Насіння кормових бобів достигає нерівномірно, тому збирають роздільним способом. Розпочинають скошувати у валки, коли нижні боби почорніють, а насіння стане твердим. Косять жатками ЖРБ-4,2 на висоті 18-22 см. Сухі валки обмолочують зерновими комбайнами з частотою обертів барабана, не більшою за 400-500 за хвилину.
Більшу частину площ збирають однофазним способом у пізніші строки при повному достиганні всіх бобів на рослині, зважаючи на те, що боби при достиганні не розтріскуються, на відміну від гороху.
Збиральною стиглістю вважають період, коли рослини скидають листя, боби чорніють, насіння набуває типового для сорту кольору. До прямого комбайнування приступають, якщо почорніє 75-90% бобів, а вологість насіння становить не більше 20-25%. При значному осипанні насіння, боби краще збирати вранці або ввечері, коли вища вологість повітря.
При збиранні кормових бобів застосовують зернозбиральні комбайни усіх марок з робочою швидкістю до 7 км/год. і відповідним регулюванням
Щоб забезпечити одночасне достигання, на насіннєвих посівах використовують десикант Реглон Супер, 15% в.р. з нормою 4,0-5,0 л/га. Посіви обприскують при пожовтінні нижніх бобів за 8-10 днів до збирання.
Насіння зберігають сухим з вологістю не вище 14-15%. За такої вологості схожість зберігається впродовж 4-х років.
Якщо зерно має вологість нижчу 17%, його обробіток продовжують на сортувальних машинах або на зерноочисних агрегатах і комплексах типу ЗАВ, КЗС. Якщо ж вологість зерна вища 17%, то після попередньої очистки його сушать активним вентилюванням або на сушарках шахтного типу.
Випаровування води із зерна при сушінні спричиняється до того, що насіннєва оболонка тріскається. Тому при сушінні насіння кормових бобів зменшення вологості за один прохід має бути не більше ніж на 4%