Квасоля - цінна харчова рослина. В їжу використовують насіння і зелені боби, як у свіжому, так і в консервованому вигляді. Страви із насіння мають високі смакові і поживні якості. Його використовують для приготування супів, борщів, вінегретів, пирогів тощо.
У насінні квасолі міститься 28-30% білка, 45-52% вуглеводів, в тому числі 5,2 % цукрів, 1 , 8 % жиру, 4% мінеральних речовин і вітаміни А, В1, В2 та ін. У зелених бобах накопичується 15,7% білка і до 2% цукру.
На корм квасоля майже не використовується. Внаслідок вмісту в недозрілих зелених бобах, зеленій масі і насінні отруйних речовин квасоля тваринами не поїдається. Використовують на корм зелену масу тільки азіатської квасолі.
Агротехнічне значення квасолі визначається її здатністю накопичувати в ґрунті азот. Як просапна зернобобова культура, квасоля добрий попередник кукурудзи, ярих зернових та інших культур. Квасолю багатоквіткову використовують як декоративну культуру. Нею декорують веранди, балкони, садові альтанки та ін.
Крупнонасінні форми квасолі походять з Америки. З давніх часів вона вирощувалась у країнах Південної та Центральної Америки, звідки в XVI ст. потрапила в Європу, а в XVIII ст. проникла в Росію. Дрібнонасінна квасоля була відома близько 6 тис. років тому в Південній і Південно-Східній Азії (Індія, Китай, Японія). У світовому землеробстві посівна площа квасолі становить близько 22 млн га. В Україні квасолю вирощують на площі 20-22 тис.га. Середня врожайність 12-13 ц/га, а в кращих господарствах 18-20 ц/га.