1. Значення та біологічні особливості редьки олійної

Значення та сорти
У сучасному рослинництві редька олійна є відносно новою культурою. З середини 70-х років вона використовувалась лише як кормова культура, що пояснюється невисокою насіннєвою продуктивністю (10-15 ц/га) і низькою якістю олії.
В останні роки створені низькоерукові сорти, що придатні для виробництва олії. На 2000 рік в Україні зареєстровано сорт Журавка, який має олійний напрямок використання, а також два сорти кормового напрямку - Либідь і Ямайка та один сорт кормово-сидерального напрямку - Матор. Середня врожайність насіння у сорту Журавка 15-16,5 ц/га, вміст олії - 37%, білка - 27%.
Редька олійна більше використовується як кормова культура, яка забезпечує високий врожай зеленої маси - 300-700 ц/га.
Укісна стиглість її настає через 45-50 днів, насіння достигає через 90-105 днів після сівби. Навіть у післяукісних і післяжнивних посівах формує до 300 ц/га високобілкової маси. У 100 кг зеленої маси міститься 12-16 к.о., 12-14% сухої речовини, 26-29% сирого протеїну, вона багата на мінеральні сполуки.
Зелена маса, що зібрана впродовж 10 днів з початку цвітіння, добре поїдається тваринами. На бідних і важких грунтах редьку олійну використовують як сидерат: покращуються фізичні властивості грунту, зменшується небезпека ураження хворобами, підвищується врожайність наступних культур.
 
Біологічні особливості
Вимоги до температури
Редька олійна - холодостійка культура. Насіння починає проростати при 2°С, оптимальна температура для проростання 10-12°С. Сходи витримують приморозки до мінус 3-4"С, а дорослі рослини - до мінус 5-6°С.
Вимоги до вологи
Редька олійна - вологолюбна рослина. Саме тому пізньовесняні або літні посіви її при нестачі вологи не дають добрих урожаїв зеленої маси.
Вимоги до грунту
Вона невибаглива до грунтів, добре росте на грунтах з рН 6,8-7,0. її можна вирощувати на важких і легких грунтах. Не рекомендується її сіяти на оглеєних надмірно вологих грунтах.