златки — Buprestidae

 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує сосну, рідше ялину.
Жук завдовжки 8 – 12 мм, темносиній з металічним полиском; тіло овальне, до кінця звужене, зверху приплюснуте; вусики 11членикові, пильчасті. Личинка 23 – 25 мм завдовжки, жовтуватобіла, безнога, тіло сплющене, передньогруди розширені, голова бура, маленька, втягнута в передньогруди.
Зимують личинки в колисочках у товщі кори або деревини. Заляльковуються в другій половині травня. На розвиток лялечки
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує тополю, осику, клен, березу, вільху, дуб, граб, липу, ліщину та інші листяні породи.
Жук завдовжки 6 – 9 мм, металічноблискучий, колір варіює від бронзовозеленого до золотисточервоного; надкрила до верхівки звужені. Личинка завдовжки до 24 мм, жовтуватобіла, плоска, безнога; передній край голови темнокоричневий; на задньому кінці тіла два плоских придатки з зубчиками; тіло вкрите дрібними поперечними зморшками.
Зимують личинки в лялечкових колисочках. У першій половині травня личинки заляльковуються.
 
Трапляється в Криму, степових областях та місцями в Лісостепу України. Пошкоджує сливу, вишню, черешню, персик, абрикос, мигдаль, терен, а також глід і грушу.
Жук завдовжки 27 – 29 мм, чорний, матовий; передньоспинка поперечна, дещо ширша за надкрила, вкрита білим восковим нальотом; вусики короткі; надкрила з рядом крапок, клиноподібно звужені назад; черевце в розсіяних великих крапках, майже голе.
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує аґрус, чорну і червону смородину.
 
Трапляється в Криму, Закарпатті та місцями на півдні лісостепової зони. Пошкоджує виноград.
Жук розміром 5 – 6 мм, бронзовозелений з металічним блиском; задня частина тіла звужена; вусики короткі, пильчасті. Личинка плоска, вузька, з сильно розширеною передньою частиною, білуватого кольору. Жуки літають у другій половині травня до кінця липня. Личинки живуть і живляться під корою виноградних штамбів і багаторічних рукавів. Іноді пошкоджують деревину пагонів. Унаслідок пошкоджень луб’яного шару окремі гілки або весь кущ в’януть і засихають.
 
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує троянду ефіроолійну та шипшину.
Жук розміром 4,5 – 6 мм, довгастої форми, забарвлення мінливе: від металічнозеленого до золотистомідного і навіть бронзовочорного.
Яйце еліпсоподібне, каламутнобілого кольору з кремовим відтінком.
Личинка завдовжки 15 мм, вузька, плеската, безнога, після відродження біла, напівпрозора, в старшому віці з кремовим відтінком.
Лялечка коричневого кольору, вільного типу.