Як зберегти фермерське господарство дітям засновника

10 постів / 0 нових
Останнє повідомлення
13 Березень, 2019 - 23:23 #1
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 1 місяць тому
Рейтинг: 0
Як зберегти фермерське господарство дітям засновника

Підкажіть будь ласка який юридичний вихід з ситуації.Засноване ф\г в 1992 році на основі права постійного користування ,яке надавалося моєму батькові він і був засновником господарства.В 2005 році дружина та діти засновника були внесені в статут ф/г.Господарство успішно існувало, до поки не помер засновник.На сьогоднішній день змінений голова ф/г та завірений новий статут.Члени вирішили розпаюватися-та тут нас чекала несподіванка: розпаюватися не можемо так як право постійного користування анульовано на підставі смерті фізичної особи на яку воно надавалось,земля з дати смерті  засновника в нашому користуванні знаходиться без підстав тому має бути вилучена в користь місцевої селищної ради.Оренда земельної ділянки можлива тільки через відкриті торги,в яких явно переможцем вийдемо не ми а більш впливові особи.Я у відчаї допоможіть будь ласка, батько все своє життя та здоров'я вклав в це господарство щоб дітям щось залишилось, а тепер виходить що в  членів господарства ніяких прав не має, земельна частка паю нам не положена , якщо не відмовимося від неї на користь місцевої влади то ще й штраф отримаємо.Чи існує який юридичний вихід з цієї ситуації , переоформлення права постійного користування на спадкоємця, чи можливо отримання земельної ділянки в оренду першочергово саме для нашої юридичної особи, або отримати дозвіл на розпаювання для існуючих членів?На нашій території вже 5 таких випадків, ні ми ні місцева влада не знаємо як вийти з цієї ситуації.Допоможіть будь ласка.Дякую заздалегідь.

15 Березень, 2019 - 17:28
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 3 тижні тому
Рейтинг: 87

Треба вам для початку шукати гарного адвоката.

У ВР є закопроекти з цього приводу, треба вам протриматися до часу, коли законодавці щось змінять.

Кадастровий номер у ділянки є?

В реєстр речових прав вносили право постійного користування?

Як варіант, хай члени ФГ пишуть знову заяву на створення кожен свого нового ФГ і одразу просять передати у власність ці землі.

Але треба таки вам гарну юридичну підтримку.

16 Березень, 2019 - 08:47
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 3 тижні тому
Рейтинг: 87

Ви пишете, право постійного користування анульовано.
А точніше можна? Хто це зробив, це якесь рішення хтось приймав?
Які підстави у вас є, щоб так стверджувати?
Де ви подівали Акт на постійне користування землею?

18 Березень, 2019 - 10:53 (Відповідь на #3)
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 1 місяць тому
Рейтинг: 0

Доброго дня. Ні, поки що ніякого рішення про анулювання не має.Акт на постійне користування знаходиться у мене. Місцева влада отримала землі ОТГ від областного управління земельних ресурсів. Я звернулася до них за дозволом на розпаювання між членами ф/г, на що отримала відповідь що землею на даний час  я користуюся не законно так як вона надавалася в постійне користування батьку як фізичній особі, а не ф/г як юридичній особі. Дозвіл на розпаювання вони мені надати не мають права, так як акт на постійне користування фактично онульований за фактом смерті людини якій він надавався. Мовляв якби батько при житті взяв землю в оренду юридичної особи для ведення фермерського господарства, тоді і проблем не було б при розпаюванні, а тепер це справа часу забрати у нас землю місцевій владі. Ще й кажуть що можуть накласти штраф за використання земельної ділянки з дати смерті батька. Ніяких гарантій членам фермерського господарства в отриманні цієї земельної ділянки першочергово чи то в аренду чи то в користування вони не надають.Мовляв виставлять землю на торги а там хто переможе. Якщо ви подай щось знаете як вийти з цієї ситуації-підскажіть будь ласка.Дякую.

18 Березень, 2019 - 23:55 (Відповідь на #4)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 3 тижні тому
Рейтинг: 87

А у вас часом не Акт на довічне успадковуване володіння?

Що з кадастровим номером?

19 Березень, 2019 - 09:47 (Відповідь на #5)
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 1 місяць тому
Рейтинг: 0

Ні, "державний акт на право постійного користування землею". В 1992 році коли сформувалося ф/г ми отримали державний акт на право власності, а потім змінили законодавчу базу та в 1997 році всім фермерам  видали акти на постійне користування.А тепер і це намагаються забрати, тільки вже разом з землею. Кадастровий номер присвоєний, в кадапстрі значиться земельна ділянка як земля державної власності видана батькові для ведення фермерського господарства.

19 Березень, 2019 - 12:24 (Відповідь на #6)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 3 тижні тому
Рейтинг: 87

А звідки ви? Я підняв це питання в вайбер групі Полтавської асоціації фермерів, там вже є багато порад. Тільки що телефонував до мене один фермер, в нього ті ж проблеми, навіть прокуратура в суд подала. Залишив свій номер для зв'язку.
Давайте ваш номер в особистому повідомленні, я вас додам в вайбер групу, там продовжимо дискусію гуртом.
Питання ще до вас, а в реєстрі речових прав на нерухомість ця ділянка є?
Ще питання, ви заяву до нотаріуса не писали, щодо успадкування права постійного користування?

19 Березень, 2019 - 21:18 (Відповідь на #7)
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 1 місяць тому
Рейтинг: 0

Я не знаю як тут надіслати особисте повідомлення. Стосовно реєстра речових прав- не знаю, а як це перевірити?Заяву до нотаріуса не писала, а що право постійного користування можна успадкувати чи оформити без рішення суду?

20 Березень, 2019 - 16:55 (Відповідь на #8)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 3 тижні тому
Рейтинг: 87

Для того, щоб звертатись до суду, треба спочатку щоб вам нотаріус відмовив.

Стосовно реєстру, то є електронний кабінет мінюста, там по кадастровому номеру  можна побачити інфу.

21 Березень, 2019 - 14:58 (Відповідь на #9)
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 1 місяць тому
Рейтинг: 0

Доброго дня, скажіть будь ласка ви отримали мій номер телефону особистим повідомленням?

Щоб додати коментар, увійдіть