29 постів / 0 нових
Останнє повідомлення
27 Березень, 2013 - 11:13 #1
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 6 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор
Вибір сівалки

Хто які сівалки використовує, ваші враження ?
Пропоную в даній темі ділитися досвідом роботи з посівною технікою, свої вітчизняні сівалки своє вже відсіяли і потребують заміни, от я і задумався - відновити свої, чи все таки взяти нові, взяти щось з наших, чи не пожаліти коштів і взяти хорошу імпортну сівалку..... Буду вдячний, якщо шановні форумчани висловлять свою думку з цього приводу (потрібна 8 рядка для посіву соняшнику та кукурудзи).

25 Березень, 2013 - 12:42
Анонім (не перевірено)

В опросе не участвовал, т.к. тема провокационная. Опишу пару примеров. Сейчас у меня механизатор - в прошлом сезоне (2012) на тракторе МТЗ82+УПС8 посеял у фермера в соседнем селе 480га подсолнечника. У того же фермера СПЧ8 нового образца. Из замечаний - туковый сошник поднимается над почвой и набивает "кучи". Но тоже отсеяли в агрегате с МТЗ82 под 500га. У меня - старенькая СУПН8. Добавил контроль высева - качество посева хорошее. Прикатка (колеса) - не нравятся. А так - все ОК. Только если мелкие семена - нада диски брать с меньшим диаметром. В фирме организованой на базе бывшего колхоза гаспардо. За прошлый сезон посеяли ею - 400га. Это был для нее второй сезон. Качество посева (растановка) - отличное. Но говорят про...мучались с нормой по тукам. Еще наблюдал за посевом Оптимы. Машина - зверь!!! Но ее брали бэушной и сами наставляли туковые ящики и туковые сошники "мастырили" от УПСки. Для МТЗ82 - тяжелая... П.С.: и гаспардо для мтз - тяжелая, в 2011 навешивали грузом немеряно, в 2012 сеяли ньюхоландом. Так что - решать ТОЛЬКО Вам. Все зависит от финансов и площади посева... а также какие трактора имеются... и какая обработка почвы. Совета - НИКТО не даст))) И я не буду :scratch:

25 Березень, 2013 - 12:59
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 6 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор

З приводу Гаспардо, я так розумію, мова йде про SP-8 ? чув не 1 хороший відгук про дану сівалку, а що вона важка для МТЗ-82, також чув... Я поради що до конкретної сівалки і не прошу, Ви вже навели деякі приклади, як зі свого досвіду, так і з досвіду своїх знайомих. Це вже на багато краще ніж купляти сівалку, тому що менеджер з продажу сказав що вона хороша, як зробив один мій знайомий :laugh: , йому ще й пощастило, сівалка дійсно хороша, доречі теж Гаспардо, тільки модель якась інша (з дисковими сошниками), відсіяв він за сезон 800 га кукурудзи без прорблем

25 Березень, 2013 - 13:02
Анонім (не перевірено)

c08cc0793003ea58c0aeb176ca8caaaa.jpg
Я ось таку придбав в цьому році, з Німеччини, площі посіву куки невеликі так що вистачить на 4 рядки, та й під"їзду до поля немає на ширшу... Зараз поточний ремонт-ознайомлення,встановлю тукові ящики + гідравліку на маркера бо там заводських немає, вручну було...

25 Березень, 2013 - 13:05
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 6 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор

і в яку суму вам обійшлась ця сівалка ?

25 Березень, 2013 - 13:19
Анонім (не перевірено)

Іван Рудь:
і в яку суму вам обійшлась ця сівалка ?


2500 без доставки. Сівалка Кун-нодет. Розтин показав ідеальний стан редукторів, висівних дисків і т.д.... в роботі покаже. Вибір стояв між СПЧ-6 але вона в нормальному стані набагато дорожча і імпортною 4 рядкою, СУПН у нас як матюк тому цей варіант не розглядався.... В кого є можливість киньте фото сошників для добрива і кріплення, сам хочу робити їх з доліт, змістивши на 5 см в бік від зерна, закріпити планую без пружин...

25 Березень, 2013 - 13:30
Анонім (не перевірено)

Іван Рудь:
мова йде про SP-8 ?


Да. Еще о ней - нет цепей а "карданчики". И должны знать (если надумаете ее покупать) - цены на запчасти "улетные"... в самом плохом смысле...

Володимир Vavis:
В кого є можливість киньте фото сошників для добрива і кріплення, сам хочу робити їх з доліт, змістивши на 5 см в бік від зерна, закріпити планую без пружин...


Нет! Обдумывал такой вариант. Лучше туковый сошник в сборе от УПС. Цена от 320 до 450грн/шт. В зависимости где покупать и что в комплекте. Только ПОМНИТЕ что есть правые и левые. На 4х рядку 2 правых и 2 левых. И будут туки встороне на 10см и глубже семян (но еще 2 туковых ящика). Рекомендовать ничего не буду... но ОСОБОЕ внимание обратите на маркеры, имею ввиду растояние... Иначе при уборке комбайном 4 рядка будут "невтему". На сайте видел с Волынской области продают 4х рядки. С виду - лучше чем 8рядные)))

25 Березень, 2013 - 13:42
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 6 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор

Fermer UA:

Іван Рудь:
мова йде про SP-8 ?


Да. Еще о ней - нет цепей а "карданчики". И должны знать (если надумаете ее покупать) - цены на запчасти "улетные"... в самом плохом смысле... Дякую, що звернули на це увагу, але я трошки іншої думку що до цього : 1) гарантія на сівалку 2 роки 2) На СУПН-8, немало часу йшло на підтягування, мащення, заміну ланцюгів (не виключаю, що мені попались ланцюги з неякісного матеріалу), незнаю як для вас, а мені в посівну кожна хвилина дорога - в мене на 8-рядну сівалку близько 400 га, а погода не завжди сприяє. Кардани там зі зрізними болтами (можу помилятись). Так що даний фактор я вважаю плюсом. 3) Знайомий працює в господарстві, що має в обробітку більше 10 000 га, в них 10 сівалок SP-8, він як агроном результатом задоволений, інженер також (до речі - проблем з карданами ще не було !!!)

25 Березень, 2013 - 13:56
Анонім (не перевірено)

Іван Рудь:
На СУПН-8, немало часу йшло на підтягування, мащення, заміну ланцюгів (не виключаю, що мені попались ланцюги з неякісного матеріалу), незнаю як для вас, а мені в посівну кожна хвилина дорога


Цепи - в основном "китайцы"... и могут разтягиваться. Но у себя на СУПНке увидел такое: Цепь натягиваю "в рабочем положении" а при поднятии секция опускается и цеть становится как струна... В прошлом сезоне на одной секции цепь провисла - думал подтянуть а тракторист сказал не нада. Типа она не спадает и не лезь туда. Итог - все ОК. То что нет цепей - удобно. По времени - не гонюсь за скоростью посева. Может при посеве кукурузы и разрешил бы ходить с 10км/ч... но т.к. подсолнечник - 7-8км/ч саме те. И еще на гаспардр маркеры нравятся... на каждый свой гидроцилиндр... и не нада закидывать при объезде столба или еще чего-то. Но ее цена!!! Ради интереса - спросите на фирме сколько стоит комплект высевных дисков для сои или сорго)))

25 Березень, 2013 - 14:08
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 6 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор

її ціна в межах 200-210 тис.грн. Швидкість посіву в мене не більша ніж та яку вказали Ви, але через немалий обєм роботи на сівалку, стараюсь максимально зменшити витрати часу на ТО. Сою та сорго сіяти не планую поки що, але для цікавості запитаю... я думаю що ціни можуть бути високоваті, тому що сорго в нас на Україні сіють порівняно не багато, а сою навіть якби сіяв, то думаю навряд чи пневматитчною сівалкою .

25 Березень, 2013 - 16:37
Анонім (не перевірено)

Fermer UA:
Рекомендовать ничего не буду... но ОСОБОЕ внимание обратите на маркеры, имею ввиду растояние... Иначе при уборке комбайном 4 рядка будут "невтему". На сайте видел с Волынской области продают 4х рядки. С виду - лучше чем 8рядные)))


Там кожна секція по рамі роздвигається, можна плавно виставить міжряддя від 20см. Щодо маркерів то зрозуміло що сіяти потрібно максимально рівно, хоча більш всього буду збирати (як буде що) малим JD з 4 рядковою жаткою... Я взагалі не маю досвіду сівби соняшника- кукурудзи, наймав сівалку, останній раз причіпну джон дір механіку на соняшник, так от - сіє вона паскудно! Підкажіть на якій швидкості МТЗ сіяти з пневматикою, і ще встановлені диски з отворами 5,5 - на кукурудзу такі ставлять на "наших сівалках"?

25 Березень, 2013 - 16:46
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 6 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор

Володимир Vavis:
наймав сівалку, останній раз причіпну джон дір механіку на соняшник, так от - сіє вона паскудно!


Можливо хтось зі мною не погодиться, але механічна сівалка для соняшника - не самий хороший варіант.

25 Березень, 2013 - 19:21
Анонім (не перевірено)

Іван Рудь:
Можливо хтось зі мною не погодиться, але механічна сівалка для соняшника - не самий хороший варіант.


Сейчас ТАКОЕ разнообразие техники что глаза разбегаются. О механике ничего сказать не могу... не видел. У нас у всех пневмо (у кого знаю). Ходят слухи о кинзАх - но в работе не видел...

Володимир Vavis:
Підкажіть на якій швидкості МТЗ сіяти з пневматикою, і ще встановлені диски з отворами 5,5 - на кукурудзу такі ставлять на "наших сівалках"?


Да. Но заню случаи когда ставили диски на 4мм для кукурузы - говорят из-за того что фракция мелкая. По скорости - метод подбора. Т.к. ХЗ какой вакуум создаст на сейлке МТЗюк и как его будет "трясти"... Проедте при скорости 8 км/ч и 10 км/ч. Если растановка Вас устроит - то с той скоростью и сеять (советовать не буду я бы так делал). Учитывая что площадь не большая - качество на первом месте и "гнаться" за гектарами - только в крайнем случае, если дождик намечается... тем более что ровненько ходить нада. При посеве и по всходам - пару фото сделайте. Может куплю ДВЕ 4х рядки и сделаю "наборную"))) Никто не знает что завтра))) А может еще кто пойдет по тем же стопам... Короче говоря - фото не помешает.

25 Березень, 2013 - 20:33
Анонім (не перевірено)

Fermer UA:
Проедте при скорости 8 км/ч и 10 км/ч. Если растановка Вас устроит - то с той скоростью и сеять (советовать не буду я бы так делал). Учитывая что площадь не большая - качество на первом месте и "гнаться" за гектарами - только в крайнем случае, если дождик намечается... тем более что ровненько ходить нада. При посеве и по всходам - пару фото сделайте. Может куплю ДВЕ 4х рядки и сделаю "наборную"))) Никто не знает что завтра))) А может еще кто пойдет по тем же стопам... Короче говоря - фото не помешает.


Фото зроблю, якби тільки ця зима колись закінчилась... А чому іменно потрібна на 8 рядків? - Великі площі? На ютубі дивлюсь поляки здебільшого використовують 4 рядки і сіють ними до 100га.... я ж свої експериментальні 20 посію в ті строки коли це потрібно, а не чекати поки всі обсіються і "підуть" по заробіткам... Ось Вам цікаві варіанти http://www.evrotuk.rv.ua/index.php/catalog?page=shop.browse&category_id=23

25 Березень, 2013 - 22:17
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 1 місяць тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

SP-8 класно сіє. Коли не було своєї ще - колега сіяв мені соняшники, та й так кожен рік на його посіви дивлюся - розкладає прекрасно. Чогось я навіть немаючи імпортної сівалки схиляюсь до того що вона б\в буде краща за нашу нову )). Наші полюбому щось не так як у людей зроблять ))

26 Березень, 2013 - 09:47
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 6 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор

Fermer UA:
Сейчас ТАКОЕ разнообразие техники что глаза разбегаются. О механике ничего сказать не могу... не видел. У нас у всех пневмо (у кого знаю). Ходят слухи о кинзАх - но в работе не видел...


Бачив Кінзу в роботі не один раз, мені старались її впарити, але я залишився при своїй думці - посів кукурудзи (крупна фракція) - відмінно, середня і мілка фракція - задовільно..., соняшник - крупна фракція - добре , насіння на 5 га не вистачило, досівали насінням по розміру яке можна віднести до середньої фракії - це був кошмар - незадовільно !!! І це при практично нових висівних механізмах, навіть страшно уявити, що буде як вони трошки по зношуються ... :scratch:

26 Березень, 2013 - 09:48
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 6 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор

Ті хто проголосував за механіку, можливо я чогось не розумію, поясніть свій вибір.

26 Березень, 2013 - 11:57
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 6 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор

Fermer UA:
У меня - старенькая СУПН8. Добавил контроль высева - качество посева хорошее.


Підкажіть будь-ласка, який саме контролер висіву використовуєте та його ціну.

26 Березень, 2013 - 12:25
Анонім (не перевірено)

Іван Рудь:
Підкажіть будь-ласка, який саме контролер висіву використовуєте та його ціну.


У меня стоит СКВ Факт для СУПН. Кстати у Константина Шевченко тоже, но для СПЧ. По цене - год назад 5300грн. В комплект входит "база"+ датчик движения + 9 датчиков высева (один шел запасной). Очень удобно регулировать высев. Что такое крутить колесо каждый круг - за сезон забыл))) Есть свои "нюансы" - но вцелом покупкой доволен. Сравнивали Факт с контролькой на гаспардо - у них оптодатчики и "двойнички" не распознают. Заказывал через сайт изобретателя. http://www.rudenko.poltava.ua/ Если надумаете - то заказывайте зараннее... Я ждал 2 месяца. Потом выставили счет и в течении 2 дней через новуюпочту прислали... Есть в продаже и в фирмах торгующих техникой... но цена выше и запасной датчик "забывают" ложить))) П.С.: червона зирка часть сеялок комплектует Фактами. П.П.С.: не путать УПС и червону зирку. УПСки сейчас клепают минимум 3 кАнторы... собирают из комплектующих... а потом люди матерятся (знаю пример)

26 Березень, 2013 - 12:35
Анонім (не перевірено)

Іван Рудь:


Есть еще другие производители контролек. Дарина, Кедр... из "недавних" (относительно недавно узнал) вот: http://agropride.com.ua/kontrol-viseva.html Вроде как и на зерновые можна ставить...

26 Березень, 2013 - 12:39
Коментарі: 6
Україна, Кіровоградська обл., смт. Петрове
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 2 місяці тому
Рейтинг: 200
Починаючий блогерПочинаючий форумчанин

Якщо питання якості і технологічності стоїть перед питанням ціни, то

26 Березень, 2013 - 13:00
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 6 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор

Антон Педан:
Якщо питання якості і технологічності стоїть перед питанням ціни, то

26 Березень, 2013 - 13:04
Анонім (не перевірено)

Антон Педан:
Якщо питання якості і технологічності стоїть перед питанням ціни, то ЦЕЙ варіант вважаю найкращим.


Прочел инфу - заинтриговало... Они НИКОГДА не продадут НИОДНОЙ скв если не будут знать цену. Сначала позвонил на киевстар - "Вхидни дзвинкы заблоковано оператором" Потом позвонил на городской (отдел продаж) - сначала пообщался и меня "перенаправили", после того как спросил стоимость - меня попросили позвонить на киевстаровский номер (на котором заблокированы звонки :rofl: ) прям прочный круг. Итог: минус 3 грн на счету и ХЗ сколько стоит))) По возможностям - превосходит Факт... но только в плане (температуры масла в двигателе, напряжение борт сети и обороты вентилятора). У меня эжектор, напряжение 12вольт, а температуру масла - показывает и в тракторе. Вот так.

26 Березень, 2013 - 13:06
Коментарі: 2
Користувач
Відсутній
Останній вхід: Ніколи тому
Рейтинг: 50

Я також в Руденка купив собі Факт;)

26 Березень, 2013 - 13:10
Анонім (не перевірено)

Евгений:
Я також в Руденка купив собі Факт;)


Ну и какие отзывы? Есть часть которая материт и часть пользователей которым Факт упростил жизнь (я себя отношу ко второй категории)

26 Березень, 2013 - 18:26
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 1 місяць тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Давай по СКВ окрему тему заведемо.

26 Березень, 2013 - 18:57
Анонім (не перевірено)

Костянтин Шевченко:
Давай по СКВ окрему тему заведемо.


)))) Ты на форуме - "старожил"... Факт у тебя уже два сезона отработал - думаю редактор не будет против. Ато уже создал тему "Плуг" - а т.к. им не сильно пользуюсь - то и 5 копеек в разговор втавить не могу (нет навыков и опыта)

26 Березень, 2013 - 20:40
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 1 місяць тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Наврят чи твої пайовики картоплю на городах по міні-тілл садять. Ореш мабуть аж гай шумить. :laugh:

27 Березень, 2013 - 09:13
Анонім (не перевірено)

Костянтин Шевченко:
Наврят чи твої пайовики картоплю на городах по міні-тілл садять. Ореш мабуть аж гай шумить.


А шо робить?

Щоб додати коментар, увійдіть