Сорти.
Найбільш поширені сорти рицини: ВНІМК 165 поліпшений, Громада, Донська крупнокістна, Кубанська 15, Хортицька 1, Щербинівська.
 
Підготовка насіння.
Урожайність рицини, як і інших культур, залежить від якості посівного матеріалу. Для сівби використовують відсортоване і відкаліброване насіння районованих сортів, схожістю не нижче 85%, чистотою -98%. Перед сівбою насіння обігрівають на сонці і протруюють.
 
Строки сівби.
Сіють рицину, коли ґрунт на глибині загортання насіння прогріється до 8-10°С. Запізнення з сівбою призводить до пересихання верхнього шару ґрунту, що спричиняє появу недружних і зріджених сходів.
 
Спосіб посіву.
Спосіб сівби - пунктирний з шириною міжрядь 70 см. Сіють сівалками СУПН-8, СУПН-12 або СПЧ-6М. Глибина загортання насіння 6 - 8 см, на легких ґрунтах у суху погоду - 8 - 1 0 см.
Оптимальна густота посіву рицини 40-50 тис/га, а в умовах зрошення - 50-60 тис. рослин на гектар. Норма висіву, яка забезпечує таку густоту посіву, дрібнонасінної рицини 10-12 кг/га, крупно-насінної - 20-25 кг/га. Галузисті сорти сіють рідше, оскільки значну частину насіння вони формують за рахунок бічних суцвіть. Густота посіву таких сортів повинна бути в межах 30-40 тис. рослин/га.