Хочу в цьому сезоні по кукурудзі висіяти гібридне зернове сорго. Може хто поділиться інформацією по живленню?
14 Лютий, 2014 - 00:53
#1
Хочу в цьому сезоні по кукурудзі висіяти гібридне зернове сорго. Може хто поділиться інформацією по живленню?
Вопрос - почему именно по кукурузе? Учитывая что с сорго одинаковые болячки и вредители?
Світова практика показує, що сорго по кукурудзі має такі переваги: 1. Сорго по кукурудзі найефективніше викориистовує залишки поживних речовин. 2. Водний баланс після кукурудзи найоптимальніше підходить сорго. 3. При прямому посіві, колір залишків кукурудзи впливає на попелиць, які є головним шкідником на сорго культурі. 4. Найбільші соргосійні регіони, подібні до кліматичних умов України, визнають чергування кукурудза-сорго найоптимальнішим варіантом в системі "економікарослинництво".
Fermer UA, А після чого посіяли б Ви?
После озимой пшеницы или ячменя. Сорго оооочень не любит засоренной почвы. После колосовых - есть возможность побороться с сорняками. А вы как высевать собираетесь? Могу только предположить что если сеять гибрид, то импортый и широкорядно (70см). И вопрос №2 - для какой культуры сорго будет предшественником? Или севооборот только на 1 год просчитываете? П.С.: какая обработка (отвалка, минималка, ноль)?
1. По сравнению с какой культурой? Откуда такая информация? 2. Нет 3. Возможно 4. Нет. По эконом.эффективности с кукурузой - двуполка в связке "соя-кукуруза". А что это за "Найбільші соргосійні регіони, подібні до кліматичних умов України"? В Украине - один регион кардинально отличается от другого...
Послідуюча культура соя. Інші відповіді на форумі. Не хочу повторюватись.
Ваша табличка з книжки 88року випуску? Дуже схожу маю. Десь валяється. Там ще про підготовку грунту написано лущення стерні + дискуваня БДТ + Глибока зяблева оранка :crazy:
Взагалі про сівозміну оз.пшениця-соя-кукурудза-сорго-соняшник. Вставити в цю сівозміну сорго для північної Дакоти (широта і кліматичні особливості подібні до Донецьк-Дніпропетровськ-Кіровоград) запропонував Двейн Бек. І досить популярно обгрунтував всі вигоди, які можна отримати від такого розширення сівазміни.
Подсолнечник после сорго не сейте. Сорго для него - один из худших предшественников. Лучше без него севооборот зациклить. (не советую а выссказываю свое мнение)
:rofl: :scratch:
Сайт на Англійській :cry: Як перевести На рідну мову?
Оптимально - браузер хром, сам предлагает перевести хоть с английского хоть с румынского. Или воспользоваться переводчиком http://pereklad.online.ua/ukr/anglo-ukrainskiy/
Дякую!
І який результат? Ніякої інформації про живлення сорго. Тільки порада не сіяти. Не сіяти сорго чи соняшник? Я так і не зрозумів!?
Давать советы - самое неблагодарное занятие... Прислушиваться к тому что пишу или нет - это ваше право. Не зная что за почва и как обстоят дела с наличием питательных элементов - однозначного ответа не даст никто. Для своей почвы, минимальной обработки и посеве 70см - внес бы по 20кг азота и фосфора при посеве (калий не вносил бы) и подкормил бы при междурядке селитрой 40кг в физвесе. Вот файлик "
На,мою думку,краще сою та соняшник поміняти місцями. Урожайність соняшнику буде вищою після озимої пшениці, ніж після сорго,а урожайність пшениці вище після сої.А також,ви збираєтесь вирощувати по No-till технології,на соняшнику будете використовуати Євролайтнінг-можлива післядія на пшеницю 4 міс.
Я б соняшник взагалі викинув. В нашому регіоні назріває серйозна екологічна проблема повязана з вовчком. Як би я не старався, використовував повну програму живлення, захисту, мабуть вже все перепробував але реалізуюсь лише на половину від можливості. І повязано це в першу чергу через вовчок. Стосовно ж КлірФілд та Експрес. Я використовував обидві системи, то клірфілд більше не хочу. А Експрес як не крути приходиться бризкать коли у нас настає засуха, і тоді вражається соняшник і зменшується врожайність по моїм замірам на 250-300кг\га.
В 2012 році сіяв сорго після ярого ячменю при посіві 100 кг нітроамофоски. У фазу 5-7 листків підживлення КАС-32 по 40 кг/га волочильними шлангами ОП-2000. Зібрали по 55-60 ц/га
Покажіть хто-небудь на фото як ті шланги виглядають, з чього, який діаметр.
Вот. Как вариант.
А на який середній урожай сорго можна розраховувати (Кіровоградська область). І чим відрізняється червоне від білого сорго ?
По урожайності - Кіровоградський район, 38-45ц/га, вносили 100 кг/га селітри перед сівбою. Щодо різниці в кольорі,то по вмісту поживних речовин вони ідентичні, а відтак тут грає більше роль естетична. Буває так що на експорт беруть краще червоне, а в інший рік біле.
Спасибо.
в цьому році посіяли гібриди Спринт W Прайм Аррліес та ще 2. сходи вже зявилися, висівали сівалкою грейт плейнс 825, при посіві 100кг,га селітри, захист китайський грунт.гербіцид Авангард, протруєне Круїзером, Аперкотом+мікроелементи, на ції неділі будемо гербіцидом робити бо Чорнощир повилазив та амброзія
сьогодні був на огляді посівів сорго гібриду Прайм. отже за 25днів сорго виросло до 52см. завдяки дощам які в цьому роціі наші степи балують. кущистість стебел 5шт на 1рос. на 1пог.м в середньому 16рос. гербіцид Агрітокс(Нуфарм)1.3л.га +селітра 12кг.га,який вносили у фазу 3-5листочків подавив і амброзію,щирицю,чорнощир. зараз активно пішла 2хвиля буряну тепер думаєм що краще зробити запустити культиватор міжрядний чи всеж знову пройтися гербіцидом.
загалом в цьому році сорго радує. провели міжрядний обробіток в20-х числах червня і зробили 1-ше обприскування 22-25червня проти попелиці препаратом Оперкот Акро 100г.га+200г.га Супер ПАВ, ситуація склалася така що на ранніх посіва (24-28квітня) попелиця посдихала, а от на пізніх посівах 14-16травня не вийшло її (обезвредіть) тому провели ще одну обробку 140га препаратами Оперкот 50г.га + Фуфанон 1.3л.га + Резонанс 130г.га+Супер ПАВ 200г.га. на даний час попелиця майже вся видохла сорго починає на пізніх посівах викидати волоть
до збирання ще недільки 2-3 проте результат зараз впевнено можемо сказти на рівні 6-8т.га звісно прогноз це діло не вдячне, проте!! в 5-10числах липня почали гібриди Прайм Спринт Зуні та Фулгус ті які сіяли самі перші почали викидати активно волоть, це ті що сіяні по мінімалці, ті самі гібриди того самого посіву але по нулю почали викидати на неділю пізніше. ранні посіви попелицю перебороли а з бурянами сутужно трохи зараз, ті що по мінімалці гібриди стоять майже чисті ті що по нулю на половину у бурянах, звісно тут і наша вина бо не вносили нормальні гербіциди і 2 рази не вносили. стосовно пізніх посівів тут хоч і провели 2 рази обробку інсектицидами тут попелиця видохла але проблема з бурянами більш скадніша. отже думаєм перед збиранням провести десикацію Дикватом, загалом фунгіцидів не вносили тому на гібридах Прайм Спринт Зуні листових хвороб не спостерігається практично.
отже, 137 днів кропіткої праці і ось завершення циклу вирощування. чесно я дуже радий такому результату 7.2т.га сухого зерна. тож гібрид Прайм 7-7.5т.га Спринт 7.1т
Соя підвела, прощаюсь з нею на якийсь час. Хочу на зиму продискувать глибоко (заміна оранці) і посіяти сорго. Крім Антона ніхто не відписувався толком. Хтось в порівнянні з вирощуванням кукурузи може сказати - варто чи не варто ? В моєму регіоні сорго - диковинка, перейняти сусідський досвід нема в кого...
Сусідня агрофірма пробувала 2 роки, в цьому році на полях вже нема, повернулись до кукурузи.
Білоцерківський р-н у цьому сезоні задоволений. Врожайність на рівні кукурудзи (7-8), Сушки не потребує.Продали, якщо не помиляюсь, 3300-3400.