борьба с хлебной жужелицей
подскажите чем можно протравить семена озимых от хлебной жужелицы??
20 Вересень, 2013 - 00:53
#1
борьба с хлебной жужелицей
подскажите чем можно протравить семена озимых от хлебной жужелицы??
Инсектицидные протравители: Сидоприд 0,5-0,8 л/т, Гаучо 0,25-0,5 кг/т, Круизер 035 - 0,4-0,5 л/т; с фунгийидным компонентом: Селест Топ 1,3-2 л/т, Юнта Квадро 1,4-1,6 л/т. Сортировка от дешевых - к дорогим.
На жаль, але Гаучо та інші препарати на основі імідаклоприду не контролюють хлібну жужелицю. Беріть препарати на основі таіметоксаму Круйзер 350 0,4-0,5 л/т чи інші або на основі диметоату 400 - Рубіж 2,0 л/т, Бі-58 новий 2,0 л/т.
Цена протравителя перекрывает стоимость посевного материала.
Это ЯД!!! Инсектицид а не протравитель!!! Кто из "смертников" согласится возле ПСки стоять если его (Би58) нельзя вносить даже на закрытом грунте (теплице). Уж если такое дело - то обработка по вегетации. Ато или нецелесообразно (дорого) или ЯД (незаконно и аморально). П.С.: жужалку видел только на полях где пшеница по пшенице. Если идет чередование в севообороте - то ее и не наблюдал... При чем поле разбито на паи. Там где после подсолнечника - все нормально (кроме падалки :smile: ) а где пшеница второй год - там и жужалка. А семена покупали в одном месте и одинаковый сорт (с одной кучи).
в идеале - фурадан
Как раз имидаклоприд нормально жужелицу контролирует. Я убедился в этом лично осенью прошлого года. Для того, чтобы жужелица погибла - ей надо немножко "покушать". Поэтому небольшое несущественное количество растений было повреждено, зато в целом поле было защищено на 99 %. Би-58 негативно влияет на всхожесть, поэтому на такое его применение нет регистрации.
"Би-58 негативно влияет на всхожесть" - необходимо отметить, что диметоад угнетает прорастание семян при недостатке влаги.
Є в наячвності "укравітовський" імідаклоприд 200г/л як думаете можна при протруенні додати до робочого розчину, якщо так то в якій кількості?
Маєте на увазі
В минулому році на озимій пшениці застосовував саме Матадор в нормі 1 л/т разом з протруйником Максим Стар. Сіяв досить пізно 7 жовтня і глибина заробки насіння була 6-7 см. В результаті були проблеми зі сходами: дуже важко сходило все і кущіння було слабеньке, особливо в порівнянні з ділянкою поля де був застосований Кінто Дуо разом з Круізером, але там і глибина посіву була менше - близько 5 см. Тому важко сказати, що саме було причиною затримки розвитку сходів пшениці - чи протруйники (Матадор і Максим Стар), чи глибина заробки. Але в кінці вегетації пшениця виявилась трохи кращою саме з Матадором та Максим Стар.
1.5л\т
Імідаклоприд пригнічує сходи, від цього нікуди не подітись. Доречі 1л/т матадора замало, хоч і реєстрація більше не дозволяє, але потрібно дати для кращого і тривалішого ефекту 1,5л/т, а для часткової нейтралізації ефекту пригнічення при протруюванні насіння можна додати препарати стимуляції росту, такі як: Новалон Сід Трітмент, Квантум СРКЗ, Радіфарм+Валагро ЕДТА, Вимпел К + Оракул насіння...
матадор штука класна, але від даного шкідника не захистить. потрібно давати мін. 2 л\т, і зразу робити висів бо схожість дуже втрачається 1 день 1%. затрати 240грн\т рекомендую 0.5 - 0.7л\т для спокійного сну а потім якщо виникає проблема карате+конфідор(ІЛ200) або Нурельчик от 32 до 120 грн\га + якщо є бажання добавити якогось мікродобрива.
Препараты на основе имидоклоприда, очень хорошо действуют на жужелицу: дешево и сердито - 1.Вар:Нуприд 600 к.с.(Nufarm) - 610 грн с НДС, или 2 Вар.: Команч (Клов)286 грн. Дешевле не ищите, бесполезно: из европы Нюфарм самый дешевый и качественный. Добавьте 1 л препарата на аминокислотах это 40 грн и не знайте горя. (аминокислоты действуют на РНК растения и дают более ранний выход со стреса, нет угнетения всходов). Кстати и всем остальным форумчанам, есть препарат, снижающий стрес, в комплексе с "китаем" дает "выхлоп" повыше и качественней.
В боротьбі проти хлібної жужелиці протруювання слабоефективне, той самий нупрід потрібно давати максимально зареєстровано норму для того, щоб він зміг проконтролювати шкідника. Краще застосовувати інсектициди по сходах пшениці при наявності жужелиці. Зокрема найбільше підходять препарати з хлорпірифосом (Нурел Д, Супер кіл, Дурсбан та інші).
З Гаучо сіяв сою ( 1 кг/тонну) і ніякого пригнічення не було і навіть не бачив різниці з ділянками де був Круізер. Добавлю, що в минулому році, окрім вищеназваних комбінацій протруйників на оз пшениці, була також ділянка з Гаучо та Вітаваксом. Так там ситуація була краща ніж на ділянці з Матадором та Максим Старом.
Вчора спілкувався з професором з бувшого НАУ Долею М.М. зав. факультету захисту рослин, і запитував саме про імідаклоприд. Якщо обробляти пшеницю в день посіву ніякого пригнічення не відбувається, абсолютно. Три роки в різних куточках країни проводилися порівняльні посіви. Можливе пригнічення, коли насіння пшениці травмоване і є тріщини і мікротріщини. Комбінацій багато на протруєння , а імідаклопридна одна із дієвіших.
Согласен с постом. Скажу более, обрабатывая в комплексе с микроэлементами, стесс вообще не заметен, а всходы лучше переносят зиму и дружнее.
Так, саме з мікроелементами. На сьогодні це уже невід"ємна складова в протруюванні та й взагалі в технології.
Щодо пригнічення сходів озимини імідаклопридом не зовсім згоден, цього не помічав, а от затримка з появою сходів на 2 - 3 дні при застосуванні фунгіцидних протруйників, які мають ретардантний ефект (Ламардор, Байтан, Вінцит і т.д.) це так. Оскільки обробка насіння проводиться, як правило, при необхідності інсектицидними та фунгіцидними протруйниками, то в окремих випадках ми спостерігаємо такий ефект. Але це залежить, в першу чергу, від вищенаведених препаратів. А мікроелементи, стимулятори росту тут не допоможуть. Взагалі, це окрема тема на яку можна дискутувати дуже довго.
До речі, про жужелицю (хлібного туруна). Сьогодні вже спостерігав дію цього шкідника на ранніх посівах по стерні. Вважаю, що цієї осені її буде багато, а тому насіння обов'язково слід обробляти інсектицидними препаратами, але тільки тими, які рекомендовані.