Доброго дня! Пішов реєструвати договори оренди с/г землі в реєстраційну службу, там відмовили, мотивуючи тим, що з нового року можна реєструвати договори тільки з фермерським господарством. Я зареєстрований, як підприємець, може була в кого така ситуація? Чи це може тільки в нас в районі така самодіяльність? Дякую!
26 Січень, 2014 - 18:56
#1
Мабуть вони в той день не з тої ноги встали. Звертайтесь письмово до них. Це не мотиви у них, а дурниці в голові.
А цільове призначення земельних ділянок часом не ведення фермерського господарства?
Цільове призначення ведення товарного с/г виробництва.
А хто скільки платить орендної плати за земельні паї? Платив в минулому році 4% від нормативної оцінки, а в цьому напевно підійму до 5% - це багато чи нормально? Цікаво, яка ситуація в різних регіонах.
Більше став на землі зароблять ? Я думаю що ні. З\пл просять більшу, ДТ, добрива, хімія подорожчали, зерно полетіло вниз. Що буде з осіннім збіжжям - ніхто незнає. Хоча діло хазяйське. В мене в районі напідвищувались один перед одним до такого що в один неурожайний рік пішли по світу обидва. А на їх землі тепер інші хазяйнують.
Нікуди діватись - конкуркнція. І всеж, скільки платите?
3,09 га = 1 мішок цукру+2850грн(або 1400 кг пшениці або кукурузи)+безплатно оранка,культивація,обмолот)+прибутковий податок. В цьому році дивитимусь по обставинах. Вартість паю 92 000 грн.
Перестаньте грати в цю гру, бо з такою прогресією підете іншу роботу шукати. Попробуйте узгодити з конкурентами один рівень бо ні Вам ні їм в ці ігри добра не принесуть
Юрій, думаю Ваш пост стосується Миколи. Хоча в кого як виходить. Є села в яких нормально домовляються один з одним. В мене наприклад один є що говорить одне , наче все устаканили, більш-менш однаково - а він втіхаря платить більше. І тоді всі погані один він хороший. Му...к одним словом.
Нормативная оценка до индексации на 1,75? (та что в договоре прописана) Или уже с учетом переоценки? У нас "тариф" 5000грн на пай (в среднем 5-5,2га). Плюс осенняя вспашка и весенняя культивация огородов + подоходный + налог на землю + ритуальные. Все вместе в переводе на деньги 1200грн/га в год. Есть кто берет только деньги, есть кто часть пшеничкой, ячменем, тюками, сахар-мука, подсолнечник. С каждым годом все больше берут просто деньги. И мне проще - не нужно по 500кг развозить-отмерять и пайщикам. По поводу "гонки вооружений" и кто больше заплатит - согласен с Юрием и Константином. Пытаясь переплюнуть друг друга - отдаешь за паи деньги, которые мог бы пустить на развитие. Знаю пайщиков которые через год перезаключают договора и бегают туда-сюда. С ними лучше не связываться - только мозг вынесут. И что самое интересное - большая часть из них даже не может показать где находится их земля.
Колеги, хочу пореєструвати трохи договорів, а от договора який відповідав би тим пунктам що дають в службі реєстрації немаю. Може в когось вже є перевірений шаблон - дуже подякував би якби скинули сюди.
Які податки треба платити одноосібцю ( податок на землю сплатив)?
Я б радив підти в податкову проконсультуватись. Як на мене, мабуть, найкраще єдиний податок...
Був в податковій, рекомендація подати декларацію про доходи, так як одноосібно користуюся землею. В прошлому році одноосібник подав декларацію, на 30Га зареєстрував податку на 800грн., приїзджають постійно додому.
А мені в податковій вручили два "квитка" по 100 л бензину кожний для оплати. І це враховуючи, що у мене 50 га.
Думаю що вистачить і 10 літрів щоб гарно розпалити податкову... :laugh:
:laugh: :rofl:
Вони самі нічого не можуть пояснити, в мене батько є власником 1 паю,його теща має 2 пая (їй 80років),він одноосібно обробляє всі паї, кажуть йому, що він повинен подати одну декларацію де вказати скільки Га обробляє,та що вирощував, який дохід, кроме цього обов'язково потрібен вести доходи росходи.
Нічого із цього, окрім доходу, якщо ви його отримували, в декларації про доходи не показують. І взагалі декларації подають до 1 травня (якщо не помиляюсь), час ще є, не поспішайте. Розберемось трохи пізніше, головне не пишіть, що ви щось і кудись продали і отримали за це гроші. А теща проживає разом з батьком? Якщо так, то можна говорити, що ви ведете особисте селянське господарство. Відповідно до ст. 1 закону
Якщо ви заявите, що продали вирощено зерно на таку-то суму, то тоді ви будете зобов"язані сплатити 15(17)% податку на доходи фізичних осіб з такої суми доходу.
Прекрасно написано в законі про особисте селянське, але є одне але - цільове призначення паю - ведення товарного с/г виробництва (тут колізія законодавства в повній красі) так що податкова будь-яким чином (штрафами) рано чи пізно зобов"яже Вас реєструватися мінімум підприємцем.
Не має ні якої колізії, як що (призначення паю - ведення товарного с/г виробництва) то є не повноційний власник у нього на руках сертифікат і такий пай він має передати тільки в оренду. А от як має свідоцтво про власність тоді хочь здавай, хочь обробляй самостійно.
Щось Ви таке написали що в мене мозок закипів поки 5 разів перечитав :hoho: Колізія в даному випадку в правових актах - один дозволяє розширити ОСГ за рахунок паю, інший - зобов"язує вести підприємницьку діяльність якщо земля для ведення товарного с/г виробництва, неподобається термін "колізія" давайте назвемо це прогалиною в законодавстві... А коли у Вас є акт на землю ніхто ж Вам не забороняє обробляти її самостійно, проте в рамках діючого законодавства. У нас теж багато таких хто понабирав паїв і нікуди, нізащо копійки не платить, а це по 20-70 га!!! але з ними "активно" працюють органи коли дізнаються про їх існування :laugh:
.........Зокрема, в 2004 році пункт 4.3 статті 4 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" був доповнений підпунктом 4.3.36, згідно з яким, доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної (виробленої) на земельних ділянках, наданих для ведення ОСГ, не оподатковуються лише в тому разі, якщо їхній розмір не було збільшено в результаті отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю). Іншими словами, громадянин-власник земельної ділянки для ведення ОСГ звільняється від сплати податку на доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної (виробленої) на земельній ділянці, наданій для ведення особистого селянського господарства, якщо її розмір не перевищує 2 га.
Все правильно,тому я вище й зазначив, що потрібно сплачувати 15(17)% з тих сум, про які господар заявить в податковій. Але ж можна завжди сказати, що я нічого і нікуди не продавав, доходу нема, а отже нема з чого платити податки. Можна розповісти якусь легенду про те куди ви поділи цю продукцію. А можна показати таку суму доходу, і відповідно сплатити податок, яку ви вважаєте за потрібне. А яку суму податку хоче податкова?
А з приводу цільового призначення землі податкова взагалі не повинна турбуватись, адже цим повинні займатись інші органи (служби).
Боюсь що не вийде, адже обробіток землі з цільовим призначенням ведення товарного с/г виробництва це підприємницька діяльність... і нікуди від цього не подітися... зараз за такими одноосібниками охота - ними можна залатати бюджетні дірки в кінці року... принаймні у нас це не проходить як ОСГ... реєструються люди - приблизно 700 грн в місяць це невеликі гроші щоб спокійно господарювати...
Є стукачі в обличчі сільських голів які теж зацікавленні в грошах для села....