Визначення кількості листків кукурудзи

Для визначення кількості листків на кукурудзі існує кілька методів, основні з них наступні:

Підрахунок всіх листків.
Згідно з цим методом підраховують всі листки що є на рослині включаючи всі пагони що вийшли із зав’язі у верхній частині рослини.

Підрахунок сформованих листків.
Підрахунок тих листків які повністю вийшли із зав’язі та обгортають інші листки. Не рахуються листки що неповністю сформувалися та знаходяться у вертикальному положенні. Схематично цей спосіб показано на малюнку:

 

Підрахунок листкових піхов.
Підрахунок кількості листків за кількістю сформованих листкових піхов (укр.:комірців рос.: воротников) використовується найбільш часто у США. За цим методом рахуються тільки листки із повністю сформованими листковими піхвами що мають колір від світло-зеленого до білуватого.
Сформовані листові піхви (укр.:комірці рос.: воротники) мають наступний вигляд:

 

 

 

Порівняння різних способів підрахунку кількості листків

 

 

 

 

Компанія піонер на своєму сайті рекомендує користуватися методом підрахунку сформованих листкових піхов (комірців): https://www.pioneer.com/home/site/us/agronomy/library/template.CONTENT/guid.E36EA78F-67B3-F86D-D3F8-2000DF0ACBCE

За основу для опису методів підрахунку кількості листків взята стаття "Corn Leaf Counting" авторів Гілеса Кеснела (Gilles Quesnel) та Грега Стюарта (Greg Stewart), розміщена на сайті міністерства сільського господарства Канади: http://www.omafra.gov.on.ca/english/crops/field/news/croppest/2006/07cpo06a2.htm#figure1

Хто має інші думки - пишіть.

 

 

12 Січень, 2013 - 17:25
Коментарі: 9
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 9 місяців тому
Рейтинг: 65

А каким методом нужно определять количество листьев перед обработкой гербицидом? При подсчете всех листьев, насчитываем 8 - работать Естероном нельзя, по листовим піхвам - 4-5 листьев (3-я строчька таблицы) - работаем Естероном???

13 Січень, 2013 - 10:43
Коментарі: 6
Україна, Кіровоградська обл., смт. Петрове
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 12 місяців тому
Рейтинг: 200
Починаючий блогерПочинаючий форумчанин

В Вашому випадку це 6 листків. Від себе добавлю, що Естерон використовував в нормі 0,5л\га без допоміжних на ячмені-пшениці і 0,5л\га+ Хармоні або ще щось на кукурудзі. І в заниженій нормі спрацьовував на 100% в будь яку погоду. Вносив при дощу, сильному вітрі, посухі, вдень і вночі, і спрацьовувало супер, а потім щоб не париться перейшов на Пріму і подібні.
Сьогодні перелистав список препаратів від Dow AgroSciences для північної Америки, Англії та Німеччини і ..... і не знайшов там 2,4Д ?!?!?!?!
Так що, дякую Вам хлопці, що наштовхнули на роздуми.

20 Квітень, 2015 - 17:16 (Відповідь на #2)
Коментарі: 3
Україна, Київська обл., м. Київ
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 1 місяць тому
Рейтинг: 42

На кукурузе при подсчёте листьев первый калеоптильный лист не считается. Остальные считают по порядку, внутрений во влагалище считается за лист.

Не применяйте препараты рост регулирующего типа 2,4Д в любом виде, дикамба, либо смеси=прима 2,4Д+Флорасулам. 

Они садят кукурузу и превращают её в бамбук.

Обязательно почвенный гербицид применить. Так как мышей основной конкурент кукурузы посредством алелопатии влияет на закладку урожая кукурузы.

Из страховых применять на основе сульфонил мочевин с 3-5 лист. В 6 листе никаких гербицидов не применять. с 7-8 милагро или Майстер. Но желательно закончить все обработки до 5 листа.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь