Вставлю своїх "п'ять копійок" з Вашого дозволу, можливо комусь стане в нагоді дана інформація... а можливо хтось щось цікаве підкаже з власних спостережень. Мова піде про інсектицид Кораген (хлорантраніліпрол 200 г/л).

Кораген дійсно чудовий препарат проти лускокрилих шкідників який контролює капустяну міль, совки, лугового метелика, кукурудзяного стеблового метелика і основною його фішкою є те, що він, як пишуть (дюпоновці), «достає гусінь навіть з качанах» (у випадку з кукурудзою)…тобто з важко доступних місць, а це не робить так ефективно практично жоден із препаратів (на скільки мені відомо…). Це робить його майже незамінним при вирощуванні таких культур як капуста (проти капустяної молі), солодка кукурудза (де взагалі не допускається пошкодження шкідником зернівок в качані), кукурудза на зерно (де є проблема кукурудзяного стеблового метелика), при навалах лугового метелика та совок.
Якщо більш конкретніше… то по капусті, наприклад, хто чим тільки не працює… Бі-58, Нурел Д, Фастак, Матч, Ланат, Воліам Флексі… і т.д. Всім відомо що на капусті капустяна міль є серйозною проблемою… її важко «дістати» і більшість препаратів з нею не досить добре справляються, або якщо і справляються то не на довго, до того ж міль уже набуває резистентності до певних діючих речовин і за сезон потрібно кілька разів міняти різні препарати. Пробували всі ці препарати і помітили що Кораген в нормі 0,15 л/га прекрасно забирає дану проблему і тримає мінімум два тижні, так само прекрасно це робить і Воліам Флексі в нормі 0,4 л/га(всі інші діють але значно гірше)…але в них є відмінність… Кораген не бере взагалі попелиці яка зазвичай теж досить часто присутня на капусті, а Воліам флексі прекрасно працює і по попелиці. Тобто де присутні сисні шкідники Кораген по них не працює. Звісно ціна питання має теж значення… Кораген дешевше вийде на гектар чим Воліам, але до Корагена доведеться добавити ще щось проти попелиці (якщо вона присутня). Якщо говорити про кукурудзу то тут все простіше… Кораген дійсно забирає гусінь ще до того яке вона встигає пошкодити зернівки в качані і дійсно «дістає» ії навіть якщо вона вже залізла в середину(під обгортки в качані), точно така само діє і Воліам Флексі… але мені здається не доцільно його використовувати саме на кукурудзі… він дорожчий і його перевага над Корагеном мало корисна на кукурудзі (це на мою суб’єктивну думку). Забув сказати що діє Кораген досить швидко… вже через 10- 12 годин все падає… а харчуватися перестають ніби одразу після обробки… Поясню чому таке враження склалось, кусок поля капусти (було багато капустяної молі) оброблено Матчом ввечері(не було під рукою нічого іншого)… а потім ввечері на другий день інша частина поля Корагеном… так от ще через день більш пошкоджена капуста була якраз там де була оброблена Матчом на день раніше… та і міль ще жива була…,одразу ж ту частину де був Матч обробили ще раз Корагеном на всякий випадок. По картоплі проти колорадського жука працює взагалі прекрасно в нормі 0,06 л/га.

На мою суб’єктивну думку ці два препарати одні із кращих на сьогодні проти лускокрилих… і який з них вибрати все залежить від наявних шкідників на полі чи в саду. Як мені здається… Воліам флексі більш кориснішим буде все таки на овочах та в саду…, а для «польових культур» вигідніше користуватися Корагеном.

Все це з власних спостережень і можливо в чомусь помиляюсь тож можливо хтось має ще й іншу інформацію… поділіться будь-ласка! Цікаво було б почути як в саду ці препарати себе показують і проти яких шкідників. Хто використовував на інших культурах і який результат отримали…?

9 Жовтень, 2013 - 15:24
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 9 місяців тому
Рейтинг: 87

В темі Боротьба з шкідниками по сої на останніх двох сторінках подивіться на мій досвід застосування Корагену на сої, там і фото є. Обробляв Корагеном по 175 мл на га, дорого, але еффективність 100 % і до сьогоднішнього дня більше гусениць не бачив.

9 Жовтень, 2013 - 14:26
Коментарі: 5
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 8 років 1 місяць тому
Рейтинг: 85

Так, дійсно ці два препарати на сьогодні найкращі. На капусті використовували Воліам Флексі 0.35л/га. "Що було, те загуло" вже на другий день. Основна проблема була по капустяній молі, ну достала ця гусінь. Змішували по два препарати -діє, але недовго. В цьому році Воліам зняв усі питання. По ціні вже питання не стоїть адже двічі пройшлися Воліамом і капуста ляля. Да , ще піретроїдами побалувалися, бо блішку та попелицю поганять нада було, а воліамом задорого( в кінці вегетації).
Про кораген також все правда. Дійсно дістає стеблового з качана. По картоплі правда давали 120 мл/га - ОДИН РАЗ ЗА СЕЗОН.
На капусті в промислових посівах краще за Воліам Флексі тільки Воліам Флексі на сьогодні. Хто б що не говорив.
В саду друзі прекрасно обходяться ще поки що Актарою та Моспіланом, Актофітом.

4 Січень, 2014 - 23:11
Коментарі: 1
Користувач
Відсутній
Останній вхід: Ніколи тому
Рейтинг: 5

ДЮПОН повинен приплатити за рекламу, а продавці за попит. Зауважень декілька.
1. Порівнювати Матч з Корагеном не коректно, це все рівно що порівняти.... бензину з солярою. Один інгібітор синтезу хітину і застосовуватися повинен в період яйцекладки, а другий має швидкий нонкдаун ефект на любу гусінь.
2. Поєднує їх тільки дія- контактно - шлункова.
3. Препарати з такою дією мають попасти на об"єкт або на їхні харчі тоді буде щастя. Виника питання як ви доставите Кораген до гусені БС чи стеблового на кукурудзі? Хіба підвищіти дозу в розрахунку що якась дурна капля долетить.
4. Який сенс додавати Тренд? Який відповідає за проникнення в рослину, а нам треба розповсюдження. Якщо Сільвет яб ще зрозумів, але є одне але, температура та вологісь повітря можуть дуже висушити або привести до єфекту злітання краплин при великих краплях та росі. Втрати врожаю на рівні 5%не компенсують Кораген, ні як. Якщо і боротися то насичувати природу трихограмою.
На додачу в качані хлопкова совка в стеблі стебловий кукурудзяний метелик. З качана та стебла можна вигнати хіба що пальцами, приходить час совка іде на окуклювання і начеб то зникає.

4 Січень, 2014 - 23:33
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 9 місяців тому
Рейтинг: 87
Один інгібітор синтезу хітину і застосовуватися повинен в період яйцекладки

На сої не має качанів, і бавовникова совка постійно рухається по рослині, тому можна працювати не тільки по яйцекладці, хоча краще все ж таки під час яйцекладки, або на початку відродження. Після застосування Корагену з Трендом гусінь загинула вся, і мала й велика. Хоча коли обприскував, то були сумніви, бо маса сої була велика і покрити робочим розчином всю рослину було неможливо, від сили оброблялось десь процентів 30. Багато було полеглих ділянок, де фактично обприскувались тільки вершки, а те що внизу взагалі не обробилось, але навіть там нічого живого не залишилось. Був у мене досвід минулих років, коли обробляв такі полеглі ділянки сої Нурелом, так тоді ефект був слабий, вся велика гусінь була жива і ховалась внизу.

25 Червень, 2014 - 12:57
Коментарі: 1
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 8 років 8 місяців тому
Рейтинг: 5

Дозволю додати коментар з приводу збільшення ефективності при використанні препарату Кораген на кукурудзі. При захисті кукурудзи ми не в змозі застосовувати звичайні причіпні обприскувачі. Важливо застосовувати сучасні висококліренсні з нормою виливу робочого розчину 200 л/га або AVIA-метод: краще Вертоліт (ПЕРЕВАГА: спрямований турбулентний потік повітря на об"єкт обробки) з нормою виливу робочого розчину 100 л/га. В бакову суміш при використанні інсектициду Кораген варто додати адьюванти (розтікачі) аби покращити рівномірність розподілу робочого розчину по поверхні рослини (ВАЖЛИВО максимально рівномірно покрити робочим розчином усю поверхню рослини).

20 Квітень, 2015 - 17:43 (Відповідь на #5)
Коментарі: 3
Україна, Київська обл., м. Київ
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 9 років 1 місяць тому
Рейтинг: 42

Добрый день! Применял кораген на сое против хлопковой совки в Измаиле. Доза 0,2 л/га держит 45 дней. Внесение самоходным опрыскивателем. Летальный исход 99% у совки.

Щоб додати коментар, увійдіть