Всем привет!!!! Давайте в этой теме будем делиться опытом по выращиванию этой культуры. Поговорим о семенах.о сроках посева и тд.... Сам в этом году буду сеять Тунку и ЛГ 5665 фирмы Лимагрейн.
29 Травень, 2014 - 11:25
#1
Ми сіємо тільки Pioneer. В цьому році PR64E71. Взагалі раніше соняшник в сегменті виробництва займав у нас приблизно 50%. В цьому році 19% в наступному планую 5%(хоча рік покаже :joke: ). Я замінив соняшник на сою. Культура не проста але головне рентабельність. В цьому році рання соя при врожайності 25ц\га в порівнянні з соняшником 30ц\га дала + 380грн\га чистими. Зараз серйозною проблемою став вовчок. Та й взагалі кукурудза останні роки більш рентабельна.
Ось насіють в цьому році кукурудзи і де діниться ця рентабельність....
В 2011 її теж насіяли в порівнянні з 2010-м , а ціна все одно в порядку ) Кукуруза багато кому й куди треба. Незважаючи на її величезну кількісь (елеватори брали на сушку лише після того як вибереш пересушене) ціна на кукурузу раніше стартонула. А соєю бачу наїлися вже.
Що правда, то правда :sad: А ще соняшнику насіють... :smile:
Доброго Вам часу доби! Чому обрали саме PR64E71?Через стійкість до вовчка, чи щось інше?
До речі про Е71. Сьогодні походив по полям де висіяна Е-шка і дійсно вовчка немає.Хоча проблеми в нас із ним дуже серйозні, в минулому році на одному полі було висіяно два гібриди А90 і Днестр(піонер закінчився і я досівав Новосадовським гібридом вирощеним в Україні). При інших рівних умовах Піонер дав 28ц\га а Днестр 17ц\га(вовчок практично на кожній рослині). Враховуючи, що реалізували соняшник по 3800 то зекономивши 700грн\га недобрали 3480 з гектару.
Скажіть яким гербіцидом можна прибрати падалицю соняшника PR64E71 в посівах кукурудзи та пшениці?
Пріма, Естерон, Хлібодар- ось на мою думку непоганий варіант.
По пшениці Пріма одну хвилю падалиці соняшника забрала, але не дуже, Пік в фазі прапорцевого листка виніс 2-гу хвилю повністю, разом з всіма дводольними.
Пік(просульфурон)- належить до групи сульфонілмочевин, до якої стійкий Експрес соняшник.
Друзі! Хто не будь пробував соняшник в сплошну посіять? Діліться, не соромтеся.
Вважаю,що сіяти суцільним методом недоцільно,так як буде використано більше посівного матеріалу,а він у нас і так не дешевий.Але один агроном з Миколаївської області говорив, що непогані результати з міжряддям 45 см- рівномірніша площа живлення у рослин.
А пробували самі?
Сам не пробував,в мене дуже маленьке господарство,такої техніки не маю
Доброго вечора!Як показали гібриди Лімагрейну у Вас цього року?
Маю СПУ 4, досить непогано розподіляє зерно, але сошники на ній краще підходять для ріпаку та пшениці. А от соняшник може опинитись мілко. Хотів переробити на сошники од СЗ3,6 та якось зима швидко настала.
На форумі фермер.ру один користувач в темі по соняху описував посів соняшника СЗ-3,6, кажись глушив через один сошник, чи через 2. От тільки непам’ятаю, що в ного з того вийшло.
http://www.institut-zerna.com/library/pdf38/10.pdf
По поводу выбора ширины междурядки - сам в "ступоре". Не знаю как выложить эту книгу на форум - но кому она интересна тот и в нэте ее найдет.
Книга этого же автора - один из лучших в Украине по подсолнечнику. Ориентир 120-130 страницы показаны сравнительные урожайности по годам с разной шириной посева. В Луганске Краевский (тоже спец!!!) закладывал опыты по ширине междурядки. Так у него самый лучший урожай был при схеме 15-30-45. Тоесть на одной сеялке - секции на разном расстоянии.
Вопрос. Кто чем будет протравливать семена в этом году? Или может какие наблюдения были с прошлых сезонов?
Fermer UA, Роялфло
Хорошая штука. С бактерицидным эффектом. У меня белой гнили (тьфу тьфу тьфу) не наблюдал. Буду "компоновать" протравку винцитом (хоть в Украине на подсолнечник он не зарегестрирован) и с инсектицидом. Круизер не рассматриваю))) Цена и растаровка не устраивают. :look: Роялфло - это знания или опыт?
Знания и хорошая цена
Выбор в соотношении ЦЕНА-КАЧЕСТВО)))
Уже зареєстрований на соняшнику в дозі 2 л/т проти фомозу, переноспорозу, пліснявіння насіння, сірої та білої гнилі. Інфомацію взяв з .
Сейчас компания называется Кемтура АгроСолюшенс Официальные представительства: Эридон,Бизон тех 2006.... http://www.twirpx.com/file/957954/ - каталог кемтуры
Раньше не было регистрации в Украине, но все равно винцит использовали. (много денег на взятки нада чтоб зарегестрировать под каждую культуру)
Продают по 20л - этого хватит для небольшого агрохолдинга :hoho:
Посібник по соняшнику Від Fermer UA
Привіт всім! Хто сіяв соняшник сумо-2017 чи сумо-2018? що краще чи є якісь інші варіанти?
Сумо-2017 вирощували мої сусіди, етикетки з мішків залишились на полі. Попередник у нього був класичний соняшник. Перший раз побачив, що таке вовчок, на полі було багато вогнищ вовчка, хоча в його характеристиці зазначена стійкість проти вовчка рас A, B, C, D, Е. І чомусь насіння у нього на смак було дуже гірке. Висота більше 2 м, це там де не було вовчка, але на вид поле було не вирівняне по висоті. По врожаю не скажу, сусіди не хочуть признаватись.
Нашел в бумагах старенькие демоиспытания подсолнечника... (на пометки не смотрите)
дякую
цікаво, а які гібриди на вашу думку найбільш актуальні в умовах Полтавської області (соняшник, кукурудза) ??? допоможіть початківцю ))
Ох полтавщина... У нашому краї думають, що у Вас чим не посій а всюди хлібом вродить. Якщо правда початківець, то краще починати з економ варіантів по посівмату. Якщо розмістити елементи технології в порядку зменшення, то найголовнішим буде захист, потім живлення, і лиш тоді гібриди.
Как уже Антон Педан ответил - если пытаетесь прыгнуть выше головы и посеять дорогие гибриды но без удобренй - то не стОит. Из дорогих - сингента, лимагрейн, пионер, даусидз, майсадор, ражт. Чуть дешевле - евралиссеманс, майагро, косадсеманс. Еще дешевле - новисад, молдавская селекция, институт Юрьева, ВНИИМковые, запорожские гибриды. Сорта - только если кондитерка... но тоже есть выбор... Выбор - громадный. Сроки. Классика, экспрессустойчивые или под евролайтинг. По цене - на любой карман. П.С.: дороже или дешевле - не значит хуже или лучше. При выборе по сроку созревания- не забывайте что будете сеять потом. При выборе между классикой и евролайтинговыми - помните о соблюдении севооборота. Выбирать -Вам. От 100 до 800грн/га (по семенам)
Гібрид Рімі (Евролайтінг) Сади України! Вже 4-й рік висіваємо результатом задоволені! Фото поля 50 га врожайність 22ц.га технологія як у всіх без добрив!!!! Північ Одещини!!!
??? Всегда считал что у всех С удобрениями. Или с осени под обработку, или при посеве.
В мене на господарстві текучка землі(як пехідне знам'я" )) тобто є паї на яких будеш як мінімум працювати 10 років! Але всі вони не по держ актах! Село фермерське 31 зареєстрований "фермер" І кожного року хтось когось до себе переманює а ти до себе від когось!!! Закладати добрива для якогось чудо-господаря не дуже хочеться!!! А брав поля були як стадіон "Лобановського" Пирій по коліна;))))
Сумнівне твердження, я до цього працював в Хмельницькій області, там фермери отримуючи по 90 ц/га ще жаліються на погану урожайність, і в умовах даної області - це "непогана урожайність", хотів би в Полтаві вийти хоч на 80-90. По соняшнику ніби-то вже визначився, хочу спробувати ПР64А89 і НК Бріо, а по кукурузі ще думаю, рекомендують ПР39Б76, ЕС БІТЛ, що скажете ?
---- мова йде про кукурузу
А я думав за пшеницю )))
Добре що не про сою )) :laugh:
Брио - отличный гибрид. И масличность хорошая и урожайность на высоте. А89 - не знаю его. Не видел посевов и не знаю кто его сеял. Сразу несколько вопросов: 1) Какие предшественники были у этих гибридов? 2) Как обработана земля с осени и что намерены делать весной? 3) Что будете сеять после подсолнечника? 4) Из каких соображений выбираете 2 гибрида с периодом вегетации 120дней? (намекаю на пересмотр А89 в сторону более раннего, у Пионера он самый поздний). Инфа с официального сайта
Кто то сеял сингентовский Тристан (clearfield) ???
Кто сеял ВНИИСовский гибрид Украинский F1? какие отзывы ? А то денег на большее не хватит. Реально ли получить хотя бы 20ц/га ,с минимальными дозами удобрений?
Мало информации... Мое мнение - с ЛЮБЫМ можно получить 20ц/га... Также с ЛЮБЫМ можно и не получить НИЧЕГО... Много факторов. Перечислять не буду. "Минимальная доза" это сколько, чего и когда?
Fermer UA, Вірно сказано. Якщо Ви вийшли на рівень 20ц\га, то не важливо який сорт чи гібрид використовуєте. Потенціал соняшнику великий а реалізація ледь половини дотягує. Підтягувати треба захист і живлення.
В 2011 р. сіяв без добрива, урожайність становила 15 ц/га (загустив). В описі гібриду вказано позитивну реакцію на добрива). ...Головне, щоб були дощі.
Хто сіяв соняшник НК Долбі? З якою нормою?