Схему пільгового оподаткування сільгосппідприємств, зокрема спеціального режиму ПДВ також змінили. Відповідно до чинної системи спецрежиму, нарахована сума ПДВ не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні підприємства.
У змінах до Податкового кодексу, які були опубліковані раніше на сайті Верховної ради, пропонували скасувати спецрежим. Але дати перехідний період до 2017 року, за умовами якого підприємства мали б сплачувати 75% ПДВ в бюджет, і 25% - на спецрахунок для власного використання.
Тепер в перехідному періоді застосуватимуть іншу пропорцію. Для рослинництва: 15% від ПДВ залишають виробнику на спецрахунку, 85% йде в бюджет. Для свинарства та птаховиробництва — 50% на 50%. Для скотарства 80% ПДВ залишається підприємству, 20% перераховують в бюджет.
У прийнятій редакції кодексу повернули право на відшкодування ПДВ для усіх експортерів зернових та технічних культур.
Готуймося до радикальних дій. Очкарик яйцеголовий подумав що тут всі мовчки сопітимуть. Хай сволочі на Ланоси пересядуть, тоді повіримо і будемо платить більше податків. А так падлюки жирують як і жирували весь час - а людина на пенсію 3 рази в магазин мое сходить. Гади, гірші від овоща. Або хоча б один раз розкажуть навіщо той транш МВФ буде використано, на який всі мають половину заробленого віддавати....
Змінами до порядку сплати ПДВ аграріями ВР вдарила по малому та середньому аграрному бізнесу, але полегшила систему оподаткування для агрохолдингів та зернотрейдерів!
З 2016 року, ті аграрії, що реалізовують на внутрішньому ринку зернові (товарні позиції 1001-1008) та технічні культури (товарні позиції 1205-1206), будуть сплачувати 85 % ПДВ в бюджет, а собі залишатимуть лише 15 %.
Натомість, для зернотрейдерів та агрохолдингів. що безпосередньо експортують зернові та технічні культури вводиться нульова ставка ПДВ та відшкодування ПДВ.
Ніхто так і не побачив розрахунків, що ж отримає бюджет від скасування спецрежиму. А вийде з усього цього слідуюче:
За рік сума відшкодування ПДВ буде складати близько 1 млрд. $, адже у нас щорічно експортується близько 35 млн. т. зернових на суму 5-7 млрд $.
Пільги для аграріїв складають суму близько 1 млрд. $ на рік.
У в підсумку виходитеме, що малі та середні агарії будуть сплачувати в бюджет 85 % своїх податкових зобов"язань по ПДВ, а бюджет транзитом ці кошти направлятиме зернотрейдерам та агрохолдингам.
Найцікавіше, що бюджет взагалі не отримає нічого від цих змін!!!
Як не гірко це визнавать , нічого вже не вийде. Ми не сіли на потяг ще 20 років назад.
Можна подумать що вони щось вирішували чи вирішують. Високооплачувані клоуни.
Найцікавіше, що бюджет взагалі не отримає нічого від цих змін!!!
а хіба там хтось за країну думає??
ГОЛОБОРОДЬКА до влади))))
не прийшлося довгочекати як фермери почали перекривати дороги
http://www.volynnews.com/news/society/fermery-perekryly-velyki-avtotrasy-ukrayiny/
Хлопці, вихід є - гуртуватись і не сплачувати, скажіть досить годувати брехунів для зовнішніх боргів.
Гуртуватись, звичайно, можна, але що то дасть...