Опис технології, особливості внесення гербіцидів, їх післядія і т.д.
Хотілось би в окремій темі обговорювати вирощування соняшника стійкого до цих двох гербіцидів. З мого розуміння цих двох технологій - технологія CLEARFIELD® (Євролайтинг, Каптора, аналоги) для сильно забур’янених площ, особливо вовчком (заразіхою) і т.д. Плюси - одна обробка, все виносить, клієнт відпочиває на морі. Мінуси - післядія препарату, яка залежить від багатьох факторів (кислотність грунту, сумарна кількість опадів і т.д.)
ОРГАНІЗАЦІЯ СІВОЗМІНИ Препарати з групи імідазолінонів не можна використовувати на одному полі частіше, ніж один раз на три роки. Після застосування препарату слід дотримуватися такої сівозміни: без обмежень — сорти чи гібриди соняшнику, ріпаку, кукурудзи, стійкі до гербіцидів з групи імідазолінонів через 4 місяці — пшениця, жито через 9 місяців ** — кукурудза, ячмінь ***, овес, рис, соняшник, соя, горох, боби, сорго через 18 місяців — овочі, картопля через 24 місяці — цукровий і кормовий буряк, ріпак, гречка, просо
- технологія ЕкспресСан™ (ExpressSun™) (Експрес 75, аналоги)+ для тих хто невносить грунтові і хоче контролювати дво-дольні бур’яни по вегетації соняшнику. Плюси - післядій ніяких, сій що хочеш. Мінуси - додаткове внесення грамініцидів (проти злакових бур’янів), можливі 2 обробки Експресом (згідно норми що витримує гібрид). Більше витрат на внесення (ЗЗР, з\пл, з\пч). Більше головняка. :) В кого є що додати з практики - будь-ласка. :smile:
В мене стоїть питання посіву соняшнику, під дисковку, грунтовий невноситиму, Експрес наче геморно, а Євролайтингом нема в мене там що виносить (мишій і трохи лободи). Порекомендуйте: - щось з стійких до Експресу, Піонер понятно, може хто якісь простіших виробників надибав. - які аналоги Експресу використовували без негативних наслідків, скільки раз з практики виходило працювати (кількість необхідних обробок).
Так лободу Експрес може й не взяти, у випадку коли надіятись на один обробіток навіть 50 г/га та вичікувати коли всі бур"яни висходяться.
Дійсно, при обробках замітив пригнічення лободи, але потім відходила і переганяла соняшник перед збиранням.
З простіших Нові сад - НС Сумо 2017 (2018,2019).
В 2012 сусіди сіяли його через дорогу біля мого поля, соняшник другий рік підряд. Перший раз в житті побачив, що таке вовчок. Потім, при дозріванні, було багато головок соняшнику де на смак він був дуже гіркий.
Ходив з мішечком трохи ? :laugh:
Та просто ходив у них по полю та роздивлявся на вогнища вовчка, цікаво чи насіння до мене на поле залетіло?
Якщо через дорогу - то скоро ждіть в гості...
Хто замість оригінального Євро-Лайтнінг® (імазапір (15 г/л) + імазамокс (33 г/л)) ЄВРО-ЛАНГ® (імазетапір, 100 г/л, біоактиватор NN-21) ?. Різниця в ціні 10$ на літрі наче схиляє на сторону останнього.
НЕ РЕКОМЕНДУЮ! Були випадки в тому році що спалили соняшник, антидот не спрацював. Потім повідростав трьохголовими зміями :smile:. Різниця в 10 дол. дуже велика, але ризик більший тієї ціни. Краще пошукайте іншого постачальника.
До речі з наявних гібридів для Євролайтнінга тільки гібриди Євраліс і Сингента мають стійкість до 5-8 рас вовчка. Але це не означає що інші гібриди такі погані. Ні, просто на них можна застосувати гербіцид Пульсар в нормі 0,8 - 1 л/га. Забирає дуже добре вовчок і буряни (але не всі). Ціна питання: Євролайтнінг - 32 дол. без ПДВ; Пульсар - 36 дол. без ПДВ; Каптора - 31 дол. без ПДВ. Ціна на гектар: Євролайтнінг - 32-38,4 дол. без ПДВ; Пульсар - 28,8-36 дол. без ПДВ; Каптора - 31-37,2 дол. без ПДВ.
Так спрацював Пульсар 1л/га. Тиждень після внесення.
Ні, постачальник перевірений і постійний. Євро-Ланг по ціні 25$ відпускає по причині того що завис на складі з 2012-го року. Набирав сьогодні Нертус (київське представництво) - назвали ціну 33$ з ПДВ. О, ще хотів сказати, говорив з представником Сингенти, по нашій області. Він сказав що за умови придбання насіння їхніх ІМІ-гібридів+ Каптори - діє суттєва знижка. Каже вибивайте її у своїх продавців. Розміру неназвав. Кому буде цікаво і буде про це дізнаватись - відпишіться в темі пліз. :)
Трохи не по темі, але все ж викладу фото про те як спрацював Пульсар в нормі 1 л/га в 2007 році на посівах сої у мого знайомого, фото робив я особисто і вносив гербіцид також я: на момент внесення гербіциду:
Коли вносив то говорив знайомому, що це марна справа, гербіцид вже пізно вносити.
А от ці фото через два тижня після внесення:
Ну і на завершення через місяць після внесення:
В результаті людина взяла по 15 ц/га і була задоволена результатом.
Я б не ризикував, бо вже достали генерики, весь час ходиш на межі - чи спрацює, чи ні. По Капторі перевиди будь-ласка суттєву знижку в цифру, так само і кількість мішків. Ну Костю, ну цікаво ж! Хіба тобі ні. :smile:
Суттєва знижка - це 8% знижки на посівний матеріал. При тому, що Ви на цей посівмат берете Капотру.
Так точно. Знижка до 10% на розгляд дистрибьютора.
Ціна питання? Посівний матеріал (шт. х грн.) + Каптора (л х грн.)?
Витрата Каптори 1- л/га.(Мінімальна упаковка 20л) Посівна одиниця (мішок)йде на 2,2 га. Тобто на 10 посівних потрібно 1 каністра Каптори. Якщо ціна за посівну одиницю (в залежності від постачальника)180-200$, то на 10 посівних ви економите, грубо кажучи одну посівну або 200$.
сорт Рембо хто використовував?мене цікавить урожайність і показники з минулого року
Якщо застосовувати Експрес надто пізно (по перерослій лободі), чи в несприятливих умовах, то так, таке можливе.
Якщо працювати відносно вчасно, коли і бур"яни не перерослі і культура не перекриває бур"яни, то все буде добре. Також робіть з прилипачем та ввечірні години.
Випалювати лободу немає сенсу. Вона поступово зупиняється в рості і гине (якщо зробили вчасно/правильно, або сидить і не росте, чи повільно відростає, коли надто пізно). Щоб лобода обігнала соняшник після Експресу :)), будьмо реалістами. Експресового соняшнику тільки від Піонеру+Експресу - під 400 тис га. Як би були проблеми, то таких цифр не було б.
Какие это гибриды кукурузы устойчивые к имидазолинонам?
Попробуйте "Мортира".Август. Или "Бомба". Там добавлен флорасулам.
Хтось які класні гібриди під Експрес знає ? Сіяв лише Піонер, в основному в брендових виробників все ІМІ (під Євролайтинг).
Сіяв Бонд, Антей, Антей+, Алєксєй, Сумо2017,2018, Ауріс. Зовсім не класні гібриди. У цьому році посіяв LE25. Порівнювати нічого. Вовчка зовсім не має. Обробляв 35гр "Гренадера"+750мл клетодима на 100л води. По соняху навіть не скажеш що обробляв. Сусіднє господарство працює по 50гр/га. Агроном казав виносить амброзію у любій фазі.
Я сіяв пару років назад - половину 25-м, а половину 19-м (якого вже немає). 25-й програв в урожайності. На цей рік візьму 99-й і хотів спробувать євралісовську Аркадію для порівняння. Хтось може щось за цей гібрид сказати ?
На цей рік теж хочу посіяти піонер ле25. Як він по урожайності та яка його висота (чи стійкий до вилягання)? Із євраліса дуже гарні відгуки про Беллу та Петунію, сульфо гібрид евралісовський не дуже популярний (на демо у 2 областях, видно по їхній карті).