Ділянка 5 га , до цього 5 років не оброблялась - стоїть зеленим ковром 6-8 см пирій та хвощ польовий ! Початкова задумка була обробити гліфосатом та переорати , підкажіть як краще !
27 Лютий, 2014 - 00:38
#1
Раундап Макс 3,5 л/га через 2 недели - вспашка - через 2-3 недели дискование потом через 3-4 недели при необходимости еще раз глифосат (Раундап Макс один из лучших), потом культивации по мере отрастания сорняков - потом можно посеять осенью пшеницу-ячмень или рапс. В следующем году с урожаем будете.
Якщо є хвощ, я б порекомендував бакову суміш раундап макс, 5,0 л/га + банвел,0,4 л/га + карбамід чи селітра, 10кг/га при температурі повітря в ночі не нижче +10, через 3 тижні можете переорати.
А скажіть по сроках можливо встигнути провести грунтообробку та засіяти кукурудзою ?
Після оранки потрібно, щоб земля влежалась 3-4 тижні.Краще посійте сою ранню або гречку
Можно и кукурузу только прямым посевом - обрабатывать почву не надо, а по всходам Майстер Пауэр внесете в фазе 3...7 (10) листьев кукурузы против всего.
Можливо тема вже не актуальна але така ситуація досить часто виникає тому вирішив дописати свою думку... Якщо багато хвощу то ґрунт однозначно кислий, а соя погано росте на кислих ґрунтах...(жовтіє листя без причини перший знак що їй погано там)... то ж сою краще не сіяти, все одно гарного врожаю вона там не дасть... хіба що заради того щоб "поле не гуляло"... краще кукурудзу сіяти в таких випадках... А на рахунок Раундапа Макс то погоджуюсь з Анатолієм Гусак... бо те що радили 3,5 буде замало для хвоща...
Хвощ забрав 4 літра китайського гліфосату + 1 літр Агрітокс.
Хорошо работает "Клиник Макс". Действующее вещество: глифосат на солях калия, 240 г/л + 2,4-Д кислоты, 160 г/л. 3 л/га. Прожигает корневую систему до 1.5 м. Экономически более выгодно, чем "китай".
На мою думку не варто поспішати із хімічним способом винищення бур"янової рослинності. Гербіцид на основі гліфосату може проявляти післядію на наступні 2-3 роки. А що тоді буде з урожаем?! Треба використати механіку. Навесні провести дискування у 2 сліди, потім культивації враховуючи інтенсивність відростання надземної маси. Гербіциди знижують природню родючість, а бур"ян, точніше його кореневу масу можна витіснити механічно.
Докази, факти в студію!
А сіяти тоді в суху землю?
Механічний обробіток руйнує структуру грунту, призводить до деградації грунтів, мінералізації гумусу, фізичного знищення грунту і його родючості. ХІБА НЕ ТАК!
Це мабуть проХВесор переписував з книжки якоїсь для лекції та поплутав препарати , а студенти занотували і виходить повний балаган.
Приєднуюсь.
На горосі в цьому році, вносив Базагран М, в нормі 2,7-2,8 л.\га. Той хвощ що був - положило. Нажаль пізніше зійшло тьма нового то зараз в долинах халепа з тим хвощем...
Може б хто поділився, як боротись якщо вже не зараз, то хоч на перспективу. Чи можна знищити після жнив чи осінню?
Найкраще - провести вапнування/крейдування грунту.
Як це зробить практично : де взять сотні тонн, чим їх возить і розкидать? І що це буде коштувать? І в кого є реальний позитивний досвід по знищенню сосонки вапнуванням?
В моєму випадку, звернувся до сусіда. В нього є РУМ-8, загрузили в карєрі ескаватором крейду, одного РУМа розкинули на 1 га. Зробили висновок, що найкраще вносити вже по осінній оранці. За зиму, грудки крейди натягуються вологи і під дією морозу розсипаються. Декілька таких ціиклів і з крейди остається порох або невеличкі грудки, весною закультивувати. Можна і під оранку, але тоді грудки будуть розкладатись з кожним разом, якбудуть виорюватись.
Пробував також використовувати негашене вапно (пушонку), купляв здається 3 тони в Любомирці, там виробляють, вносив тим же РУМом на 3 га. Результатом залишився незадоволений, бо невеличкого вітру достатньо для того щоб воно все полетіло на сусідні поля, ато і далі. Думаю таке внесення добре проводити під невеликим дощем в безвітряну погоду навіть за допомогою звичайного розкидача мін. добрив (лійки).
Також цікавився варіантом внесення фосфатної муки. Знайшов що в наших краях є такі розробки в районі Острога. Там вроді навіть гранули роблять, за певну доплату, але менеджер переконав мене що з гранули не буде користі, бо вона не розчиниться.
Ну і ще альтернатива вапнуванню - вносити вапнякову селітру. Проблема правда в тому, що результат буде не через один і не через два роки, ну і собівартість азоту в вапняковій селітрі дещов вища.
Ще один варіант - привезти дифікатів з цукрового заводу. Досить корисний варіант, оскільки в дефікатах досить багато мікроелементів. Вносити напевно доведеться РУМом.
На рахунок результату, 5 тон крейди на 1 га, дало видимий результат. Сусід собі всі поля закидав крейдою, теж задоволений, зараз же замість крейди розкидає дефікати.
А де на Рівненщині є ті карєри ?
Невеличка поправка - гліфосат калійної солі 2,5 л/га + Агрітокс 1,2 л/га. І буде Вам щастя!
Тільки поясніть , коли його кропить. Зараз ростуть пшениця, соя, ячмінь і картопля. Після жнив? Чи весною перед посівом сої встигне вилізти?
можна в посіві пшениці чистим агрітоксом або по стерні гліфосат + агрітокс
Зараз однозначно вже не обробите в цих культурах. Краще після жнив по стерні. Перед сівбою сої не встигните, бо виходить пізніше культури.
Чи можна цю суміш використати на сої для десикації і знищення хвоща?
Я б не використовував. У агрітокса строк очікування до збору врожаю - 60 діб.
PS.
60 діб вказано на російському сайті Байера,а от на сайті Нуфарм вказано:
Ні, не варто! Більшість препарату залишиться на сої.
а я якраз то думаю що спокійнісінько можна заходити гліфосатом з агрітоксом, тільки за умови що цю сою на насіння використовувати не будете)
але в принципі ще зелену сою ніхто не буде сушути, а якщо на полі 20% ще і буде зеленкуватим по долинах то на той момент звязку самого боба в бобику з рослиною не буду! тож думаю що на схожість така схема не повинна вплинути.
П.С, чисто теоритичні думки
Ну на рахунок насіння то це не проблема, не всі посіви з хвощем і відповідно не всю сою треба обробляти. Більш цікавить чи буде якась негативна дія на пшеницю, яку планую сіяти після сої... Чи взяти просто добре вальнути гліфосатом та й по всьому
На одному полі де є хвощ робив аналіз - грунт не кислий. Тепер той хвощара росте де тільки попаде, а проблем створює цілу купу(
Вносили на Агроцентрі на кукурудзі Дікогерб в нормі 1,2л/га, то поклав хвощ повністю. Але не варто вносити після 5-ти листків, бо покладе й кукурудзу. Фото нажаль не можу знайти. Вносили в 16 році.
Днів десять назад покропив сосонку 1.5л агрітоксу. Майже вся почорніла, але на деяких рослинах голки спалило, а стебло ще зеленкувате. Після жнив думаю задіскувать, дочекатись нових сходів хвоща і повторити процедуру. Чув,що за сезон треба 3 рази і тільки тоді згине повністю. На слідуючий рік планую сою і горох після пшениці, тоді вже нічим не покропиш.
Майже 2 тижні тому здіскував, тепер вже появились молоді хвощинки. Правда дуже мало. Треба ще почекать і пробовать добивать.
А як у Вас з кислотністю грунту ?
Не знаю. В ту середу перший раз за роки фермерства взяли проби на агрохімічний аналіз. Попередній результат сказали повідомлять по телефону за тиждень. Так що післязавтра щось проясниться може.
З кіслотністю повний завал: 3.9, 4.1, 4.5 і т.п. Вихватив в останні 2 дні перед пуском Гнідавського цукрового 140 тонн дефекату. З доставкою 18500 грн вийшло. Тепер чухаю потилицю, як рівномірно його розкидать? Нема ні навантажувача, ні МВУ, навіть поблизу. Навантажувач на навіску сзаді зроблю саморобний, давно збирався і матеріал зібрав. А з МВУ складніше, є пару обяв на ОЛХ, але все далеко. Може хтось знає в наших краях щось недорого?
Знайомий розкидає гноєрозкидачем РОУ-6.
А цю штуку є де позичить. Тільки мені казали що не можна витримать норму розсіву. Я ніколи з ними діла не мав, то як то регулювать не знаю, може швидкістю. І топтати прийдеться раз коло разу.
Правильно выше написали - или Раундап Макс или Раундап ФОрте.
Як результат після Арітоксу?
Зайдіть на сайт [] там є гербіцид Раундам Макс от пирія
Хвощ польовий в в інтернет магазині по ззр є препарат Діанат
Про Раундап Макс чув. А що я маю побачити про Діанат?
Нульовий
Cпеціально посіяв пшеничку на участку, що би поборотися з хвощем. Та, мабуть, не судилось.