Ріпак може,- соняшник навряд чи. Якщо десь, в когось, на демо ділянці в 0,3га сипнуло 54ц\га, а по господарству 18ц\га, то про що мова?! Гарні побрехеньки, як інструмент продажів.
Сам в цьому році мав більше 30ц\га і зовсім без добрив. От тільки забув сказати, що попередником була кукурудза під яку при посіві давав 100кг яра міла+ 100кг амсел, а та кукурудза, через спеку, сипнула аж 30ц\га. Чудес не буває........ Нажаль.
Костянтин Шевченко: Говорив вчора з представником Дюпон - з його слів у Фастівському районі, Київської області піонерівський P64LE10 насипав людям по 54 ц\га заліковою. Хто що скаже про піонерівські гібриди ? Які ньоюанси є по походженню насіння - де те насіння виробляється, і чи наполягати саме на імпорті, чи й українське нормальне. Чи можна зекономити на обробці Експресом, замінивши його на якийсь аналог, бо в якомусь прайсі бачив відмінність в ціні в 2 рази. Чи може вже окрему тему відкрить по цьому. А то тут пів-дня про метеликів сидів читав )))
Костя, пишіть обережно по урожайності! А то буде як у мене з соєю. :look: Для того щоб вияснити чи це правда - поставте запитання з якої площі, і все. Буває демонстраційні ділянки показують високу урожайність. Але цифра реальна. Щодо гібридів, то Піонер одного разу ледь не прогорів з насінням. Та відтоді їхнє насіння високоякісне, і наразі немає різниці між українським та іноземним. Різниця може бути в ціні, так як на вітчизняне насіння іде нарахування ПДВ, але це спостерігається начебто тільки в Монсанто. Підходить звичайний гранстар (не путати з гранстар голд), а по генерикам не рекомендую. Ціна цікава на них, але якість різна. Що за метелики?
Наталья: А хто що скаже про вітчизняні гібриди соняшника ?
На жаль вони не стійкі до вовчка, і не передбачають внесення гербіцидів Євролайтнінг та Каптора для боротьби з ним. Питання до вас, Наталья, які вітчизняні гібриди маєте на увазі?
Roman Golosov: DOW SEEDS ИЛОНА 170.000ШТ В ОДНОЙ П.О ЭТО НА 2.8 ГА. ИМПОРТ АРГЕНТИНА ПО 1350ГРН. В 2013Г УРОЖАЙНОСТЬ СОСТАВИЛА 31ц в Днепропетровской области. Если интересно 9.01.2014г перезвоните на номер 0667230291 Рома. Узнаю точно что за хозяйство и в каком районе
Без Капторы/Евролайтнинга не выращивайте. Было много случаев, когда не обработали даже чистые посевы и они перед бутонизацией все были с заразихой. Обязательно опрыскивать гербицидом даже чистый посев в фазе 4 листа, потому что их гибриды абсолютно неустойчивы к заразихе. Кроме того они все высокоолеиновые, так что урожай с Илоны можно задороже продать.
Валерій Дубровін: DOW SEEDS ИЛОНА Без Капторы/Евролайтнинга не выращивайте. Было много случаев, когда не обработали даже чистые посевы и они перед бутонизацией все были с заразихой. Обязательно опрыскивать гербицидом даже чистый посев в фазе 4 листа, потому что их гибриды абсолютно неустойчивы к заразихе. Кроме того они все высокоолеиновые, так что урожай с Илоны можно задороже продать.
Я, наприклад, буду по любому обробляти Євролайтнінгом, тому що осотів сусід нарозводив і мені на поле перепало. Щодо стійкості до вовчка, то вона тільки є у Сингентівських гібридів, всі інші клеарфілди з повною відсутнісю даної стійкості. Але спасибі що нагадали, бо я рекомендував знайомому, та він ще вагається по Євролайтнінгу! Високоолеїнові гібриди при вирощуванні поруч зі звичайними гібридами, дають насіння зі звичайним вмістом олії через перезапилення.
Наталья: А хто що скаже про вітчизняні гібриди соняшника ?
Просто рекомендую- не займайтеся з українською силекцією!! Якщо дотримуєтеся нормально технологію,сійте закордону селекцію, а якщо посіяти і забути -то яка різниця українське чи закордоне дасть по 15?
agronom32: Я, наприклад, буду по любому обробляти Євролайтнінгом, тому що осотів сусід нарозводив і мені на поле перепало.
А чому ж не експрессом проти осотів, адже євролайтінг не так уже й гарно діє проти осотів? Сам я євролайтингом ніколи не працював, але застосовував Півот та Пульсар на сої, і бачив їх недостатню дію на осоти, тому завжди добавляв Базагран до них. Також зустічав багато відгуків від тих хто застосовував євролайтінг на соняшнику і переважна більшість з них говорять, що не задоволені його дією на осоти. Всі стверджують що Експрес краще проти осоту.
Олександр Безух: Просто рекомендую- не займайтеся з українською силекцією!! Якщо дотримуєтеся нормально технологію,сійте закордону селекцію, а якщо посіяти і забути -то яка різниця українське чи закордоне дасть по 15?
Не говоріть дурницю, ВНІІСовські гібриди люди збирають за 30 на так...
Олександр fgrubin: А чому ж не експрессом проти осотів, адже євролайтінг не так уже й гарно діє проти осотів? Сам я євролайтингом ніколи не працював, але застосовував Півот та Пульсар на сої, і бачив їх недостатню дію на осоти, тому завжди добавляв Базагран до них. Також зустічав багато відгуків від тих хто застосовував євролайтінг на соняшнику і переважна більшість з них говорять, що не задоволені його дією на осоти. Всі стверджують що Експрес краще проти осоту.
Мабуть я буду першим у вас з позитивним відгуком про Євролайтнінг. Осоти забирає і дуже чудово. Можливо розетка вже переросла от і не забрав, або норма 1л, не знаю, але в мене гарно працює. Чому не Експрес - тому є причини: 1) отримував урожаї гібридів під експрес нижчі на 5-7 ц/га, ніж євролайтнінгові. 2) експрес не забирає мишій та інші злакові, тому потрібна ще одна обробка. 3) перенасичення сівозміни трибенурон-метилом. 4) відсутність дії на вовчка. 5) експресовські гібриди не стійкі до вовчка після раси Е. 6) обмеження по строкам внесення. 7) відсутність грунтової дії, тому обробки може бути дві а це затрати. P.S. Всі сучасні гербіциди є хорошими і потрібними, варто лише застосовувати їх правильно і обдумано!
Так, дійсно переваг у євролайтинга більше, але ж і післядія в нього набагато більша. Що сієте після євролайтинга? Як у вас євролайтинг працює проти амброзії?
В цьому році на початку жовтня посіяв ячмінь" РСТ"по євролайтингу;) супер єліту;) а виробник пише якщо не помиляюсь 6-ть місяців;) Я євролайтинг вношу вже 6-7 років. і скажу відверто "менше гиморою" більше вільного часу;)
Та я й не парюсь, просто знайомий хоче посіяти соняшник на полі де багато амброзії і запитує яку технологію краще застосувати, щоб не було в посівах амброзії? Він зазвичай застосовує Харнес та Гезагард на соняшнику, але проти амброзії це не працює, по крайній мірі, в нього. А амброзію євролайтинг знищує чи всеж таки вона відростає?
Олександр Безух: Просто рекомендую- не займайтеся з українською силекцією!! Якщо дотримуєтеся нормально технологію,сійте закордону селекцію, а якщо посіяти і забути -то яка різниця українське чи закордоне дасть по 15?
Не говоріть дурницю, ВНІІСовські гібриди люди збирають за 30 на так...
таке відчуття,що я не бачив як вирощується соняшник. Посійте ВНІІсовські гібриди на так,я приїду дивитися на збирання врожаю. А мабуть ті що сіють закордону селекцію ім просто грошей немає де дівати))
Олександр fgrubin: Так, дійсно переваг у євролайтинга більше, але ж і післядія в нього набагато більша. Що сієте після євролайтинга? Як у вас євролайтинг працює проти амброзії?
У кожного гербіцида є свої переваги і недоліки, тому треба підбирати для свого поля, сівозміни та економіки так щоб добре було і вам, і культурі, і природі. Після соняшника до цього року був чистий пар, з 2014 - зайнятий пар. По амброзії гарно працює. Якщо 2-4 листка - то спалює швидко, а коли в коліно (був один рік пізно вносили) зупиняє в рості за тиждень і до кінця вегетації соняшника одні віники стоять.
Олександр fgrubin: Та я й не парюсь, просто знайомий хоче посіяти соняшник на полі де багато амброзії і запитує яку технологію краще застосувати, щоб не було в посівах амброзії? Він зазвичай застосовує Харнес та Гезагард на соняшнику, але проти амброзії це не працює, по крайній мірі, в нього. А амброзію євролайтинг знищує чи всеж таки вона відростає?
Зверніть увагу на такий гербіцид як Астрел плюс. Він звісно грунтовий, але діє по амброзії бездоганно.Тримає до 3 місяців. Його перевагою є можливість внесення без привязки до опадів або вологи в грунті. Норма 3,5 л/га. В 2013 році вносив на соняшнику без заробки на 5-й день після сівби. Забирає як вегетуючий бурян, так і держить сходи бурянів. Було таке що пішли дощі і проріс мишій але рости більше 1-го листка він не зміг, йому опекло всі корінці. Амброзія взагалі не зійшла.
agronom32 Зверніть увагу на такий гербіцид як Астрел плюс. Він звісно грунтовий, але діє по амброзії бездоганно.Тримає до 3 місяців. Його перевагою є можливість внесення без привязки до опадів або вологи в грунті. Норма 3,5 л/га. В 2013 році вносив на соняшнику без заробки на 5-й день після сівби. Забирає як вегетуючий бурян, так і держить сходи бурянів. Було таке що пішли дощі і проріс мишій але рости більше 1-го листка він не зміг, йому опекло всі корінці. Амброзія взагалі не зійшла. Якись аналог гербіциду Астрел плюс є? Можливо його використовувати з гліфосатом в меньшій дозі за 10 днів до посіву соняшника?
Vl.K: Якись аналог гербіциду Астрел плюс є? Можливо його використовувати з гліфосатом в меньшій дозі за 10 днів до посіву соняшника?
Чистого аналогу немає. Астрел плюс- по д.р. половинна норма харнесу(ацетохлору) з антидотом!!! та д.р з прімекстри. Тобто ви отримуєте довгуватий захист, а саме головне з м"якою дією на соняшник. Правда ціна трохи кусюча, але він вартий тої суми. з пов.
От кого тепер з вас слухать в питанні соняшника ? :hoho: Хочу посіяти , але стійкий до Експрес, чи Євролайтинг. Євролайтинг як почитати опис препарату - бере стрьом. Якщо брати Експрес, та плюс якийсь протизлак - по грошах і по катанню по полю, виходить витрати на гектар ще дорожчі і геморніші. В цій темі затронуті всі аспекти, обговорювали все підряд по соняшнику - якщо незаперечуєте і є чим поділиться - я створю нову, виключно про гібриди стійкі до всіляких селективних гербіцидів. Щоб коротко й ясно. Все одно за такими гібридами майбутнє, як за АКПП в авто :laugh:
Vl.K: agronom32 Зверніть увагу на такий гербіцид як Астрел плюс. Він звісно грунтовий, але діє по амброзії бездоганно.Тримає до 3 місяців. Його перевагою є можливість внесення без привязки до опадів або вологи в грунті. Норма 3,5 л/га. В 2013 році вносив на соняшнику без заробки на 5-й день після сівби. Забирає як вегетуючий бурян, так і держить сходи бурянів. Було таке що пішли дощі і проріс мишій але рости більше 1-го листка він не зміг, йому опекло всі корінці. Амброзія взагалі не зійшла. Якись аналог гербіциду Астрел плюс є? Можливо його використовувати з гліфосатом в меньшій дозі за 10 днів до посіву соняшника?
Vl.K: Якись аналог гербіциду Астрел плюс є? Можливо його використовувати з гліфосатом в меньшій дозі за 10 днів до посіву соняшника?
Ні немає! З гліфосатом - ні, краще як грунтовий. Він забирає сходи бурянів сам. А в суміші то це бомба, вигорить все і соняшник, і буряни. Поле буде чістюсіньке :laugh:
Костянтин Шевченко: От кого тепер з вас слухать в питанні соняшника ? :hoho: Хочу посіяти , але стійкий до Експрес, чи Євролайтинг. Євролайтинг як почитати опис препарату - бере стрьом. Якщо брати Експрес, та плюс якийсь протизлак - по грошах і по катанню по полю, виходить витрати на гектар ще дорожчі і геморніші. В цій темі затронуті всі аспекти, обговорювали все підряд по соняшнику - якщо незаперечуєте і є чим поділиться - я створю нову, виключно про гібриди стійкі до всіляких селективних гербіцидів. Щоб коротко й ясно. Все одно за такими гібридами майбутнє, як за АКПП в авто :laugh:
Слухати то слухати, але не втрачай власної думки Костю :smile:
А когда эффективнее до посева или после посева вносить? Ну почему в баковой смеси все погорит, я имел виду дождаться пока взойдет сорняк обработать раундапом с астрелом подождать 10-12 дней и посев?
А когда эффективнее до посева или после посева вносить? Ну почему в баковой смеси все погорит, я имел виду дождаться пока взойдет сорняк обработать раундапом с астрелом подождать 10-12 дней и посев?
До сходів культури. Взагалі з цим гербіцидом треба користуватись обережно. Як вносив у себе, був раз зупинився на 2-3 сек. - так всю вегетацію полоса з шириною в штангу оприскувача голою була. Знайду фото - покажу. До суміші з Раундапом (2-2,5л/га) краще внести Діанат 0,3-0,5 л/га. Дешевше і якісніше! Астрел краще все-таки як грунтовий. В цьому його перевага.
agronom32: Слухати то слухати, але не втрачай власної думки Костю
Правильна власна думка може бути тільки з власного досвіду. А досвід вирощування соняшнику - 2 роки. І обидва рази сингентівський НК Бріо. За Євраліс, євролайтингові хто щось може сказати ? Бо Сингента з Піонером якісь неадекватні гроші коштують.
Правильна власна думка може бути тільки з власного досвіду. А досвід вирощування соняшнику - 2 роки. І обидва рази сингентівський НК Бріо. За Євраліс, євролайтингові хто щось може сказати ? Бо Сингента з Піонером якісь неадекватні гроші коштують.
А чому, власне, саме на Євролайтингу зациклився? :smile: . Я спочатку теж на цей рік планував, а потім подумав і вирішив на Тунці зупинитись - вовчок витримає, потенціал урожайності непоганий, а поле після озимки досить чисте...
Костянтин Шевченко: Правильна власна думка може бути тільки з власного досвіду. А досвід вирощування соняшнику - 2 роки. І обидва рази сингентівський НК Бріо. За Євраліс, євролайтингові хто щось може сказати ? Бо Сингента з Піонером якісь неадекватні гроші коштують.
Мої колеги тільки й говорять про Бріо, Неому, Конді вже аж чути не хочеться :crazy: , бо як ті зомбі зациклились на одному, от і ціна зависока. В 2011 році мене здивував гібрид Пріміс від Євраліса. Ми тоді сіяли демо ділянки. Звісно ділянки по 1,6га нічого не підскажуть, але все таки. Цей гібрид відзначався серед інших 9 розвиненим листовим апаратом і видав урожайність 32,2 ц/га при 7% вологості. Пошукаю результати - викладу.
agronom32: В 2011 році мене здивував гібрид Пріміс від Євраліса. Ми тоді сіяли демо ділянки. Звісно ділянки по 1,6га нічого не підскажуть, але все таки. Цей гібрид відзначався серед інших 9 розвиненим листовим апаратом і видав урожайність 32,2 ц/га при 7% вологості.
І він як раз:
Гібрид із великим розміром насінин, стійкий до гербіциду Євро-Лайтінг
agronom32: В 2011 році мене здивував гібрид Пріміс від Євраліса. Ми тоді сіяли демо ділянки. Звісно ділянки по 1,6га нічого не підскажуть, але все таки. Цей гібрид відзначався серед інших 9 розвиненим листовим апаратом і видав урожайність 32,2 ц/га при 7% вологості.
І він як раз:
Гібрид із великим розміром насінин, стійкий до гербіциду Євро-Лайтінг
І колір листя дебелий темно-зелений з восковим нальотом. Гарно виглядає. А от їхня Веніція не сподобалась. Насіння дрібне з білими полосками, таке відчуття ніби недозріле.
Замовили насіння Піонер Е71, але постачальник каже, що насіння з врожаю 2013 року не буде та пропонує з врожаю 2012 року. Як це може вплинути в майбутньому?
stan stan: Замовили насіння Піонер Е71, але постачальник каже, що насіння з врожаю 2013 року не буде та пропонує з врожаю 2012 року. Як це може вплинути в майбутньому?
Навряд негативно. Я наприклад сію лише піонерівське насіння. Сіяти 2-3річної давності насіння доводилось не раз. Проблем ніяких, головне щоб постачальник надійний був а ще краще офіційний диллер.
stan stan: Замовили насіння Піонер Е71, але постачальник каже, що насіння з врожаю 2013 року не буде та пропонує з врожаю 2012 року. Як це може вплинути в майбутньому?
Навряд негативно. Я наприклад сію лише піонерівське насіння. Сіяти 2-3річної давності насіння доводилось не раз. Проблем ніяких, головне щоб постачальник надійний був а ще краще офіційний диллер.
Дякую за відповідь, постачальник і є дилером Піонера. Скинули сертифікат - схожість 97%, енергія 96%
Е71 чудовий гібрид. Не варто загущувати. В нього спіральне розміщення листків і загущення дуже знижує врожайність. По власному досвіді скажу, що при висіві 70тис\га менша врожайність ніж при 50тис\га.
Нагадую, що про досвід вирощування Е71 по нулю після куки я повідомляв починаючи з 232 повідомлення на 16 сторінці цієї теми. Там я розмістив багато фото різних фаз розвитку соняшника.
Попав в просак з раннім посівом НК Неома і з мінімалкою по кукурузі. Що сходить ще й досі, і неярко, що ще й поки сіяв сою і на поле не навідувався - пройшла навала довгоносика і конкретно його порізала. Ганяв його Нурел Д і Енжіо - та вже пізно, чорну справу та маленька потвора вже зробила. Сьогодні пішов дивитись на густину сходів - по методиці на 14,3 м.п. густота стояння від 42 до 57 шт. Представники Сингенти кажуть що рекомендують 55 000. На сайті вказано 45-50. Не вирішу що робить - залишать чи пересівать соєю. Жалко насіння - дорогуще блін. :( В кого який досвід є по вирощуванню таких зріджених посівів - є сенс, чи пересівать щоб рік не втрачать ?
Ріпак може,- соняшник навряд чи. Якщо десь, в когось, на демо ділянці в 0,3га сипнуло 54ц\га, а по господарству 18ц\га, то про що мова?! Гарні побрехеньки, як інструмент продажів.
Сам в цьому році мав більше 30ц\га і зовсім без добрив. От тільки забув сказати, що попередником була кукурудза під яку при посіві давав 100кг яра міла+ 100кг амсел, а та кукурудза, через спеку, сипнула аж 30ц\га. Чудес не буває........ Нажаль.
А хто що скаже про вітчизняні гібриди соняшника ?
Костя, пишіть обережно по урожайності! А то буде як у мене з соєю. :look: Для того щоб вияснити чи це правда - поставте запитання з якої площі, і все. Буває демонстраційні ділянки показують високу урожайність. Але цифра реальна. Щодо гібридів, то Піонер одного разу ледь не прогорів з насінням. Та відтоді їхнє насіння високоякісне, і наразі немає різниці між українським та іноземним. Різниця може бути в ціні, так як на вітчизняне насіння іде нарахування ПДВ, але це спостерігається начебто тільки в Монсанто. Підходить звичайний гранстар (не путати з гранстар голд), а по генерикам не рекомендую. Ціна цікава на них, але якість різна. Що за метелики?
На жаль вони не стійкі до вовчка, і не передбачають внесення гербіцидів Євролайтнінг та Каптора для боротьби з ним. Питання до вас, Наталья, які вітчизняні гібриди маєте на увазі?
В цій темі, було обговорення коли гусінь Схід і Південь атакувала.
Без Капторы/Евролайтнинга не выращивайте. Было много случаев, когда не обработали даже чистые посевы и они перед бутонизацией все были с заразихой. Обязательно опрыскивать гербицидом даже чистый посев в фазе 4 листа, потому что их гибриды абсолютно неустойчивы к заразихе. Кроме того они все высокоолеиновые, так что урожай с Илоны можно задороже продать.
Я, наприклад, буду по любому обробляти Євролайтнінгом, тому що осотів сусід нарозводив і мені на поле перепало. Щодо стійкості до вовчка, то вона тільки є у Сингентівських гібридів, всі інші клеарфілди з повною відсутнісю даної стійкості. Але спасибі що нагадали, бо я рекомендував знайомому, та він ще вагається по Євролайтнінгу! Високоолеїнові гібриди при вирощуванні поруч зі звичайними гібридами, дають насіння зі звичайним вмістом олії через перезапилення.
Просто рекомендую- не займайтеся з українською силекцією!! Якщо дотримуєтеся нормально технологію,сійте закордону селекцію, а якщо посіяти і забути -то яка різниця українське чи закордоне дасть по 15?
А чому ж не експрессом проти осотів, адже євролайтінг не так уже й гарно діє проти осотів? Сам я євролайтингом ніколи не працював, але застосовував Півот та Пульсар на сої, і бачив їх недостатню дію на осоти, тому завжди добавляв Базагран до них. Також зустічав багато відгуків від тих хто застосовував євролайтінг на соняшнику і переважна більшість з них говорять, що не задоволені його дією на осоти. Всі стверджують що Експрес краще проти осоту.
Не говоріть дурницю, ВНІІСовські гібриди люди збирають за 30 на так...
Мабуть я буду першим у вас з позитивним відгуком про Євролайтнінг. Осоти забирає і дуже чудово. Можливо розетка вже переросла от і не забрав, або норма 1л, не знаю, але в мене гарно працює. Чому не Експрес - тому є причини: 1) отримував урожаї гібридів під експрес нижчі на 5-7 ц/га, ніж євролайтнінгові. 2) експрес не забирає мишій та інші злакові, тому потрібна ще одна обробка. 3) перенасичення сівозміни трибенурон-метилом. 4) відсутність дії на вовчка. 5) експресовські гібриди не стійкі до вовчка після раси Е. 6) обмеження по строкам внесення. 7) відсутність грунтової дії, тому обробки може бути дві а це затрати. P.S. Всі сучасні гербіциди є хорошими і потрібними, варто лише застосовувати їх правильно і обдумано!
Так, дійсно переваг у євролайтинга більше, але ж і післядія в нього набагато більша. Що сієте після євролайтинга? Як у вас євролайтинг працює проти амброзії?
Саша не парся;) Євролайтинг це сила;) На 4-й місяць сію ячмінь;) і все окей;)
В цьому році на початку жовтня посіяв ячмінь" РСТ"по євролайтингу;) супер єліту;) а виробник пише якщо не помиляюсь 6-ть місяців;) Я євролайтинг вношу вже 6-7 років. і скажу відверто "менше гиморою" більше вільного часу;)
Та я й не парюсь, просто знайомий хоче посіяти соняшник на полі де багато амброзії і запитує яку технологію краще застосувати, щоб не було в посівах амброзії? Він зазвичай застосовує Харнес та Гезагард на соняшнику, але проти амброзії це не працює, по крайній мірі, в нього. А амброзію євролайтинг знищує чи всеж таки вона відростає?
евролайтинг при 1.1л забирає все!
таке відчуття,що я не бачив як вирощується соняшник. Посійте ВНІІсовські гібриди на так,я приїду дивитися на збирання врожаю. А мабуть ті що сіють закордону селекцію ім просто грошей немає де дівати))
Та у нас всі в основному їх і сіють....... і все ОК.
У кожного гербіцида є свої переваги і недоліки, тому треба підбирати для свого поля, сівозміни та економіки так щоб добре було і вам, і культурі, і природі. Після соняшника до цього року був чистий пар, з 2014 - зайнятий пар. По амброзії гарно працює. Якщо 2-4 листка - то спалює швидко, а коли в коліно (був один рік пізно вносили) зупиняє в рості за тиждень і до кінця вегетації соняшника одні віники стоять.
Як у вас євролайтинг працює проти амброзії?
Станом на 6 липня амброзія відсутня :dance:
Зверніть увагу на такий гербіцид як Астрел плюс. Він звісно грунтовий, але діє по амброзії бездоганно.Тримає до 3 місяців. Його перевагою є можливість внесення без привязки до опадів або вологи в грунті. Норма 3,5 л/га. В 2013 році вносив на соняшнику без заробки на 5-й день після сівби. Забирає як вегетуючий бурян, так і держить сходи бурянів. Було таке що пішли дощі і проріс мишій але рости більше 1-го листка він не зміг, йому опекло всі корінці. Амброзія взагалі не зійшла.
agronom32 Зверніть увагу на такий гербіцид як Астрел плюс. Він звісно грунтовий, але діє по амброзії бездоганно.Тримає до 3 місяців. Його перевагою є можливість внесення без привязки до опадів або вологи в грунті. Норма 3,5 л/га. В 2013 році вносив на соняшнику без заробки на 5-й день після сівби. Забирає як вегетуючий бурян, так і держить сходи бурянів. Було таке що пішли дощі і проріс мишій але рости більше 1-го листка він не зміг, йому опекло всі корінці. Амброзія взагалі не зійшла. Якись аналог гербіциду Астрел плюс є? Можливо його використовувати з гліфосатом в меньшій дозі за 10 днів до посіву соняшника?
Чистого аналогу немає. Астрел плюс- по д.р. половинна норма харнесу(ацетохлору) з антидотом!!! та д.р з прімекстри. Тобто ви отримуєте довгуватий захист, а саме головне з м"якою дією на соняшник. Правда ціна трохи кусюча, але він вартий тої суми. з пов.
От кого тепер з вас слухать в питанні соняшника ? :hoho: Хочу посіяти , але стійкий до Експрес, чи Євролайтинг. Євролайтинг як почитати опис препарату - бере стрьом. Якщо брати Експрес, та плюс якийсь протизлак - по грошах і по катанню по полю, виходить витрати на гектар ще дорожчі і геморніші. В цій темі затронуті всі аспекти, обговорювали все підряд по соняшнику - якщо незаперечуєте і є чим поділиться - я створю нову, виключно про гібриди стійкі до всіляких селективних гербіцидів. Щоб коротко й ясно. Все одно за такими гібридами майбутнє, як за АКПП в авто :laugh:
Хто виробляє цей гербіцид? Де про нього почитать?
Таке враження, що у вас ГУГЛа не має.
Ні немає! З гліфосатом - ні, краще як грунтовий. Він забирає сходи бурянів сам. А в суміші то це бомба, вигорить все і соняшник, і буряни. Поле буде чістюсіньке :laugh:
В тому році брав - 143 грн/л з ПДВ.
Слухати то слухати, але не втрачай власної думки Костю :smile:
Був би я редактором руки вам поодбивав за цю писанину :stuk: Ви ж на сайті переліку засобів захисту перебуваєте! :joke: Вибачте може різко :smile:
Завжи краще дивитись на першоджерело.
В тому переліку ніколи нічого не можна знайти або він взагалі не працює, таке враження що він оновлювався років 5 назад...
В тому переліку, можна знайти всі препарати зареєстровані до травня 2012 року, оновлення вже підготоване і зявиться в оновленій версії сайту.
А когда эффективнее до посева или после посева вносить? Ну почему в баковой смеси все погорит, я имел виду дождаться пока взойдет сорняк обработать раундапом с астрелом подождать 10-12 дней и посев?
До сходів культури. Взагалі з цим гербіцидом треба користуватись обережно. Як вносив у себе, був раз зупинився на 2-3 сек. - так всю вегетацію полоса з шириною в штангу оприскувача голою була. Знайду фото - покажу. До суміші з Раундапом (2-2,5л/га) краще внести Діанат 0,3-0,5 л/га. Дешевше і якісніше! Астрел краще все-таки як грунтовий. В цьому його перевага.
Правильна власна думка може бути тільки з власного досвіду. А досвід вирощування соняшнику - 2 роки. І обидва рази сингентівський НК Бріо. За Євраліс, євролайтингові хто щось може сказати ? Бо Сингента з Піонером якісь неадекватні гроші коштують.
Правильна власна думка може бути тільки з власного досвіду. А досвід вирощування соняшнику - 2 роки. І обидва рази сингентівський НК Бріо. За Євраліс, євролайтингові хто щось може сказати ? Бо Сингента з Піонером якісь неадекватні гроші коштують.
А чому, власне, саме на Євролайтингу зациклився? :smile: . Я спочатку теж на цей рік планував, а потім подумав і вирішив на Тунці зупинитись - вовчок витримає, потенціал урожайності непоганий, а поле після озимки досить чисте...
Мої колеги тільки й говорять про Бріо, Неому, Конді вже аж чути не хочеться :crazy: , бо як ті зомбі зациклились на одному, от і ціна зависока. В 2011 році мене здивував гібрид Пріміс від Євраліса. Ми тоді сіяли демо ділянки. Звісно ділянки по 1,6га нічого не підскажуть, але все таки. Цей гібрид відзначався серед інших 9 розвиненим листовим апаратом і видав урожайність 32,2 ц/га при 7% вологості. Пошукаю результати - викладу.
І він як раз:
І колір листя дебелий темно-зелений з восковим нальотом. Гарно виглядає. А от їхня Веніція не сподобалась. Насіння дрібне з білими полосками, таке відчуття ніби недозріле.
Мужики! Кто сеял турецкую Рейну? Как она?
А ЕС Петуния ?
Замовили насіння Піонер Е71, але постачальник каже, що насіння з врожаю 2013 року не буде та пропонує з врожаю 2012 року. Як це може вплинути в майбутньому?
Навряд негативно. Я наприклад сію лише піонерівське насіння. Сіяти 2-3річної давності насіння доводилось не раз. Проблем ніяких, головне щоб постачальник надійний був а ще краще офіційний диллер.
Дякую за відповідь, постачальник і є дилером Піонера. Скинули сертифікат - схожість 97%, енергія 96%
Е71 чудовий гібрид. Не варто загущувати. В нього спіральне розміщення листків і загущення дуже знижує врожайність. По власному досвіді скажу, що при висіві 70тис\га менша врожайність ніж при 50тис\га.
Нагадую, що про досвід вирощування Е71 по нулю після куки я повідомляв починаючи з 232 повідомлення на 16 сторінці цієї теми. Там я розмістив багато фото різних фаз розвитку соняшника.
хто сіяв ЕВРАЛІС ЕС АМІС,або Майсадур 95IP підкажіть як ці сорти?
Попав в просак з раннім посівом НК Неома і з мінімалкою по кукурузі. Що сходить ще й досі, і неярко, що ще й поки сіяв сою і на поле не навідувався - пройшла навала довгоносика і конкретно його порізала. Ганяв його Нурел Д і Енжіо - та вже пізно, чорну справу та маленька потвора вже зробила. Сьогодні пішов дивитись на густину сходів - по методиці на 14,3 м.п. густота стояння від 42 до 57 шт. Представники Сингенти кажуть що рекомендують 55 000. На сайті вказано 45-50. Не вирішу що робить - залишать чи пересівать соєю. Жалко насіння - дорогуще блін. :( В кого який досвід є по вирощуванню таких зріджених посівів - є сенс, чи пересівать щоб рік не втрачать ?