11. ТЕНСО™ КОКТЕЙЛЬ

Універсальне комплексне мікродобриво з вмістом мікроелементів та кальцію в хелатній формі.
Агрохімічні особливості:
•  хімічно чисте та екологічно безпечне добриво, яке відповідає екологічним нормативам країн ЄС;
•  міститься збалансоване співвідношення біогенних елементів, яке повністю забезпечує біологічні особливості сільськогосподарських культур (табл. 26, 27);
•  стимулює схожість, енергію проростання, підвищує стійкість до грибкових та бактеріальних хвороб, несприятливих погодних умов (посухи, мінусових температур, різких перепадів температури та інших несприятливих факторів довкілля) на початку росту та розвитку рослин;
•  висока розчинність у воді та легка доступність для рослин;
•  високий коефіцієнт використання біогенних елементів рослинами - 80-95 % за рахунок хелатних форм ЕДТА і ДТПА та можливість застосування в розчинах із широким діапазоном рН (2-7,5);
•  застосовується напівсухим методом для передпосівної оброби насіння при протруюванні, для позакореневого листкового підживлення сільськогосподарських і декоративних культур та в системах крапельного поливу (фертигації) й дощування (іригації);
•  застосовується сумісно із пестицидами, традиційними добривами (карбамід, КАС), кристалонами™, стимуляторами росту, не змінюючи їх діючої речовини (за винятком пестицидів, до складу яких входять мідь та алюміній);
•  не взаємодіє з ґрунтовим колоїдним поглинальним комплексом та майже не розкладається мікроорганізмами;
•  підвищує врожайність культур та поліпшує якість товарної продукції.
 
Таблиця 26. Хімічний склад ТЕНСО™Коктейлю, %
B
Са ЕДТА
Сu ЕДТА
Fe ЕДТА
Fe ДТПА
Мn ЕДТА
Мо
Zn ЕДТА
0,52
2,57
0,53
2,10
1,74
2,57
0,13
0,53
 
Таблиця 27. Рекомендовані норми використання
ТЕНСО™Коктейлю для передпосівного обробітку насіння
сільськогосподарських культур
Культура
Норма, грам/тонну
Пшениця озима, яра
100
Ячмінь озимий, ярий
100
Ячмінь пивоварний
100
Соняшник
100-150
Кукурудза
150
Рис
100-150
Горох
100
Соя
100
Буряк цукровий
150
Ріпак
100
Гречка
100
Овес
150
Сорго
150
Просо
100
 
Передпосівна обробка насіння ТЕНСО™Коктейлем проводиться на машинах типу ПС-10 з додаванням до протруйника рекомендованої норми.
Позакореневе листкове підживлення сільськогосподарських культур (озима і яра пшениця, фуражний ячмінь, тритикале, озимий і ярий ріпак, капуста, цибуля та інші культури) ТЕНСО™Коктейлем рекомендується проводити сумісно з розчином карбаміду (сечовиною) (табл. 24). Таке підживлення сприяє підвищенню засвоєння на 10-15 % біогенних елементів кореневою системою з ґрунту.
Pекомендується застосовувати на посівах озимої пшениці розчин ТЕНСО™Коктейлю із карбамідом (сечовиною): перший раз після відновлення весняної вегетації до фази кущення ТЕНСО™Коктейлем в дозі 0,5-1 кг/га та карбамідом в дозі 30 кг/га, другий - за появи прапорцевого листка ТЕНСО™Коктейлем - 0,5-1 кг/га в суміші з 15-30 кг/га карбаміду за фізичною масою. Об'єм робочого розчину при цьому повинен становити 300-400 л/га.
 
Таблиця 28. Рекомендовані норми застосування
ТЕНСО™Коктейлю для некореневого листкового
підживлення сільськогосподарських культур
Культура
Норма, кг/га
Польові культури (кукурудза, картопля)
1,0-1,5
Овочеві культури
0,5-1,0
Плодові культури
1,5-2,0
Ягідні культури
1,0-1,5
Виноградники
0,5-1,0
Декоративні культури та квіти
0,5-1,0
 
Перед листковим підживленням ТЕНСО™Коктейлем добриво потрібно розчинити в окремій ємності 15-20 літрів, приготувавши маточний розчин, який потім використовується для приготува­ння робочого розчину.
ТЕНСО™Коктейль рекомендовано застосовувати і в системах крапельного поливу, гідропоніки та дощування у відкритому та закритому ґрунті.
Перед використанням ТЕНСО™Коктейлю потрібно обов'язково проводити попереднє тестування на відсутність осаду при змішуванні з пестицидами або іншими препаратами.
Не рекомендується застосовувати інжекторні форсунки з грубим розпилом при некореневому листковому підживленні ТЕНСО™Коктейлем рослин.
Розчин із ТЕНСО™Коктейлем не рекомендується залишати без використання більше 5-6 годин та піддавати випромінюванню ультрафіолетових променів.