Хто на яку глибину сіє озимину? В цьому році сіяли на 6 см, сходи були кращі і дружніші ніж на 3-4см. Рослини, які були посіяні на 3-4 см, закущились на 4-5 днів раніше, але коренева система майже у 2 рази гірше розвинута.З правої сторони посів на 6 см.
Сіяли в сухе по нулю після сої.
Також ламав голову яку глибину вибрати, перші дві запрвки сівалки посіяв на 2-3 см, якби розраховуючи на те, що коли підуть дощі то вона швидще зійде з такої глибини. Але потім добавили тиску на сівалці і заглибили на 4-6 см, бо попереджували досвідченні агрономи, що при посіві на малу глибину весною буде "випирання" кореневої системи.
В результаті, процитую свій пост #400 з теми про озиму пшеницю:
Далі, в двадцятих числах грудня, пшениця все ж таки зійшла, і візуально краще на тих ділянках де більша глибина.
Фото від 26 грудня:
Щодо глибини посіву оз. пшениці, то є регламентована норма - це 4-5 см. Але враховуючи, кліматичні зміни, погодні умови, типи грунтів, підготовку площі під посів, потрібно уміти самому правильно зорієнтуватись на яку оптимальну глибину сіяти. Отже, якщо ви сієте на глибину 3-4 см із надією на дощ, то це не є вихід, тому, що потрапляння вологи на таку глибину є критичною, через те, що верхній шар грунту може як швидко промокнути на незначну глибину, також так швидко і випаруватись спровокувавши при цьому слабкі сходи, яким важко утворити здоровий вузол кущення і вторинну кореневу систему. Коли ви сієте на глибину 5-6 см, є ймовірність дочекатись опадів, краще навіть незійшовшому насінні. А при опадах отримати, якщо волога дістала зернини, кращий контакт насіння із вологою на прикочених посівах.
У цьому році при посушливій осені, важливу роль у нерівномірності сходів, відіграли різкі заморозки, у нас сягали (Черкаська область), до -10*С. Волога, яка і була збережена, завдяки правильній агротехнології, була витягнута на поверхню грунту, але для сходів і росту рослин не могла бути сприятливою через низькі температури грунту. На рослинах були відмічені 3-4 холодові перетинки, що відповідає кратності попадання перших 1-2 листків під заморозки. Отже головна задача зберегти, не втратити вологу і висіяти зерно на всій площі на однакову, рівномірну і правильно підібрану глибину, Буває так, що є окремі ділянки у полях із легшими типами грунтів і зерно висівається там на більшу глибину, при цьому сходить довго. витягується стебельце і втрачається енергія росту, кущення.