33 постів / 0 нових
Останнє повідомлення
14 Травень, 2013 - 20:21 #1
Анонім (не перевірено)
Посівна

Посів та стан посівів по регіонам
Пропоную ділитись інформацією як йде посівна, який стан посівів, що цікавенького замітили? Ато статистичну інформацію вже даааавно не вважаю достовірною. У нас (Дніпропетровська область): Озима пшеничка - в гарному стані. Є місця де переросла, але зараз вид добрий. Озимий ячмінь - той що бачив у доброму стані. Ріпак - 50/50. У нас його мало сіють. Але ті поля що бачив від траси - або дуже добрий стан або дуже поганий. Із спостережень - посіяли багато ярого ячменю. Є хто ще недосіяв. А є такі хто готовить вже землю під кукурудзу і соняшник. Кукурудзи теж (по розмовах) більше будуть сіять. По насінню - почалась друга хвиля дзвінків від продавців. Пропонують соняшник, кукурудзу і яровий ріпак. Про ажіотаж на насіння не знаю. Кажуть що у маіса (дніпропетровського) насіння ходових гібридів вже нема. Може розкупили, а може врожай минулорічний був меншим... Один фермер хвастав що буде льон сіять - подивлюсь, що з цього вийде. Можливо й собі на наступний рік придивлюсь (але потрібен СВІЙ комбайн) Якось так у нас. Погляд суб`єктивний. Цікавить як справи в інших регіонах? Або що цікавеньке помітили? :look:

9 Квітень, 2013 - 21:47
Коментарі: 17
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 тиждень 6 днів тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Я хз яка зараз має бути озима, але з авто коли їду і дивлюся - побурівша якась стоїть. Ріпак наче ні. Ніхто нічого не сіє, сьогодні перший раз побачив розкидач з амселітрою на пшениці. Массово мабуть буде (кукуруза, соняшник, соя). Хлопці в яких беру постійно насіння і хімію кажуть що насіння кукурузи купили майже на 50% більше ніж в 2012-му. Торгують імпортним, і тут думай - або відмовились покупці від української селекції, або наскільки збільшаться площі посіву. Тоді восени торба буде з сушкою взагалі. Буду лізти в борги і сушку ставити. Думаю краще вже борг ніж зерно згниє на току, чи на полі кабани поїдять за зиму :)

9 Квітень, 2013 - 22:04
Коментарі: 2
Україна, Миколаївська обл., м. Первомайськ
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 2 місяці 3 тижні тому
Рейтинг: 55

Костянтин Шевченко:
Ніхто нічого не сіє,


У нас теж подібна ситуація, ярого ячменю сіють мінімум, гороху ще менше, Всі оріентуються на соняшник і кукурузку. І я теж не виняток цієї весни вперше не посіяв ячменю і гороху. Весна якась зовсім не стабільна((. Спершу не наважився сіяти горох побоявся морозу хоча в планах був, а тепер і строки вже пройшли(, так що буде кука.

9 Квітень, 2013 - 22:55
Анонім (не перевірено)

Костянтин Шевченко:
Буду лізти в борги і сушку ставити.


В долги (кредиты) - ЗЛО. У нас кабаны редкость... а вот "двуногие" - выломают, а потом и мыши помогают. Только "замаякует" нормальный урожай кукурузы - поднимут цены за досушку (к гадалке не ходи). Или меньше ФАО (в ущерб урожайности)

Олександр Штірліц:


У нас даже не слышал чтоб горох сеяли... и о планах на гречку - молчат. Еще (из наблюдений)- все стараются протравить ячмень. Если в прошлые сезоны и "товарку" сеяли, то в этом через ЗАВ и ПСку стараются. Может такое только в окрУге (околыци). Только что гляднул метеозонд - еще в некоторых регионах есть снежный покров. Так что с созданием темы наверно погарячился)))

11 Квітень, 2013 - 00:10
Коментарі: 0
Україна, Черкаська обл., смт. Маньківка
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 9 місяців тому
Рейтинг: 0

Центральний регіон Умань.Посівна стоїть :cry: , багато знайомих будуть скорочувати площі під ярий ячмінь в пользу кукурузи і сої,ділер по насінню каже шо в нього вполовину менше взяли насіння соняха а кукурузи більше.У нас хто сіяв озимі пізно то посіви отлічні а у кого в зиму пішла переросла стоїть аж рижа,де довго сугроби лежали випала вся,особливо під посадками.Ріпак хароший.

11 Квітень, 2013 - 08:05
Анонім (не перевірено)

Микола Химинчук:
будуть скорочувати площі під ярий ячмінь


Тоже такое слышал, но не знаю почему - у нас (кто рядом) увеличили... Почему так - ХЗ. Но думаю что причина - узловая станция Синельниково1 в 9 км и трасса Москва-Симферополь под боком. Вот и "тырят" качаны - сбыт есть. Но справедливости ради должен сказать что "тырщиков" тоже периодически "тырят". Еще (из наблюдений) - многие подкармливают озимку в два приема. РУМом и сошниками. Вчера на поле (разделено между 4 фермерами) кормили 5 тракторов... один мой.

Микола Химинчук:
У нас хто сіяв озимі пізно то посіви отлічні а у кого в зиму пішла переросла


А в прошлом году было наоборот. Кто раньше посеял - на коне, кто ждал дождика до октября - в апреле дисковал. Уже есть пайщикам огороды культивируют. Учитывая дождики - посевная растянется (предполагаю).

11 Квітень, 2013 - 09:24
Коментарі: 6
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 1 тиждень тому
Рейтинг: 46

На Дніпропетровщині вже посіяно 60% від запланованої кількості ранніх зернових Вчера, 17:48/ Минулого тижня на Дніпропетровщині розпочалися повномасштабні весняно-польові роботи, за перші 10 днів яких аграрії мають посіяти понад 235 тис. га ранніх зернових культур. Наразі роботи йдуть за планом – посіяно вже близько 140 тис. га, а це 60% до прогнозу (з них 131,6 тис. га ярого ячменю, 5,3 тис. га гороху та 2,4 тис. га вівса). Про це повідомили у департаменті агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Дніпропетровської облдержадміністрації. За словами в.о. директора департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Дніпропетровської облдержадміністрації Вадима Удовицького, незначне похолодання не зашкодило планомірному проведенню весняно-польових робіт. Крім того, запас вологи в метровому шарі землі становить 130-160 мм. Цей показник є достатнім для продовження посівної. "У план весняно-польових робіт ми заклали ті строки посівів, які відповідають науковим нормам та у майбутньому дозволять отримати максимальний врожай, - зазначив Вадим Удовицький. – У великих господарствах робота йде навіть у дві зміни. Щодня за завданням голови ОДА Дмитра Колєснікова на Дніпропетровщині сіють близько 20 тис. га ранніх зернових. Їх посів буде закінчено вже на цьому тижні". Закінчивши сіяти ранні зернові, аграрії перейдуть до овочів (84 тис. га, з них 52 тис. га картоплі). Ці роботи розпочнуться 15 квітня. Одночасно почнуть сіяти кукурудзу (357 тис. га) та соняшник (411 тис. га), в середині травня – гречку (10 тис. га). Весняно-польові роботи в області закінчаться у травні та в цілому охоплять 1 млн. 220 тис. га. У структурі посівів витримуються науково обґрунтовані нормативи - 60% зернових та 20% технічних культур. http://www.agrotimes.net/rastenievodstvo/35181-na-dnpropetrovschin-vzhe-posyano-60-vd-zaplanovanoyi-klkost-rannh-zernovih.html

11 Квітень, 2013 - 11:54
Анонім (не перевірено)

Я думал что сею по собственной инициативе (зравый смысл, логика, опыт, природа), а оказывается что сею

Валерій Дубровін:
Щодня за завданням голови ОДА Дмитра Колєснікова на Дніпропетровщині сіють близько 20 тис. га ранніх зернових.


по заданию Колесникова. :scratch: Также ПОРЖАЛ:

Валерій Дубровін:
У структурі посівів витримуються науково обґрунтовані нормативи - 60% зернових та 20% технічних культур.


Как можна такое утверждать, если основного посева технических еще не было???!!!! (кроме озимого рапса) Вот именно по этому и не доверяю СТАТИСТИКЕ!!! Отчеты сдают раз в месяц, а трепятся - каждый день. И РЕАЛЬНОЙ обстановки не знают. Напоминает времена "Перестройки"))) Приписки и лживые лозунги во все горло...

Валерій Дубровін:


Как процесс в Одесской области? (на Ваш взгляд. Статданные - пустышка) Вот сайт по Запорожской области... тоже смешно читать... на сколько % стало лучше жить и работать))) http://zakupki.at.ua/ http://zakupki.at.ua/news/2013-03-19-689 эта статья особенно порадовала... Особенно полномочия по контролю за технологией выращивания.

16 Квітень, 2013 - 15:28
Анонім (не перевірено)

Утром был НОЛЬ, сейчас +25 и ветер. Через 15 минут после культивации почва становится серой (высыхает). Такую погоду передают (прогнозируют) еще на недельку. На огородах некоторые уже картофель посадили!!! Все усиленно готовят почву для подсолнечника и кукурузы. Абрикос еще не цветет.

16 Квітень, 2013 - 23:31
Коментарі: 0
Україна, Черкаська обл., смт. Маньківка
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 9 місяців тому
Рейтинг: 0

ОТЕТО ВЕСНА!!! Учора дощ лив, 2см у відрі води і +8t, а сьогодні +25 і сильний суховій з 12;00 закривав вологу так тяж.борона в землю не іде (шо по асфальту). Колега ше не обсіявся ячменьом вже запиляв 25га соняха. Другий сіє горх.

16 Квітень, 2013 - 23:37
Коментарі: 17
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 тиждень 6 днів тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Зубки відтягував на боронах в кузні зимою, чи так як я коло компа сидів ? Бо в мене чогось теж "круглі" зубки не хочуть лізти. :laugh:

17 Квітень, 2013 - 10:36
Анонім (не перевірено)

Микола Химинчук:
Колега ше не обсіявся ячменьом вже запиляв 25га соняха.


))) И на сколько он увеличил норму высева? Раза в два наверно. У нас (Днепропетровская область) сегодня утром снова НОЛЬ был. То что посеял рано подсолнечник - это он погарячился (мое мнение). А учитывая что центр а не южные областя - так (по прикидкам) прогадает.

Костянтин Шевченко:
Бо в мене чогось теж "круглі" зубки не хочуть лізти.


Так другие боронки попробуй. Если такая почва - квадратный зуб и ставить углом по ходу. Заметил что в этом году МНОГО ярутки полевой. Хоть и говорят что ее гербицид сносит влегкую - но что-то ее уж сильно много... особенно после зерновых по дисковке.

17 Квітень, 2013 - 23:09
Коментарі: 0
Україна, Черкаська обл., смт. Маньківка
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 9 місяців тому
Рейтинг: 0

Зубки відтягував на боронах в кузні зимою, чи так як я коло компа сидів ? Бо в мене чогось теж "круглі" зубки не хочуть лізти. Вони нові !!!!!!!!!!!!!! точніше їм років 30 MADE IN USSR, ми їх на металоломі виміняли в 2000-му та так і не впрягали (потреби не було)

18 Квітень, 2013 - 23:05
Коментарі: 17
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 тиждень 6 днів тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Колеги хто що чув з прогнозів ? Сіяти сою, кукурузу ? Чи ще хай трохи посохне земля та грудки по полю катать потім ? :)

19 Квітень, 2013 - 00:01
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 2 роки 1 тиждень тому
Рейтинг: 87

19 Квітень, 2013 - 20:29
Коментарі: 6
Україна, Кіровоградська обл., смт. Петрове
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 2 місяці тому
Рейтинг: 200
Починаючий блогерПочинаючий форумчанин

Сьогодні завершив кукурудзу, залишився соняшник і соя.

19 Квітень, 2013 - 23:10
Коментарі: 17
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 тиждень 6 днів тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Не рано кукурузу ? До речі - що з них більш боїться холоду ? Кукуруза чи соя ?

20 Квітень, 2013 - 19:02
Коментарі: 2
Користувач
Відсутній
Останній вхід: Ніколи тому
Рейтинг: 50

Я сьогодні на півночі Одещини тільки почав сіяти соняшник!

23 Квітень, 2013 - 21:25
Анонім (не перевірено)

Сегодня сеял подсолнечник. За трактором - столб пыли. Днем жара а вечером и утром - прохладно. Многие у нас уже по полной сеют, некоторые кукурузу заканчивают сеять.

24 Квітень, 2013 - 23:17
Коментарі: 0
Україна, Черкаська обл., смт. Маньківка
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 9 місяців тому
Рейтинг: 0

Сьогодні розпочав сіяти сонях а сусід закінчив 115га, починае кукуДузку .5км від мене інвестор-окупант із Голандії вже кінчае сіяти цукрові буряки(1000га +-200га). Сої ше не бачив шоб хтось починав.2 дні суховії, на озимих тріщини шо шарикова ручка "входит и выхОдит" :laugh:

28 Квітень, 2013 - 12:15
Анонім (не перевірено)

Вносил рано утром почвенник по подсолнечнику. Сначала нормально, а последние пару опрыскивателей - ветер поднялся... На полях где вносил гербарий 5 дней назад посеял - еще не поключился. Почва сухая. Дождей не прогнозируют (у нас). Наверно будет как на фото см. Аватарку Пшеничку рассчитываю "обработать" во вторник, ато уже переростает.

28 Квітень, 2013 - 20:11
Коментарі: 5
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 3 місяці тому
Рейтинг: 85

Вносил рано утром почвенник по подсолнечнику. Шановний Fermer UA, я так поняв Ви з Кіровоградщини, набагато південніше Богуславщини(Київська обл). Як у Вас з грунтом? У нас з цими суховіями припиняють вносити грунтові.Волога не по днях , а по хвилинах уходить. Температура + вітер. Що Ви вносили під соняшник?

28 Квітень, 2013 - 20:38
Анонім (не перевірено)

Олексій Цибенко:


Днепропетровская область, на границе с Запорожской. По влаге 100% согласен. Посеял подсолнечник на 2 участках (из 4х). При посеве - суховей, маленкие смерчики по полю... И еще четко видно "мираж". Аж сердце щимило когда наблюдаешь как влаго "уходит" :cry: Вносил ацетохлор и прометрин (харнес и гезагард, только дженерики... с $-напряг). По поводу дженерков опишу мои "грабли" этого сезона: 1) обращайте внимание на дату производства (прометрин в коробках по 4*5л, а на канистре дата февраль2012 и срок годности 2года) - другими словами, если останется канистра запаса, то на следующий сезон будет просрочена 2) ВНИМАТЕЛЬНО смотрите на канистры с ацетохлором. У меня переклеяны этикетки (заметил только на поле)... и ХЗ из-за чего, срок годности али еще чего... Завтра рабочий день - буду звонить и ругаться... 3) Из новенького. На канистре с ацетохлором 20л - шкала деления. Жидкость при запечатаной канистре на отметке 18л... Тоже ХЗ - недолив или такая тара. П.С.: у нас сейчас все суетятся... видимо прошлый сезон оставил отпечаток (у нас с осадками напряг был) П.П.С.: неудобно, что под аватаркой нет места расположения... или хотя бы области... И иногда читая у кого как продвигаюся делишки или какая погода - непонятно ГДЕ это...

13 Травень, 2013 - 21:01
Анонім (не перевірено)

Всё. Отсеялся. Жду дождя. Из наблюдений. Где прошел под подсолнечник глубокорыхлителем - там влаги больше, аж на полоз налипало и когда рядок попадал по следу стойки - то сеялку "таскало". Посмотрю что будет по урожаю. Катковал кольчатыми катками. Штука хорошая, только были секционные а не гидравлика и пока соберешь их - то и глаза на лоб лезут))) Но результатом обработки доволен. Трактор 6м таскал на скорости 13км/ч. Вид поля приятно радовал. А пыль была что и трактора не видать в ней.

13 Травень, 2013 - 21:31
Коментарі: 17
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 тиждень 6 днів тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Закінчив посівну 9-го травня, якраз і за 2 поводи випили зразу :) Що побачив - Європак не всесильний, земля незамерзала взимку, і дуже "запливла". Нехочуть ті доларові стійки лізти в землю. Та й по приораному кукурузищі забиваються що просто капець. На зиму хочу переробити його щоб був як "компактор" - щорстка стійка, широка стільчата лапа. Кукурузу досівав вже культиватором з стрільчатою лапою. На грудку забив, хотілось поглибше її посіяти. Коткував позиченими КЗК-6, кукуруза вилетіла за 6 днів. Сою глибоко не сіяв і помилився в черговий раз. Непосходила з місць де волога вилетіла за пару днів. Процентів 30 ще жде вологи. З надією чекаю завтра на дощ.

13 Травень, 2013 - 22:45
Анонім (не перевірено)

Тоже думал 9-го досеять. А потом поломка за поломкой. "Кишка" на эжектор протерлась, ГАЗон отказался переезжать на другое поле, кабель с датчика высева вырвало - пришлось сошник снимать (т.к. следующий гибрид был А15 а четко норму на СУПНке без факта не выставить)... Для себя решил - в праздники в поле не выезжать!!! На следующий день - досеял ВСЁ и прикатал. А в субботу - почвенник внес. Тоже жду дождя. Надеюсь на обложной на пару суток))) Стих о погоде: Люблю июль в начале мая... (одностишье... но со смыслом... :smoke: ) Видел что на падалице подсолнечника что-то погрызло листочки... Что за "зверь" - неусмотрел. В радиусе 30км больше всего понравилась озимка у фермера по соседству с моими полями. Темно-темно-зеленая. Говорит что при посеве 80кг НПК и два раза РУМом по 80кг селитры (все в физ.весе), а при опрыскивании добавлял 5 кг карбамида. Но вид у нее - глаз не отвести.

13 Травень, 2013 - 23:21
Коментарі: 17
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 тиждень 6 днів тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Fermer UA:
ГАЗон отказался переезжать на другое поле


Мені теж зять поміг одного ГАЗ-она положить. :) Їздить так вчився. На полі, з 3 тонами добрива на кузові :) Порвав кардана і барабана ручника. Може б і 8-го досіяв би як би не помічники такі :)

14 Травень, 2013 - 10:52
Коментарі: 6
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 1 тиждень тому
Рейтинг: 46

bc668721afc0e78d63fdacf0f43349fa.jpg
Обратите внимание: есть проблема с озимой совкой на всходах подсолнечника, особенно на полях по но-тилл и обработанных весной. Будьте готовы к борьбе с вредителем.

14 Травень, 2013 - 11:00
Коментарі: 2
Користувач
Відсутній
Останній вхід: Ніколи тому
Рейтинг: 50

Есть такое;)

14 Травень, 2013 - 13:36
Анонім (не перевірено)

Валерій Дубровін:
Будьте готовы к борьбе с вредителем.


К чему присматриваться? Децис, фастак, карате? Или лучше и "то и другое и можно без хлеба" (ВиниПух) Предупрежден - значит вооружен и знаешь от куда ждать удар. Тоже вооружу. Сегодня утром наблюдал возле поля ячменя лесополоса. В ней растет "мыший". Так на нем ржавчина. Лист снимаешь а само растение аж темнокоричневое. Вот теперь думаю - не повредит ли эта "зараза" ячменю?

14 Травень, 2013 - 15:08
Коментарі: 6
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 1 тиждень тому
Рейтинг: 46

Fermer UA:
Лист снимаешь а само растение аж темнокоричневое. Вот теперь думаю - не повредит ли эта "зараза" ячменю?


Сейчас дикие злаки становятся промежуточным хозяином ржавчины, поэтому именно сейчас разносятся споры и они будут прорастать на верхних листьях пшеницы и ячменя. Поэтому и нужен фунгицид на флаговый лист. Только теперь, наверное, лучше его применить после дождиков.

14 Травень, 2013 - 15:14
Коментарі: 6
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 1 тиждень тому
Рейтинг: 46

Fermer UA:

Валерій Дубровін:
Будьте готовы к борьбе с вредителем.


К чему присматриваться? Децис, фастак, карате?


Есть регистрация только у Карате Зеон 0,3 л/га на пшенице, Данадим Микс 1 л/га и Децис Профи 50-100 г/га на свекле. Думаю, Нурелл или Фуфанон тоже пойдет. Тут главное работать с вечера и ночью, когда вредитель активно питается - иначе и дорогие препараты не помогут.

14 Травень, 2013 - 17:21
Анонім (не перевірено)

d8c93454a08efc9762694e053830f15d.jpg
Вот фото. Качество со стааааренького мобильника, но четко видно как ржавчина маскируется и ждет своего часа)))

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь