Борошняна вогнівка

Російська назва: 
Мучная огнёвка
Латинська назва: 
Pyralis farinalis
 
Поширена повсюдно. Пошкоджує борошно, крупу, висівки і макуху, комбікорм, зерно, сушені фрукти, ягоди та овочі, а також кондитерські вироби.
Самки у розмаху крил 20 – 30 мм, самці — 18 – 24 мм; передні крила в основі та верхівці червонобурі, посередині з широкою жовтобурою перев’яззю, облямованою по боках від темних ділянок білими вигнутими поперечними лініями; задні крила широкі, темносірі зі світлішим краєм і білуватими вигнутими поперечними смугами. Яйце розміром 0,6 мм, овальне, білувате. Гусениця 20 – 25 мм завдовжки, бруднобіла з коричневою головою; спинний бік черевних сегментів з ямкуватою структурою. Лялечка 9 – 12 мм завдовжки; черевні членики коричневі, всіяні грубими крапчастими ямками. Тривалість стадії лялечки — 5 – 30 діб.
Зимують гусениці старших віків у харчовому субстраті або лялечки в коконах. Літ метеликів відбувається з квітня до початку жовтня. Імаго активні в нічний час, удень сидять у затемнених місцях на стінках, стелі, тарі, парканах, пеньках дерев. Самка відкладає впродовж 8 – 14 діб 120 – 250 яєць, розміщуючи їх невеликими купками на предмети, що можуть бути продуктами живлення для гусениць, або на тару. Тривалість ембріонального розвитку — 3 – 10 діб. Гусениці живуть групами в павутинних трубочках на поверхні живильного субстрату. Живляться борошном, зерном, висівками, комбікормами, засмічуючи їх екскрементами й павутинними трубчастими ходами, в яких вони живуть. Частина гусениць заляльковується в ходах, інші плетуть із павутиння та сміття на стінах, перегородках, тарі сіруватобілі кокони, у яких заляльковуються. Весь цикл розвитку залежно від умов середовища і живлення гусениць триває 50 – 250 діб. За рік розвивається два — три покоління.
Заходи захистуті самі, що й для млинової вогнівки.