Шкідники зерна та зернопродуктів

 
Поширена повсюдно. Пошкоджує продукти, що зберігаються: зерно, сухарі, сушені гриби, дині й гарбузи.
Метелик у розмаху крил 9 – 14 мм, передні крила сріблястосірі з темними (коричневими) плямами різної форми; задні крила сірі, з довгою бахромою; голова біляста, вкрита довгими волосками. Яйце жовтуватобіле, овальної форми. Гусениця останнього віку завдовжки до 10 мм, біла або жовтуватобіла; голова від жовтого до інтенсивнокоричневого кольору. Лялечка — 6 – 7 мм, коричнева, з двома короткими шипиками на кінці черевця.
 
Поширена повсюдно. Пошкоджує зерно і зернопродукти в складах, а на півдні ареалу — і в полі. Гусениці пошкоджують зерно в період наливання. Лабораторна культура зернової молі використовується для масового розведення паразита трихограми.
 
Поширена повсюдно. Пошкоджує зерно, борошно, крупу, сушені овочі й фрукти, бакалійні та кондитерські вироби, прянощі, лікарську сировину.
Метелик у розмаху крил 13 – 20 мм, основа переднього крила сірожовта, інша частина червонуватокоричнева з двома свинцевосірими перев’язями й однією — двома темними плямами між ними; задні крила сіруватобілі з темним краєм. Яйце розміром 0,4 – 0,6 мм, овальне, жовтобіле. Гусениця завдовжки 10 – 18 мм, жовтуватобіла, голова і щиток темнокоричневі. Лялечка — 6 – 9 мм, жовта, черевце гладке.
 
Поширена повсюдно. Пошкоджує борошно, крупу, висівки і макуху, комбікорм, зерно, сушені фрукти, ягоди та овочі, а також кондитерські вироби.
 
Поширена повсюдно. Гусениці млинової вогнівки пошкоджують крупу (особливо манну), борошно, висівки, рис, зерно, різне насіння, горіхи, сушені овочі, гриби, фрукти, а також кондитерські вироби. Особливо небезпечний шкідник у млинах, де гусениці забруднюють борошно екскрементами, шкурками від линяння, переплітають борошно павутинням, створюючи клубки, які забивають технологічні отвори в машинах.
 
Поширений повсюдно. Пошкоджує зерно і крупи. Живлячись, личинки жука повністю виїдають вміст зернівки, залишаючи оболонку і характерний борошнистий пил (мучіль), за яким можна визначати наявність шкідника в зерні.
 
Поширена повсюдно. Жуки ведуть хижий спосіб життя. Личинки також знищують комах у зерносховищах, у той же час завдають значної шкоди зерну і зернопродуктам (пшениця, ячмінь, кукурудза, овес, насіння бавовнику), сушеним фруктам та овочам. Віддають перевагу борошну. Пошкоджене борошно темніє, набуває неприємного запаху і стає непридатним для використання за призначенням.
 
Поширений повсюдно, найбільш шкодочинний на півдні України. Пошкоджує зародки насіння злакових культур, соняшнику, а також борошно, кондитерські вироби та сухофрукти.
Жук завдовжки 1,8 – 3,5 мм, колір — від жовтого до чорнобурого, передньогруди відділені від черевця перетяжкою, на боках передньоспинки є по шість зубчиків; самці відрізняються від самок наявністю зубця на нижньому боці стегна задніх ніг. Яйце розміром 0,8 – 0,9 мм, видовженоовальне, біле. Личинка — до 4 мм, з трьома парами
 
Поширений повсюдно. Жуки та личинки пошкоджують різні продукти й матеріали: сухарі, крупу, борошно, зерно, сіно, чучела, колекції комах та ін.
 
Поширений повсюдно. Личинки пошкоджують зерно, хліб, різні борошняні вироби, багато домашніх предметів: кошики з лози, крісла, фармацевтичні товари, вироби з фанери тощо.