Люцернова квіткова галиця, люцерновий комарик

Російська назва: 
Люцерновая цветочная галлица
Латинська назва: 
Contarinia medicaginis
 
Поширена повсюдно. Пошкоджує люцерну.
Комарик розміром 1,5 – 2 мм, тіло жовтуватосіре, голова, груди, поперечні стрічки на верхній частині черевця темні; крила прозорі, нерівномірно вкриті волосками, що утворюють плямистий малюнок. Яйце розміром 0,2 мм, біле, овальне, зі стебельцем. Личинка — 2 мм, циліндрична, лимонножовта, веретеноподібна.
Зимують личинки в ґрунті, які наприкінці квітня — на початку травня заляльковуються. Імаго вилітають наприкінці травня — на початку червня, що збігається з фазою бутонізації першого укосу. Якщо в цей період тривалий час спостерігається температура менш як 10 °С або понад 23 °С з недостатньою кількістю опадів, то виліт галиці не відбувається. Самки відкладають яйця в квіткові бутони групами, до 30 штук і більше в одній кладці. Личинки живляться тканинами бутона. Пошкоджені бутони розростаються, утворюючи гали конічної форми, верхівка яких частково має синій або фіолетовий колір. Розвиток личинок за температури 20 – 25 °С триває 12 – 15 діб, після чого вони падають на ґрунт, де у верхньому шарі заляльковуються. У сухому ґрунті настає діапауза. Розвиток лялечки триває 12 – 13 діб. Виліт галиць другого покоління спостерігається у фазу бутонізації люцерни другого укосу (кінець червня — липень), третього покоління — у серпні — першій половині вересня. Найсприятливішими умовами для розвитку галиць є достатня кількість опадів у травні — червні (понад 40 – 50 мм) і температура 13 – 23 °С.
Заходи захисту. Дотримання сівозміни і відстані між посівами люцерни різних віків не менш як 500 м. Боронування в два сліди відростаючої люцерни, до змикання рядків — культивації. Не залишати перший укіс для отримання насіння в осередках масового розмноження галиці. На насіннєвих посівах у фазу бутонізації за наявності 10 галів на 1 м2 або 10 галиць на 10 помахів сачком — застосування інсектицидів.