Російська назва:
Прыгун мятный
Латинська назва:
Longitarsus lycopi
Тип шкідника:
Родина:
Трапляється повсюдно, пошкоджує м’яту та інші рослини.
Жук розміром 1,3 – 1,8 мм, солом’яножовтого кольору, овальної форми, з добре розвиненими стегнами задніх ніг.
Яйце довгасте, дещо вигнуте.
Личинка — 5 мм, біла, тонка, з темно забарвленою головою і ногами, з плямами на передньоспинці, склерити тіла слабко виражені.
Зимує в стадії жука на перехідних плантаціях м’яти. Жуки пробуджуються рано, наприкінці березня — у квітні, заселяють м’яту в період її весняного відростання. Вигризають у листі отвори розміром 2 – 3 мм або невеликі заглиблення. При масовому заселенні на листі налічується до 30 отворів.
У травні самки досягають повної статевої зрілості, відкладають яйця в ґрунт на невелику глибину. Розвиток личинок завершується впродовж 30 – 40 діб, у молодшому віці вони пошкоджують молоде всисне коріння, у старшому — більше, обгризаючи його з країв. Жуки нового покоління з’являються у серпні, період їх виходу розтягується до жовтня. Розвивається одне покоління за рік.
Масове накопичення м’ятного стрибуна відбувається при багаторічній культурі м’яти, особливо на плантаціях другого й третього років вегетації.
Заходи захисту. Знищення дикорослих видів м’яти. Просторова ізоляція плантацій різних років вегетації. Застосування інсектицидів в осередках розмноження шкідника.