Шкідники ефіроолійних культур

 
Поширена повсюдно. Пошкоджує яблуню, грушу, айву, сливу, вишню, черешню, терен, черемху, троянди, малину, суниці та ін. Основна кормова рослина в природних умовах — шипшина. Імаго розміром 3 – 3,5 мм; тіло вузьке, струнке; надкрила блідожовті з зеленуватим перламутровим полиском, перевищують за довжиною черевце; голова спереду широко заокруглена; вусики довгі, щетинкоподібні; очі опуклі, темні; передньоспинка й щиток дещо темніші за кри
 
Поширена на півдні України, пошкоджує шавлію мускатну.
Імаго розміром 2 – 3 мм, має 14членикові вусики і довгі ноги; самка відрізняється від самця великим розміром тіла, добре розвиненим черевцем і наявністю яйцекладу.
Свіжовідкладене яйце розміром 0,34 × 0,10 мм має світлокоричневий колір, видовженояйцеподібну форму; на другу добу після відкладання хоріон яйця стає матовим, крізь нього добре видно ембріон.
 
Поширена на півдні України, переважно в Криму. Пошкоджує шавлію мускатну.
Імаго розміром 2 мм, чорного кольору, тільки ноги й вусики дещо світліші; крила безбарвні, жилки світложовті; голова і груди з тонкою дрібнокомірчастою структурою, в густих довгих волосках; черевце чорне, блискуче. Самка з видовженояйцеподібним черевцем, яке за довжиною приблизно таке саме, як груди. Самець відрізняється меншими розмірами й маленьким, круглим черевцем на короткій стеблинці, а також довгими кільчасто опушеними вусиками.
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує коріандр.
Імаго розміром 1,5 – 2 мм, чорного кольору, основний членик вусиків і частково ноги жовтуваті; голова й груди блискучі, дрібнопунктировані, з рідким коротким опушенням; черевце гладеньке, блискуче, видовженоовальне; крила безбарвні; жилки бурі, вусики з 5члениковим джгутиком і 3члениковою булавою. Личинка 2 – 2,5 мм, біла, безнога.
 
Поширена повсюдно, пошкоджує котовник закавказький, шавлію мускатну, м’яту та інші рослини. Імаго розміром 3,2 – 3,6 мм, золотистожовте, верхівка крил прозора. Яйце — 0,67 – 0,75 мм, видовженояйцеподібної форми, матовопрозоре. Личинка безкрила, плеската, жовтуватого кольору.
 
Трапляється повсюдно, пошкоджує троянду ефіроолійну.
Зимують несправжні гусениці в пухкому коконі у поверхневому шарі ґрунту. Літ імаго розтягнутий, з третьої декади березня — до кінця травня. Масове відкладання яєць здійснюється на бруньки та молоді листки в другій половині квітня — на початку травня за температури 10 – 17 °С. Репродуктивна плодючість самок — до 35 яєць. Несправжні гусениці відроджуються в середині травня, розвиваються впродовж 20 – 25 діб, в останньому віці переходять у ґрунт на зимівлю. Розвивається одна генерація за рік.
 
Трапляється повсюдно, пошкоджує троянду ефіроолійну.
Імаго розміром 6 – 8 мм, тіло тонке, довге, чорне, передні, рідко середні гомілки і коліна бурі; крила з чорною птеростигмою та жилками.
 
Трапляється повсюдно, пошкоджує троянду ефіроолійну.
Імаго розміром 7 – 10 мм, жовточервоного кольору, з чорною головою і грудьми, крила жовтуваті, верхівка гомілки й лапки чорні, самка відрізняється від самця більш потовщеним черевцем, наявністю яйцекладу і більш загостреним кінцем тіла.
Яйце розміром 1,6 × 0,56 мм, жовтуватобіле, напівпрозоре.
 
Трапляється повсюдно, пошкоджує шавлію мускатну, лаванду, м’яту, котовник закавказький та інші ефіроолійні культури.
Метелик у розмаху крил становить 30 – 40 мм, передні крила сіруватожовті, поперечна темна перев’язь іноді малопомітна, ниркоподібна пляма сіра, облямована чорним, від неї до переднього краю тягнеться темна смуга; задні крила світлі, в середині темна пляма, біля зовнішнього краю — буросіра перев’язь.
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує кмин.
Метелик розміром 10 – 11 мм, з червонуватокоричневими з численними довгастими штрихами передніми крилами, задні крила сірі. Колір крил значно варіює.