Облудник злодій

Російська назва: 
Жук притворяшка
Латинська назва: 
Ptinus fur
 
Поширений повсюдно. Жуки та личинки пошкоджують різні продукти й матеріали: сухарі, крупу, борошно, зерно, сіно, чучела, колекції комах та ін.
Жук 2,5 – 4,3 мм завдовжки, самці дещо більших розмірів; вусики ниткоподібні, у самця досягають середини тіла, у самки дещо коротші, передньоспинка з чотирма горбками, округла, до основи звужена; стегна в основі тонкі, до вершини розширюються; черевце самки широке, овальне; надкрила з чотирма світлими плямами; крила розвинені тільки в самців; самки не літають. Яйце розміром 0,5 – 0,7 мм, овальне, біле, з матовою поверхнею. Личинки завдовжки 5 – 5,5 мм, у густих волосках, із поперечною анальною щілиною, ноги розвинені. Лялечка — 3,5 – 4,9 мм, білувата, передньоспинка з перетяжкою в основі; на кінці черевця два загострених вирости.
Зимують жуки та личинки у складських приміщеннях. Масова поява жуків спостерігається у квітні, назовні виходять за температури верхнього шару зерна близько 2 °С. Відкладання яєць відбувається з травня по червень. Яйця відкладають вільно на субстрат, яким живляться жуки. Одна самка за сприятливих умов може відкласти до 168 яєць. Личинки живуть у верхньому шарі зерна або в інших харчових продуктах, вільно пересуваються між часточками субстрату. Перед заляльковуванням споруджують кокони з часточок харчового матеріалу. Розвиток одного покоління триває три — чотири місяці, за температури 20 °С — до 156 діб. Зазвичай упродовж року розвивається одне покоління. При вищих температурах (25 – 28 °С) і розвитку в подрібнених продуктах може розвиватися до трьох поколінь.
Заходи захисту. Очищення, а за потреби хімічна дезінсекція складських приміщень.