3. Попередники, обробіток грунту, удобрення та сівба сорго

Попередники.
У сівозміні сорго вирощують по чорному або зайнятому пару, після кукурудзи, озимої пшениці та зернобобових культур. Витримує повторні посіви і може тривалий час вирощуватись на постійних ділянках.
 
Обробіток грунту.
Основний і передпосівний обробіток ґрунту такий же, як під просо і кукурудзу. Сорго добре реагує на глибоку зяблеву оранку.
 
Удобрення.

Вимогливість сорго до добрив, як і кукурудзи, досить висока. Добре реагує на внесення повного мінерального добрива з розрахунку N45-60 P45-60 K45-60 - На чорноземах сорго більш чутливе до фосфорних добрив, на каштанових ґрунтах - азотно-фосфорних. Підвищені дози азотних добрив сприяють накопиченню в зеленій масі сорго отруйних ціаністих речовин, що необхідно враховувати при вирощуванні сорго на зелений корм. Переважну кількість мінеральних добрив вносять під зяблеву оранку, залишаючи тільки 10-15 кг/га фосфору в формі гранульованого суперфосфату, для внесення в рядки під час сівби.

Сівба.
Районовані сорти та гібриди зернового сорго: Генічеський 5/11, Кактус, Кримдар 10, Одеський 205, Степовий 13 та ін.; кормового - Кормове 35, Медовий F1, Одеський 220, Север 2, Силосне 88, Ювілейне та ін.; етичного - Вавіган 100, Донське 35, Українське 20 та ін.
Сіють сорго кондиційним насінням, протруюючи його байтаном (2 кг/т) або вітаваксом (2 кг/т). Сіяти починають, коли посівний шар фунту (5 см) прогріється до 12-15°С. При сівбі в непрогрітий ґрунт насіння довго не проростає і загниває.
Зернове сорго сіють пунктирним широкорядним способом з шириною міжрядь 70 см; цукрове (на зелений корм) - широкорядним (45 см), на сіно - звичайним рядковим. Норма висіву при звичайному рядковому способі 18-22 кг/га, широкорядному (70 см) - 10-15 кг/га, широкорядному з шириною міжрядь 45 см - 15-20 кг/га. Насіння загортають на глибину 3-5 см, на легких підсохлих ґрунтах - на 6-8 см.