3. Попередники, обробіток грунту, удобрення та сівба чини

Попередники.
Чину в сівозміні висівають у тих же полях, що й інші зернобобові культури - після озимих та просапних культур. В умовах зрошення та при достатньому зволоженні чину вирощують на зелений корм як парозаймаючу культуру. Придатна чина і для післяукісних і післяжнивних посівів. Як бобова культура чина добрий попередник для зернових, кукурудзи та інших культур.
 
Обробіток ґрунту.
Обробіток ґрунту нічим не відрізняється від обробітку під інші ранні зернові та зернобобові культури.
 
Удобрення.
Під зяблеву оранку вносять фосфорні або фосфорно-калійні добрива по 45-60 кг/га діючої речовини. На ґрунтах малозабезпечених азотом застосовують повне мінеральне добриво ( N30 P45-60 K45-60 ). Азотні добрива вносять під передпосівну культивацію.
 
Сівба.
Сорти.
В Україні районовані такі сорти: Красноградська 5, Степова 12, Білянка, Кубанська 492 та ін.
Підготовка насіння.
Насіння перед сівбою протруюють фундазолом (2-3 кг/т) та обробляють ризоторфіном. Сіють чину в ранні строки. У південних районах сівбу проводять одночасно з ранніми зерновими культурами, а в районах достатнього зволоження, особливо в холодну весну, - після сівби ранніх зернових.
Способи сівби.
Висівають чину звичайним рядковим або вузькорядним способом.
Норма висіву насіння в залежності від його крупності коливається в межах від 0,8 до 1 , 5 млн шт. насінин на 1 га (100-120 кг/га).
Глибина загортання.
Насіння загортають на глибину 6 - 8 см, а на легких ґрунтах - до 10 см.