Товариство з обмеженою відповідальністю- це товариство, що має статутний фонд, розділений на частки, розмір яких визначається установчими документами. Учасники товариства несуть відповідальність в межах їх вкладів. У випадках, передбачених установчими документами, учасники, які не повністю внесли вкла­ди, відповідають за зобов'язаннями товариства також у межах невнесеної частини вкладу.
 
Статутний фонд товариства з обмеженою відповідальністю
У товаристві з обмеженою відповідальністю створюється ста­тутний фонд, розмір якого повинен становити не менше суми, еквівалентної 100 мінімальним заробітним платам, виходячи із ставки мінімальної заробітної плати, діючої на момент створення товариства з обмеженою відповідальністю.
До моменту реєстрації товариства з обмеженою відповідальніс­тю кожен з учасників зобов'язаний внести до статутного фонду не менше 50 відсотків вказаного в установчих документах вкладу. Внесення до статутного фонду грошей підтверджується докумен­тами, виданими банківського установою.
Учасник зобов'язаний повністю внести свій вклад не пізні­ше року після реєстрації товариства. У разі невиконання цього зобов'язання у визначений строк учасник, якщо інше не перед­бачено установчими документами, сплачує за час прострочки 10 відсотків річних з недовнесеної суми.
Учаснику товариства з обмеженою відповідальністю, який по­вністю вніс вклад, видається свідоцтво товариства. 
  
Передача  частки учасника товариства з обмеженою відповідальністю
За згодою решти учасників він може уступити свою частку (її частину) одному чи кільком учасникам цього ж товариства, а якщо інше не передбачено установчими документами, то і третім особам. Учасники товариства користуються переважним правом придбан­ня частки (її частини) учасника, який її уступив, пропорційно їх часткам у статутному фонді товариства або в іншому погодженому між ними розмірі.
Передана частка (її частина) третім особам можлива тільки піс­ля повного внесення вкладу учасником, який її уступає.
При передачі частки (її частини) третій особі відбувається одно­часний перехід до неї всіх прав та обов'язків, що належали учасни­ку, який уступив її повністю або частково.
Частка учасника товариства з обмеженою відповідальністю після повного внесення ним вкладу може бути придбана самим товариством. У цьому випадку воно зобов'язане передати її іншим учасникам або третім особам у строк, що не перевищує одного року. Протягом цього періоду розподіл прибутку, а також голосування і визначення кворуму у вищому органі провадяться без урахування частки, придбаної товариством.
 
Виплати учасникам товариства
При виході учасника з товариства з обмеженою відповідальніс­тю йому сплачується вартість частини майна товариства, пропо­рційна його частці у статутному фонді. Виплата провадиться після затвердження звіту за рік, в якому він вийшов з товариства, і в строк до 12 місяців з дня виходу. На вимогу учасника та за згодою товариства вклад може бути повернений повністю або частково в натуральній формі.
Учаснику, який вибув, сплачується належна йому частка при­бутку, одержаного товариством в даному році до моменту його вихо­ду. Майно, передане учасником товариству тільки в користування, повертається в натуральній формі без винагороди.
 
При реорганізації юридичної особи, учасника товариства або у зв'язку із смертю громадянина, учасника товариства, правонас­тупники (спадкоємці) мають переважне право вступу до цього товариства.
При відмові правонаступника (спадкоємця) від вступу до товариства з обмеженою відповідальністю або відмові товариства у прийнятті до нього правонаступника (спадкоємця) йому видається у грошовій або натуральній формі частка у майні, яка належала реорганізованій або ліквідованій юридичній особі (спадкодавець), вартість якої визначається на день реорганізації або ліквідації (смерті) учасника. У цих випадках розмір статутного фонду това­риства підлягає зменшенню.
Рішення товариства з обмеженою відповідальністю про змен­шення його статутного фонду набирає чинності не раніш як через З місяці після державної реєстрації і публікації про це у офіційних засобах масової інформації.
Звернення стягнення на частку учасника у товаристві з обме­женою відповідальністю по його власних зобов'язаннях не допус­кається.
При недостатності майна учасника для покриття його боргів кредитори вправі вимагати виділення частки учасника-боржника.
 
Установчими документами товариства з обмеженою відповідальністю є статут та установчий договір.
Установчі документи товариства з обмеженою відповідальністю повинні містити відомості про:
-     вид товариства;
-     предмет і цілі його діяльності;
-     склад засновників та учасників;
-     найменування та місцезнаходження;
-     розмір та порядок утворення статутного фонду;
-     порядок розподілу прибутків та збитків;
-     склад та компетенцію органів товариства та порядок при­йняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів;
-     порядок внесення змін до установчих документів;
-     порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Установчі документи товариства з обмеженою відповідальністю, крім зазначених відомостей, повинні містити:
-     відомості про розмір часток кожного з учасників;

-     розмір, склад та порядок внесення ними вкладів.