<<-- Повернутися до меню "яра пшениця"

СІВБА
Спосіб сівби - вузькорядний (7,5 см), рядковий (12 см, 15 см). Для догляду за посівами можуть формувати технологічну колію.
 
Глибина сівби.
Глибина загортання насіння ярої пшениці при оптимальних строках сівби становить 2-3 см. При пересиханні верхнього шару ґрунту, насіння загортають на 1-2 см глибше.
 
Норма висіву.
Через відсутність осіннього періоду кущіння яра пшениця має менший коефіцієнт кущіння порівняно з озимою. Тому норма висіву у неї вища. У лісостеповій і поліській зонах рекомендується висівати м'якої пшениці 4,0-5,5 млн./га, у прикарпатській і карпатській - 5,5-6,0 млн./га схожих насінин. Для твердої оптимальною нормою висіву після кращих попередників є 5,0-5,5 млн./га, після гірших - 5,5-6,0 млн./га. Зміна норми висіву відбувається за тими ж принципами, що й в озимої пшениці.
 
Строки сівби.
Яра пшениця - культура раннього строку сівби, її розпочинають на початку весняних польових робіт - при настанні фізичної стиглості ґрунту. Насіння повинно якісно загортатись розпушеним ґрунтом. Не варто допускати висіву в перезволожений, неякісно підготовлений ґрунт.
За середніми багаторічними даними найкращі строки сівби ярої пшениці - це кінець березня - початок квітня.
Яра пшениця більш негативно реагує на пізніші строки сівби, ніж ярий ячмінь. Для одержання високого врожаю її потрібно посіяти раніше від ярого ячменю. Особливо чутлива до запізнення строків сівби тверда пшениця, що пов'язано з вповільненим вбиранням вологи насінням при проростанні.

<<-- Повернутися до меню "яра пшениця"