5. Догляд за посівами та збирання врожаю тритікале

Догляд за посівами.
Одразу після сівби, в умовах нестачі вологи, проводять коткування для покращення умов проростання і підвищення польової схожості. Для захисту від бур'янів, хвороб, шкідників, запобігання вилягання застосовують агротехнічні і хімічні методи.
Боротьба з бур'янами.
Для боротьби з бур'янами придатні ті ж гербіциди, що й на посівах пшениці та жита. Остаточне рішення про внесення того чи іншого препарату потрібно приймати на підставі переліку культур на упаковці, тарі чи інструкції до них.
Захист від хвороб.
Використовують препарати для протруєння насіння і обприскування вегетуючих рослин згідно "Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні".
Боротьба зі шкідниками.
Для знищення шкідників використовуються переважно ті ж препарати, що й на посівах пшениці, з врахуванням переліку культур на упаковці, тарі чи інструкції до них.
Захист від вилягання.
Використовують регулятори росту хлормекватхлорид або терпал у фазі виходу в трубку.
 
Збирання врожаю.
Особливості збирання тритикале подібні до жита. Зерно щільно сидить у колоскових лусках і при достиганні не осипається. Щоб не пошкодити крупне зерно тритикале під час обмолоту, оберти барабана зменшують до 600 в хвилину, збільшують зазор між барабаном і підбарабанням. Зерно тритикале важче вимолочується, ніж зерно пшениці.