Підготовка насіння, сорти.
Для сівби використовують високоякісне насіння зі схожістю не менше 87%. Воно має бути добре виповненим. Маса 1000 насінин не нижча 40-45 г.
Зернові сорти тритикале не уражаються твердою сажкою і практично стійкі проти летючої. Проти інших хвороб (септоріоз проростків, фузаріоз, снігова пліснява) насіння завчасно протруюють одним з препаратів, рекомендованих для озимої пшениці, що захищають від цих хвороб.
Спосіб сівби.
Сіють переважно звичайним рядковим способом з міжряддями 15 см. Вузькорядний спосіб сівби має перевагу в тому, що рівномірніше розміщує насіння в рядку і на площі. Нові сівалки Містраль, СПУ-6Д формують міжряддя на 12 см.
Глибина сівби.
Насіння цієї культури крупніше за розміром, ніж в озимої пшениці та жита. Тому оптимальна глибина сівби тритикале глибша, ніж у інших зернових культур першої групи (табл.1).
На важких ґрунтах його загортають на 1-2 см мілкіше, на легких і при підсиханні посівного шару - на 1-2 см глибше. На площах з низькою культурою землеробства глибину сівби тритикале збільшують до 4-6 см.
Норма висіву.
Норма висіву насіння після кращих попередників і в умовах достатнього зволоження становить 3,5-4,5 млн/га, а після гірших попередників - 5,0-5,5 млн/га. На Поліссі оптимальна норма висіву становить 5,0 млн/га схожих насінин.
 
Таблиця 1 - Оптимальна глибина сівби
для зернових культур, що вирощуються
за інтенсивною технологією
Культура
Оптимальна глибина сівби
за сприятливих умов, см
Озима пшениця
2-4
Озиме жито
2-3
Тритикале
3-4
Озимий ячмінь
2-4
Ярий ячмінь
2-4
Яра пшениця
2-4
Овес
3-4
  
На родючих, удобрених і чистих від бурянів ґрунтах рекомен­довані норми висіву зменшують на 10%, а на бідних, з поганими фізичними властивостями, а також при запізненні з сівбою норму висіву збільшують на 10-15%.
Необхідно зазначити, що технології вирощування цієї зовсім юної культури серед зернових постійно удосконалюються. З виведенням сортів, що характеризуються добрими хлібопекарськими якостя­ми зерна, прогнозується розширення посівних площ у Європі.
 
Строк сівби.
Більшість районованих сортів тритикале рекомендується висівати у середині оптимальних строків сівби озимої пшениці. При надто ранніх строках сівби у рослин утворюється надмірно розвинута вегетативна маса, що призводить у зимовий період до ураження сніговою пліснявою та випрівання.
Найкращі умови для розвитку тритикале складаються, якщо від сівби до припинення осінньої вегетації сума ефективних середньодобових температур (вище +5°С) становить приблизно 500°С, а тривалість осіннього періоду 50-60 днів.
У зоні Полісся кращим строком сівби є друга декада вересня, у зоні Лісостепу - період з 5 по 25 вересня. В умовах Лісостепу Західної України оптимальні строки сівби припадають на 10-25 вересня, а допустимі - до 5 жовтня. Пізніше сіють при вирощуванні тритикале за інтенсивними технологіями.