3. Попередники, обробіток грунту та удобрення сочевиці

Попередники.
Основна вимога до попередників сочевиці, це чистота поля від бур'янів. Не слід повертати сочевицю на те ж поле раніше, як через 5 - 6 років. Кращими попередниками слід вважати озимі зернові культури, кукурудзу, картоплю, цукрові буряки. Непоганим попередником може бути гречка. Після сочевиці можна висівати озимі та ярі зернові культури, кукурудзу та інші культури.
 
Обробіток грунту.
Обробіток ґрунту під сочевицю суттєво не відрізняється від обробітку під інші ранні ярі зернові та зернобобові культури. Завдання основного і передпосівного обробітку є боротьба з бур'янами та збереження і накопичення вологи.
 
Удобрення.
Безпосередньо під сочевицю органічні добрива не вносять, а використовують їх післядію, внесених під попередник. Сочевиця добре реагує на внесення фосфорних і калійних добрив, які в дозі по 40-60 кг/га діючої речовини фосфору і калію використовують під зяблеву оранку. З фосфорних добрив можна застосовувати фосфоритне борошно. Проте на чорноземних ґрунтах краще вносити суперфосфат. Добре реагує сочевиця і на внесення фосфорних добрив (10-15 кг/га д. р.) у рядки під час сівби.