2. Технологія вирощування та збирання батату

Технологія вирощування
Культура вимоглива до умов вирощування. Потребує родючих грунтів, доброго забезпечення вологою. Проте непогано переносить посушливі періоди. Вимогливий до тепла, найкраще росте при температурі понад 20°С.
Розмножується батат бульбами. На 10м2 потрібно 1,5-2 кг бульб середнього розміру (50-80 г), на гектар - 1,5-2,0 т. Бульби вимагають старанного догляду при зимовому зберіганні. їх сушать впродовж 6-8 днів, зберігають у добре провітреному сухому приміщенні при температурі не вище 5-8°С. Пошкоджені бульби зберегти практично неможливо.
Щоб зменшити кількість посадкового матеріалу, рекомендується розмножувати його укоріненими живцями. Батат легко переносить пересаджування, швидко приживається. Живці можна вирощувати з бульб або стебел. їх відрізають з таким розрахунком, щоб на кожному було 4-5 листочків. Живці добре вкорінюються і приживаються. Ростуть вони навіть краще, ніж розсада помідорів чи капусти.
Висаджують батат у відкритий грунт в другій половині травня, коли мине загроза приморозків. Температура повітря має становити 15-17°С.
Розміщують його на високих грядах шириною 70-100см. Відстань між кущами в рядку 30-50см. Слід врахувати, що батат любить сонце, не витримує найменшого затінення. Добре росте на легких за гранулометричним складом грунтах.
Батат добре реагує на внесення мінеральних та органічних добрив. Рекомендується під оранку використовувати 20-З0 т/га гною і фосфорні (Р60) та калійні (К80-90) добрива. У співвідношенні макроелементів має переважати калій. Азоні добрива (N40-60) вносять навесні перед садінням.
Догляд полягає у розпушуванні міжрядь і знищенні бур'янів до змикання рядків. Ніякого захисту від шкодочинних організмів за допомогою пестицидів батат не потребує. Він зовсім не.пошкоджується колорадським жуком, не уражується хворобами.
Є дані, що батат пригнічує бур'яни і зокрема пирій.
                               
Збирання
Строк збирання батату - кінець вересня - початок жовтня. Проте необхідно викопати бульби до приморозків.
При збиранні бульб відривають частину рослини, переносять їх в теплицю, де вони добре ростуть і є матеріалом для заготівлі достатньої кількості живців для висаджування у відкритий грунтна наступний рік.