3. Технологія вирощування топінамбуру

У зв'язку з тим, що земляна груша може рости на одному місці на протязі 5 і більше років, вирощують її на запільних ділянках поблизу тваринницьких ферм.
 
Обробіток грунту, удобрення.
Ґрунт обробляють так само, як і під картоплю. Під оранку вносять органічні (25-30 т/га) і фосфорно-калійні добрива (по 60-90 кг/га д.р.). Азотні добрива в нормі 40-60 кг/га вносять навесні під культивацію.
 
Садіння.
Сорти: Вадим, Дієтичний, Інтерес, Київський білий, Находка, Новость, Віра.
Садять бульби земляної груші рано навесні, а на півдні і восени картоплесаджалкою. Спосіб садіння - гребеневий або безгребеневий з шириною міжрядь 60-70 см. Для садіння використовують свіжозібрані бульби. Норма садіння 15-20 ц/га. Густота садіння в зоні достатнього зволоження 60 тис./га, недостатнього - до 35 тис. бульб на 1 га. Глибина загортання бульб на легких грунтах 8 - 10 см, на се­редніх - 7 - 8 см і на важких - 5 - 6 см. При осінньому садінні бульби загортають на 2 - 3 см глибше. 
 
Догляд за посівами.
Догляд за земляною грушею такий же, як і за картоплею. Проводять до- і післясходові боронування і 2-3 міжрядних обробітки. У районах достатнього зволоження і при зрошенні насадження земляної груші підгортають.
 
Збирання.
Збирають земляну грушу на силос та зелену масу восени до настання заморозків силосними комбайнами. Бульби збирають тільки частково. Основну масу бульб залишають у ґрунті і збирають навесні перед садінням. Збирають бульби земляної груші так само, як і картоплі.

На полях, де земляна груша залишається для використання в наступні роки вносять мінеральні і органічні добрива. До появи сходів проводять боронування для боротьби з бур'янами. Після появи сходів поле повторно боронують. Потім загущені сходи проріджують культиваторами або підгортачами при висоті рослин 10-15 см, вирізаючи міжряддя шириною 60-70 см. Подальший догляд за земляною грушею такий самий, як і при однорічному її вирощуванні.