ІНОКУЛЯНТ ТА ПРОТРУЙНИК - В ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

ІНОКУЛЯНТ ТА ПРОТРУЙНИК - В ЧОМУ РІЗНИЦЯ? 

Вирощування сільськогосподарських культур доволі ризиковане заняття, і без різних препаратів отримати високий урожай дуже складно. Зовнішні фактори регулярно здійснюють негативний вплив у вигляді комах-шкідників, грибків та захворювань. Для боротьби з негативними факторами застосовують передпосівну обробку насіння за допомогою протруйників та інокулянтів.
Протруйники - це назва інсектицидів, бактерицидів і фунгіцидів, що забезпечують знезаражувальну і захисну дії перед висівом.
Протруйники поділяють за:
  • фактором захисту (інсектицидні, фунгіцидні, бактерицидні, комплексні)
  • спектром дії (однокомпонентні і двокомпонентні)
  • відношенню до культур (конкретний вид або комплексна дія)
  • механізмом впливу (контактні, контактно-системні)
Протруйники дозволяють знезаразити насіння від збудників хвороб рослин, захищають насіння і сходи від ураження хворобами, які містяться в ґрунті. Суттєво зменшують пошкодження сходів і кореневої системи ґрунтовими та сисними шкідниками, а також стимулюють ріст і розвиток рослин.
Інокуляція - невід'ємна частина, яка необхідна для інтенсивного росту таких культур як соя, горох, нут та ін. Завдяки якісній обробці насіння спеціалізованими біопрепаратами значно збільшується урожайність, а з нею і рівень доходу аграріїв. Для досягнення даної мети використовують різні засоби, які називають інокулянтами.
Біологічні інокулянти — це препарати, що використовують живі культури корисних мікроорганізмів для зміцнення здоров'я рослин. Найчастіше використовують інокулянти для гороху, нуту, сочевиці, але сьогодні інокулянти використовують, також, для передпосівного обробітку насіння різноманітних сільськогосподарських культур: технічних, просапних, зернових колосових, кукурудзи та соняшнику.
Інокулянти на основі асоціативних ризосферних мікроорганізмів поділяють на наступні групи:
  • Асоціативні азотфіксатори - мікроорганізми, які в ризосфері рослин можуть фіксувати атмосферний азот.
  • Фосфатмобілізатори — мікроорганізми, які за рахунок продукування органічних кислот і ряду ферментів здатні забезпечувати розчинення важкодоступних форм фосфору, тим самим забезпечуючи рослину цим елементом.
  • Комплексні інокулянти - це біотехнологічні препарати для передпосівной обробки насіння різноманітних сільськогосподарських культур: технічних, просапних, зернових колосових, кукурудзи та соняшнику. Вони поєднують найкращі та перевірені засоби біологічного стимулювання росту рослин та контролю за шкідливими організмами.
Культури мікроорганізмів, які входять до складу інокулянту приживаються в прикореневій зоні і позитивно впливають на рослину протягом усього періоду вегетації. Основною перевагою є оптимізація поживного режиму рослин, що пов'язано зі зростанням ферментативної активності в прикореневій зоні рослин та оптимізації поживного режиму за рахунок процесів азотфіксації, фосфат- і калій мобілізації. Мікроорганізми у складі препарату виділяють фізіологічно активні речовини - фітогормони, вітаміни та амінокислоти, що дозволяє стимулювати розвиток рослин протягом усього періоду вегетації.
Отже, протруйники необхідні щоб захистити культури від шкідливих факторів, які напряму впливають на розвиток культур, а інокулянти забезпечують приріст урожайності завдяки покращенню живлення культур та стимулювання їхнього розвитку.
Інокулянти ENZIM Biotech Agro відповідають всім критеріям ефективності і перевірені роками у різноманітних умовах та регіонах, більш детально читайте за посиланням: