Не реклама!!! Вирощується на півночі Одещини;)
Вирішив поділитись своїми успіхами в "важкій праці! Другий рік висіваю оз.ріпак від Євраліс "Гідромель" Строки посіву 5 серпня (августа) врожайність в 2012 році 38 ц.га. Технологія проста :Дискування+посів+коткування!!! Захист якийсь китайський Фунгіцид+інсектицид 2 рази до зими! А по весні в 2013 році буду кидати 200 кг Ам.селітри!!! І захист;)
12 Січень, 2014 - 16:00
#1
Що, ні в кого не цвіте? Чи ніхто не сіє?
Вова! Мало в кого з форума посіяний ріпак. В тебе козацький, в "Берегині" хужий.
Ну з таким агрономом як ти він просто не може бути поганим!!! :v:
В мене посіяний;) і вже відцвітає! Але гарний;;)
Мій ріпак!
Ви вносите фунгіцид у фазу цвітіння?
тільки інсектициди! Фунгіцид з осені та весною після зими!
Доброго дня Евген, підкажіть будь-ласка, що це за книгу ви сфотографували та де її можна прочитати. Дякую вам за відкриту консультацію по вирощуванню ріпаку. Цього року попробую по вашому методу, тільки цікавить система добрив, які ви даєте при посіві.
То простий записник 25*18 якщо не помиляюсь;) сфотографувати можна по різному "навіть маленька рослина може бути дуже великою;)" от і для того поставлений записник приблизну висоту можете пірахувати;) останні фото ріпаку виклав нещодавно! Якщо все буде добре сподіваємось на непоганий врожай! Нас в цьому році дощі вже аж дуже сильно "балують" Підживлення при посіві кидаємо по можливості,так як сіємо на початку серпня азот може допомогти перерости !
Це один і той самий ріпак! не сильно ціляв щоб лісополоса зпівпадала але і так зрозуміло що це одне і теж саме поле;)
Привіт Євгеній! Птенціал ріпачку прораховував?
перепрошую десь буква "о" пропала
Закотилась десь, вона ж кругла :)
Ні не прораховував;)
Усім здрастуйте. Бачу щось давненько за ріпачок не згадували чи зараз уже ніхто не сіє?Як кому цьогорічна посівна?
Розпочали на Київщині. Благо в понеділок за останні півтора місяця пройшло щось похоже на дощ.
А на фірмах кращі гібриди ріпаку за два вихідні розмели. Лємбке в лідерах. Тож Володимир Павлік, сіють. Скоро оживе гілка .
У Вас хоч щось схоже а у нас взагалі з дощем тиша. Земля як порох а строки йдуть.
Володимир Павлік, а Ви звідки?
Волинська область
Да , не густо у Вас з дощами, а в нас по трошки підливає, ріпачок сіється в районі.
Ура нарешті задощило якраз досіяли і дощ пішов.
Народ помагайте Ріпачок зійшов - красота. Але його озима совка полюбила настільки шо вже 30 га пропало одні стовбури. Чим налякати заразку?
Дуже шкода, але шансів мало. Пробуй деметоат або хлорпірифос.
Спробуй фастак, так у нас в окрузі всі роблять. Працює.
По перше потрібно визначитись з шкідником. Озима совка як Ви пишете , що залишились одні стовбури, так не шкодить. Озима совка - вона підгризаюча, тим більше ріпак вона не особо полюбляє. Вона кольору грязно-білого-сіра-темно-сіра. Якось так. У Вас на мою думку пильщик, який з"їдає листову поверхню, як пить дать, тільки давай. Гусениці темні, чорнуваті, на рослині від 1 до 25-30 екземплярів біває. Саме зараз його пора, і ріпак з гірчицею для нього саме раз, як хліб із салом для нас. По поводу хімії - вибір широчезний, знімає майже кожен інсектицид саме гусінь, тим більше вона не береться в павутину. Норму виливу води трохи збільшіть по тій саме причині, що багато під листком, і треба промити гарно. Можна і фастак , і Бі-58 і хлорпірифоси з циперметринами. Спробуйте краще системник- моспілан(дешево й сердито), імідаклоприди, бо з дня на день ждіть слідуючих гостей на ріпак, уже не пильщика. З пов.
в тому то і справа що він не на листку а в верхньому шарі грунту.
Тоді перитроїд не поможе(або дуже слабо). Краще все таки максимальну дозу деметоату.
А можна фото по можливості. Озима совка як під"їсть рослину то вона гине( з листовою поверхнею) або дуже сильно пригнічується. А як у вас стовбури получаються, я не знаю?
як на мене то краще по літрі Нурельчика або його аналогів,але трохи дорого і проблема з наявністю. - 120 грн/га Імідаклоприд+лямбда-цигалотрин - 32грн/га Бішка вонять буде,а толку мало.
Усім добрий день-підкажіть будь ласка,уже тиждень дощ,з неділі обіцяють погоду -можна ще посіяти озимий ріпак на зерно ,чи вже пізно ! Географічно знаходжуся на Рівненщині!
по своїй області (Черкаська) то ще можна, але сорт -краще перезімовує при таких пізніх посівах. якщо не перезімує то буде не так шкода. в минулому році робили пересів на початку жовтня. то встиг догнати гібриди, але залишилась проблема сорту - дуже сильно висипається.
Навіть і не старайтесь. Дарма будуть викинуті кошти. Ріпак в зиму повинен зайти з діаметром при кореневій шийці 8-10мм. якщо посієте 21, сходи 28-30 в кращому випадку, а щоб добрав сили, 8 листків, товщину кореня потрібно40 днів з позитивними температурами. Де ви їх в жовтні візьмете? Гроші на вітер( в даному випадку в землю). Десь на два тижні мінімум запізнилися.
Якщо південніше Черкас, то враховуючи погодні умови минулого року можливо. Зима дуже сприяла перезимівлі, та й осінь затяжна була. В цьому році такі експерименти не пройдуть, ІМХО.
Якщо південніше Черкас, то враховуючи погодні умови минулого року можливо. Зима дуже сприяла перезимівлі, та й осінь затяжна була. В цьому році такі експерименти не пройдуть, ІМХО.
Дякую,буду чекати тоді-до весни,і сіяти ярий!
не рекомендую сіяти ярого зовсім,краще посіяти ярі злаки а в серпні озимий ріпак,але не пізніше 1 вересня