Народна сівалка. Без перебільшення перша сівалка кожного фермера ))
Думаю про сівалки Червоної Зірки вже всі все знають, і регулювання роблять з закритими очима (або на "око" :laugh: ) Хотів би в цій темі щоб поділились своїм досвідом в регулюваннях, можливо якійсь модернізації. Зрозуміло що Ніку 4 велесовську цікавіше обговорювати, та все ж. В мене назріло питання. Хотів купляти кольчато-зубові котки, до них по ходу ще й трактора треба, а за ним і тракториста. Ну його в баню. Може хтось бачив в роботі\сам пробував прикочуючі колеса виробництва "Червоної Зірки". Наче й недуже великі гроші, але купить, ставить а потім знімать наприклад по причині облипання і вимілювання сошників, чи ще якихсь траблів - щось нехочеться. Схематично
25 Лютий, 2014 - 11:04
#1
Костя, я сам на виставці питав у хлопців-продавців біля цієї сівалки - сказали 650грн!!! шт. не думаю що це не дорого, за такі гроші можна купити 3 б/у сівалки. При бажанні не бачу особливої проблеми зробити це самому разів у 10 дешевше, у Білій Церкві на базарі таких коліщат на будь який смак. ....В мене такий варіант неможливий бо сівалка СЗТ, а кожний раз знімати трав"яні поводки це :shock:
Не зовсім так. Прикатка на сошник зі зміщенням 698 грн., на звичайний 506 грн. - офіційний прайс заводу. П.С. При бажанні за допомогою болгарки й зварки можна ще й не такі дива витворяти :crazy:
Налипання залежить від ступеню вологості грунту. Налипати буде на будь-якій прикатці незалежно від виробника, якщо вологість підвищена. Плуга теж можна загнати в болотяку, а потім сварити виробника за те, що по полю можна на ковзанах кататись. Та Ви краще за мене знаєте, що для усього є оптимальний стан грунту. По другому пункту - прикатка буде обмежувати занурення сошнику, іншими словами можна штучно обмежувати глибину посіву, але в СЗ немає інших механізмів крім пружини і власної ваги, щоб впливати на занурення.
А який приблизно діаметр цього коліщатка?
ДО ПРИКАТУЮЧИХ КОЛІС СІВАЛКИ ЧЕРВОНОЇ ЗІРКИ ЩОБ ВОНИ РОБИЛИ РОБОТУ ТРЕБА ІДЕАЛЬНОЇ ПЛОЩІ-А ТАК ЗА ЇХ РОБОТУ МОЯ ОЦІНКА 4(ЗМІНУСОМ).ХОТЯ ПРИ НОРМАЛЬНО ПІДГОТОВЛЕНОМУ ГРУНТІ ВОНИ РІВНОМІРНО ТРИМАЮТЬ ГЛИБИНУ ПОСІВУ-ГЛИБШЕ НЕПОСІЄ-А ОТ МІЛЧЕ МОЖЕ-ЯКЩО ПОПАДАЮТЬ ВЕЛИКІ ГРУДКИ ПІД СОШНИК-ВІН ЧЕРЕЗ НИХ ПЕРЕСКАКУЄ САМ ПО СОБІ РАЗОМ З КОЛЕСАМИ.НА КОЛЕСА МИ ЗРОБИЛИ САМІ ЧИСТИКИ,РОБИТИ ЇХ НЕВАЖКО.-ПРАВДА В РОБОТІ Я ЇХ НЕБАЧИВ ТОМУ ЩО ТОГОРІЧНА ВЕСНА І ОСІНЬ БУЛИ СУХИМИ ТОМУ І ЧИСТИКИ НЕМАЛИ РОБОТИ.НОРМУ ВИСІВУ І ПРАВДА ЛЕГКО РЕГУЛЮВАТИ.А ОТ ЩОБ ВИСТАВИТИ ЗАПЛАНОВАНУ НОРМУ ВИСІВУ МІНДОБРИВА-ЦЕ ВЖЕ ПРОБЛЕМАТИЧНО(А МОЖЕ ЦЕ ТІЛЬКИ ДЛЯ МЕНЕ )-А КУПИЛИ МИ САМЕ ЦЮ СІВАЛКУ ТОМУ ЩОБ СІЯТИ ВСЕ З М.Д.СІЯВ НЕЮ РІПАК-ВИЙШЛО НЕПОГАНО-6КГ.ГА
Я так розумію мова йде про СЗ 5,4 з варіатором?
Що там за варіатор? який принцип роботи?
Точного принципу не знаю - не розбирав і не конструював, але зі слів конструкторів заводу там використовується система втулок у масляній ванні. Досить позитивні відгуки фермерів по даній сівалці
ДЯкую і за це, фото досить детальні. Цікаво цей варіатор власна конструкція чи деталь іншого виробника?
Котушки зернові залишились такими як були раніше, чи можливо зробили спіральні?
ЗАйшов на сайт здаеться всетаки спіральні, але все пластмасове(
В МЕНЕ СІВАЛКА РЕДУКТОРНА-БІЛЬША МОЖЛИВІСТЬ ВИБОРУ ШВИДКОСТІ ОБЕРТІВ КОТУШОК НІЖ В ПРОСТОЇ СЗ-3.6
Варіатори ставлять не тільки на СЗ-5,4 а й на СЗП-3,6В, аж два варіатори, один на добрива мабуть, ще й прикочуючі колеса приліпили:
Серійно варіатори ставляють тільки на СЗ 5,4 (Астра НОВА) Варіаторів дійсно 2 - на зерно та добрива.
Котушки спіральні, двойні - на зерно та "мелкосемянку".
На фото катушка для добрив.
Впевнені?
Я помилився. Ще раз подивився на фото, то катушка для зерна. Збило з пантелику те, що форма у бункерів інша в порівнянні з старими сівалками і обидві катушки, як для добрив, так і для зерна знаходяться на задній стінці, а в старих бункерах зернова катушка знаходиться на днищі. У вас фото кращого нема, хотілось би роздивитись детальніше?
Що Ви маєте на увазі - "краще фото"? Якщо потрібен інший ракурс, то в принципі сьогодні буду на заводі можу зробити детальніші фото...
Трохи ближче крупним планом зробіть фото обох катушок і якщо можна то і з середини бункера також.
Олександр fgrubin, Зробив фото катушок "в живу" під іншим ракурсом, а також фото бункерів. Можете переглянути в моєму альбомі ПАО "Червона зірка"
Подивився, якось не звично без язичків на катушках.
:smile: Зате більш рівномірний висів + можна дрібнонасінні культури висівати.
На нових сівалках СЗ за сошниками стоять загортачі. Може в кого стоять такі загортачі?Чи є від них ефект при роботі?
Знайомий взяв нещодавно таку сівалку з загортачами, але в добавку ще й цеп причепив.
На сьогоднішній день завод Червона зірка офіційно випускає 3 види сівалок СЗ 5,4: СЗ 5,4 Астра Нова (варіатор + загортачі), СЗ 5,4 Астра Нова (варіатор+катки), СЗТ 5,4. Решта сівалок (СЗ 5,4-04, СЗ 5,4 (без варіатора)) зняті з виробництва. СЗ 3,6 також планується найближчим часом переводити на варіатор. Завод мотивує такий крок більшим захистом від підробок (варіатор складніше підробити) та додатковими перевагами під час посіву (легше налаштувати норму висіву, точність і т.д.). Наявні моделі можете переглянути в моїх оголошеннях.
Вітаю всіх Червона зірка давно мала продукувати такі сівалки
Вітаю всіх Червона зірка давно мала продукувати такі сівалки
Моя модернізація
Турбодиск сус 00.406 червона зірка на ступиці з сошника сз3.6
Для перходу точится уплотнітельна втулка
Сошники різного діаметру, зведені
Штанги пружин з кпс 4. Зварені разом (довжини не хватало)
Нова пружина з апш. Давить не менше 100кг. По культивації то сошики на ступицях сидять.
Система прикатуючих з сон 4.2 з чистіками для кожної тарілки
Скоро поставлю індивідуальну регуліровку глубини сошника
Фото
Прикатуючі
Пружини
Щоб давила 100 кг, треба щоб сівалка важила 2400 кг. Так ще потрібно врахувати, що частина ваги сівалки передаватимиться на турбодиски.
Підхід гарний,тількі потрібно замість цих зернопроводів постаити трубчаті,тоді буде результат
Який ефект від турбо диску? Бо незнаю щоце і навіщо...
Привіт сіяти в стерню. Тобто но тілл.
Отже турбодиск робить проріз в землі для того щоб сошник туди засіяв?
Так і є. На днях сіятиму сою покажу відео
Мирослав, а по якому фону будете сіяти (попередник, наявність механічних обробок грунту після збирання попередника)?
Ну і який сорт сорт сої вибрали?
Привіт. Сорт анрацит. Ціна підійшла і маса 1000 була 205гр що задововільняє сіяв на 30см першими сошриками.
Посів по ярому ячменю. З літа нічого не робили. Як закінчили посів пішов дощ який 2 дні має іти. Потім обробітк гліфосатом. І якщо то все ок то на фазі 4 тройних ще контроль базаграном
Це до всходів? Чи встигнуть зійти бурьяни? Яка норма гліфосату? Чи не дешевше дочекатись як зійде весь бурьян і покропить сумішшю Базаргану і Хармоні, а потім грамініцидом? Я посіяв перший раз Аннушку, тепер думаю, як справитись з бурьянамии. Одна половина поля після гмо сої- чистенька, зате інша вся заросша, особливо на межі такий пирій, що ледь посіяв. На другий день після посіву поїхав кропить Дуал Голдом, то та полоса вже стояла зелена.
Антрацит - сорт з Полтавщини, дуже ранній сорт, чому вирішили сіяти з міжряддям на 30 см, адже для нього оптимальнішим було б вузьке міжряддя?
Скільки гліфосату будете давати і якого?
Очевидно, що на полі вже присутні бур"яни, як мінімум - зимуючі та падалиця зернових, і вони переростають, та й деякі однорічні вже повинні були зійти, адже на полі нічого з літа не робилось. Тут питання, чому до посіву не внесли гліфосат?
Базагран та Хармоні не спрацють достатньо ефективно проти переростаючих зимуючих бур"янів, та й проти однорічних, що на момент посіву вже зійшли, також дія буде недостатня, адже поки соя зійде, та розвинеться до фази внесення бакової суміші Базаграна та Хармоні, а це хоча б один справжній трічатий листок у сої, то ці однорічні бур"яни також переростуть і вже їх ніякий гербіцид не візьме.
Відео буде?
Соя сходить?
Я прошу вибачення, за втручання. у мене посіяна на 9 травня , сходить.
Посів відбувся добре. вдалося сіяти навіть на глубину 7см допомогла волога. Як закінчили сіяти пішов дощ. Зійшла за тиждень. Всходами задоволений. Як получится то вишлю відео і фото. Так що не списуйте сз3.6 вона ще багато чого цікавого для україни зробить.
30 вибрав щоб сіяти першими сошниками. А у нас її взагалі сіють на 50. Ось прислала дружина фото сої що на тестах за городом сіяли в люцерна.
глуфосат по 5л за 2-3дні до сходів обробили. запаси від монсанто що були то на спрацювали а ще докупив 40 не мовою назви точної то випалили все.
Ось так ми виїжджали сіяти.
Моя озимина посів в жовтню глубина 7 см сорт озимо чикаго еліта.
В зиму увійшла в'бившись на 1см з землі. Цікаво який врожай буде.
Ось і відео в архіві але не виходить додати
Для відео є відеохостинги. На сайт вставляйте посилання.
Вибачаюсь сорт озимо ярка. Т 9 змінив