напишіт будь ласка чи можливо висівати озимі зернові у рік використання преперату команд... чи не випаде пшениця???? дуже цікаво...???
2 Жовтень, 2014 - 15:54
#1
напишіт будь ласка чи можливо висівати озимі зернові у рік використання преперату команд... чи не випаде пшениця???? дуже цікаво...???
Згідно з рекомендаціями від виробника препарату Команд 480, КЕ вказано, що при потребі пересівання через 30–60 днів після обробки ріпак та сою можна сіяти після поверхневого обробітку грунту на глибину 8–10 см, для всіх інших культур рекомендується провести глибоку оранку.Тобто озиму пшеницю можна через 1-2 міс., але під глибоку оранку.
В той же час в російських джерелах зазначено, що не рекомендується висівати пшеницю, ячмінь, жито, овес, просо, люцерну не те, що у рік застосування кломазону, а навіть на наступний. Можливо перестраховуються:
http://www.pesticidy.ru/active_substance/clomazone
Дуже вдячний за інформацію. Я також багато читав про команд але те що на наступний рік не можна висівати зернові це мабуть справді перестраховуються. Тому що представник Саміт Агро ( В них цей препарат має назву Бамбу) не робить таких довгострокових обмежень по сівозміні.
втсіваємо завжди пшеницю по ріпакові по мінімалці і ніколи не було ніякої післядії,просто перестраховуються і все
Можливо щось чули про команд післясходово по сої ????
Певно, що не можна! Застосовують Команд перед сівбою або у день сівби, чи за деякий час потому, але не з появою сходів сої. Будь-які експеременти у цьому напрямку призведуть до пригнічення фотосинтезу сходів (депігментація) або навіть до їх повного знищення.
Є один агроном з Хмельницької області, що неодноразово в останні роки застосовував Команд, а вірніше його укравітовський аналог, на посівах сої саме по сходах сої. За його словами, соя гарно переносить цей гербіцид. І завдяки Команду йому вдається знищувати лободу, навіть переросшу.
я також чув про застосування кломазону по вегетації сої, але говорять що потрібні спеціальні сорти сої так звано кломазоно стійкі а звичайні ні???? але які з них мають стійкість до кломазону а які ні поки що 100% невідомо
Доброго дня! У Росії компанія ФМСі офіційно зареєструвала Комманд по вегетації сої (фаза 3 справжнього листка) з нормою 0,7 -1,0 л/га. Скажу, що в Україні мій знайомий робив невеликий дослід по сої, яка була заросша лободою, хвощем, суріпицею, злаковими, берізкою. В момент обробки соя мала не менше 3 справжніх листків. Норма кломазону, 480 г/л складала 300 г/га. Результат досить цікавий. Бур'яни кломазон підпалив, але до кінця всі не знищив (можливо замала норма). Спробую знайти фото і викласти. В той же час сама соя не зазнала жодних пошкоджень.
А соя була звичайна ???7 і можете будь ласка скинути посилання на російський сайт з інформацією по кломазону??
Дійсно, в Росії така інформація має місце! При чому, посилання на стійкі гібриди до кломазону відсутні. Певно маються на увазі звичайні сорти й гібриди. Питав про це у наших насіннєвих компаній - нічого не чули. Норма витрати складає 0,7-1,0 л/га звичайного Команду (480 г/л), тоді як на інших культурах не більше за 0,05-0,15 л/га. Тобто соя, скоріш за все, має толерантність до кломазону:
http://rupest.ru/primenenie/soya/sornyaki/page8/spisok-pestitsidov.html
http://www.cnshb.ru/akdil/0034/base/RK/000097.shtm
http://sprav.agronationale.ru/pesticides/10739.html
В той же час, у більшості російських джерел вказується про застосування кломазону на сої до сходів, хоча і в нормі 0,7-1,0 л/га.
В Україні такі рекомендації, з незрозумілих причин, відсутні.
Є декілька іноземних досліджень присвячених толерантності сої до кломазону, ось одне з них (нажаль без перекладу):
http://www.plantphysiol.org/content/92/3/777.full.pdf
Вищеназваний агроном застосовував команд на сорті Медісон. В нього в основному всі посіви сорт Медісон.
Дуже дякую за повну інформацію.. Тобто перед купівлею насіння сої потрібно питатись в оригінаторів насіння чи є їх сорт чи гібрид стійким до кломазону.... Але ще є одне забуте питання наскільки збільшується післядія кломазону при підвищенні норми його використання з 0,2 л/га до 1 л/га і чи доцільно давати такі високі його норми післясходово?? Тому що є інформація з неофіційних джерел що від 0,7 до 1,0 л/га норми ефект не змінюється????
Та не скаже вам в Україні жоден оригінатор про свої сорти таку інформацію, нема в них такої інфи.
Я з вами згоден але спробувати можна фірм виробників багато а продавців ще більше, хтось може і проколеться))))
Всем привет!
Интересную тему подняли!
Постараюсь ответить на некоторые вопросы.
Работаю второй год с препаратом Кропекс (кломазон 480 г/л). Наблюдал работу и на рапсе и на сое.
Что хочу отметить: При внесении под озимый рапс довсходово с нормой 0,15-0,2 л/га есть небольшое последействие, но пропускает всходы ячменя и пшеницы, поэтому приходиться всё равно работать граминицидом. Период распада препарата 256 дней.
При внесении как почвенного на сое применяли норму 04,-0,7 л/га после внесения наблюдается гибель зерновых-симптом побеление всходов. Также когда соя пересевалась кукурузой наблюдалось побеление расстений, но она потом отходила через пару недель и собирали неплохой урожай после этого.
Кропекс применяли как страховой на сое в норме от 0,7-1,0 л/га эффекст отличный на сою фитотоксичности нет. Регистрируем его на сою. После такого внесения рекомендуем сеять сою по сое в следующем году и применять потом другие почвенные если планируете менять культуру. мы на практике сеем сою по 3 года на 1 месте. Потом падает урожайность. Характерно, что после внесенияе кломазон+метрибузин не наблюдали снижение эффективности клубеньковых бактерий.
На фото 1. Внесение Кропекса (кломазон 480 г/л) 0,7 л/га
Фото 2. Действие почвенных гербицидов Метрикс 0,4 л/га+Кропекс 0,7л/га
Сорта сои все устойчивы к кломазону, ограничений никаких нет. Есть устойчивость к метрибузину. Неустойчивые сорта угнетаются желтеют после обработки. Канадские сорта в основном устойчивые, но нужно делать опыты бывает и на старуху проруха. Что касается отечественных сортов, то тут полная неразбериха. Даже оригинаторы не могут точно сказать устойчивы или нет. Но если не могут сказать о своём сорте? Задумайтесь стоит ли его покупать?. Для всех сортов с применением почвенного метрибузина рекомендую высевать сою не менее 5 см край 4,5 см. Земеленные посевы будут подгарать от метрибузина и выпадать растения. (особенно во влажный год).
кломазон хорошо...но, доза применения больше чем 200 гр/га препарата Корманд, требует .. однозначно посева сои. Сою по сое можно выращивать 3 года, причем самый большой урожай наблюдается на 3-й год, а на 4-Й меньше чем в первый. В первый год балуемся кломазоном по всходам до 1 л/га во второй желательно сменить препарат или не больше 200, с посевом кукурузы пару лет, чисто американский севоборот соя соя кукуруза кукуруза.
Согласен с Вами Миколайович! Озимую пшеницу сеять нельзя после лошадинной дозы кломазона. Если хотите высевать пшеничку есть другие более безопасные схемы.
Например: Прометрин+Метрибузин, Пендиметалин+метрибузин, Пропизахлор+метрибузин, Тербуталазин+метрибузин. После них можно сеять что угодно.
Но не поддавайтесь на провокации с ацетохлором+.....дешёвая рыбка-плохая юшка.
Доброго дня.
Скажіть будьласка наскільки буде ризикованим посів озимої пшениці після зхеми метрибузин + кломазон 0,2 ??
Ну чтоб вы понимали, то на рапсе кломаон 0,2 л/га пропускает падалицу пшеницы. А зачем рисковать если можно Прометрин+Метрибузин приментить? Или Тербуталаизин+метрибузин???
Як імазамокс зміг пустити пригнічену після грунтових гербіцидів Лободу білу. На момент внесення препарату мала 2 листки зараз після 1 тижня роботи препарату має 8-10.І чим її можна побороти на цій стадії розвитку??
Та окрім Команду вже мабуть й нічим не візьмеш. Хоча я командом ніколи не працював, то й стверджувати на 100 % не буду.
Стосовно імазамоксу, яку норму давали, скільки води на гектар виливали, коли були дощі перед внесенням та після нього?
Колись працював 0,8 л Пульсару на сої, за 10 -12 днів винесло всю лободу і навіть з 10 листками. На другий рік рекомендував Пульсар колезі, той вніс 1 літр і заріс бур"янами.
В мене лобода була 2 - 4 листочки, дощів не було неділі 3. Працював 200 л га робочого розчину, в вечірні та ранкові часи площа 348 га на всій однаково навіть не пригнітило лободу. Препарат Гермес 1,0 л/га.При чому в інших господарствах де його застосовували то ніби спрацював. Ось фото зроблені на 15 день після внесення.
Спочатку подумав, що у вас Команд не спрацював, а виявилось, суміш пульсара та грамініціда.
Треба було 250 л води виливати.
Зараз хочу внести 1,5 л Базаграну + 0,4 л Команду. Чи не пошкоджу я сою в кого є досвід такого примінення?
Доброго дня! Зараз (це яка фаза розвитку сої?). Проти яких бур'янів плануєте вносити?
Уже вніс фаза рзвитку сої від 3 до 5 трійчастих листочків проти осота рожевого та перерослої лободи. Базагран 1.5 л/га + Бамбу 0,4 л/га + Сільвет 0,05 л/га та Базагран 1.5 л/га + Бамбу 0,4 л/га + Скаба 0,05 л/га. Очікую результату !!!! Надіюсь все буде добре. Пізніше завантажу фото ефективності таких сумішей.
Доброго дня.
Результати які я отримав після внесення таких сумішей були страшні візуально, соя була підпалена але відійшла за 1 тиждень, щодо лободи та осоту то це просто бомба осот згорів під корінь, а лобода скинула листя, місцями згоріла а місцями де була більша погілкувалась.
Фотографій не лишилося?
Всем привет, друзья, колеги подскажите пожалуйста у кого есть опыт применения "КОМАНДИР, КЕ" (Кломазон 480 г/л), Укаравит. на подсолнечнике. Гектарная цена очень заманчива, а только "Камандир" регламентируют на подсолнечник, а другие производители этого д.в. такой рекомендации не дают. И подскажите в норме 150 мл/га по почве, будет последействие на пшеницу озимую???
Післядії не повинно бути, але все залежить від кількості опадів, якщо посуха то краще провести оранку (якщо є можливість.)
Наслідки схеми метрибузін 0,4 + кломазон 0,2, правда свою роль зіграла аномальна посуха, після дощу рослини відійшли, але 20-30 % випало.
я давав гезагард і кломазону 0,2 на сої до сходів і пшеницю сіяв по дисковці. ніякої фітотоксичності не спостерігаю
Я понял, спасибо за ответ.
Фото соя
фото соя
Базагран 1.5 л/га + Бамбу 0,4 л/га + Сільвет 0,05 л/га та Базагран 1.5 л/га + Бамбу 0,4 л/га + Скаба 0,05 л/га
такі опіки соя получила через сильвет і скабу. не потрібно туди прилипач)
Доброго дня. Препарат "Командир" зареєстрований для до сходового застосування в посівах соняшнику в нормі 0,1-0,15 л/га. Прояв післядії препарату залежить від погодніх умов та глибини і способу обробітку грунту під пшеницю.
реєстрація нікого не обходить)
обходить те на що його можна вносити крім того що написано на каністрі!
а тепер відійдемо від теми про кломазон! і до речі сергій а яка користь від ацетаміприду в протруйнику??? ви ж як представник укравіта повинні знати?
Доброго дня.
Без прилипачів були ділянки, то ефективність там була на порядок менша від внесення. Лобода велика і восковий наліт на ній був сильний.
згідний що результат був слабшим?
але без прилипача і опіків не було або були зовсім незначні!
чи не так?
Воно то так, але соя за 1.5 неділі відновилась і порівняно з іншими полями не відстала по урожайності, а от Лобода сіла до самої осіні (погілкувалася). Ми рятували сою від неї і на відсотків 80 впоралися. А припал як говорять деякі фірми які продають метрибузин і позиціонують його по всходам сої, стимулює гілкування і завязування більшої кількості бобів.
Цього року хочу спробувати грунтову схему
Зонтран ( метрибузин 250) - 1,2 л/га
Бамбу ( кломазон 480) - 0,2 л/ га
Пледж (флуміоксазин 511) - 0,1 кг/га
Роубек (комбінація парафінових вуглеводнів, неіонних сурфактантів, спеціальних олій та полімерних прилипачів) - 0,3 л/га
Що можете про неї сказати??
А для чого тут, в грунтовій схемі, прилипачі?
я теж себе запитував доки не спробував в господарсті екоойл спрей на буряках з грунтовими препаратами)
ефект був на лице
якщо препарату було не білше 0,45л/га та сумарна кількість опадів від моменту внесення до посіву пшениці була не менше 100мл тоді можна, в іншому випадку для уникнення післядії рекомендовано оранку на неменше як 20см.
Доброго дня
Це спеціальний прилипач для грунтових препаратів він тримає діючі речовини препаратів в 3-5 см поверхневому шарі грунту, тобто препарати будуть менше промиватися, і фітотоксичність на культуру буде меншим. На дослідних ділянках які я бачив ефект був відчутним, хочу спробувати в маштабах.
А в якій дозі гезагард?
2-2,2 л + гербіцид партнер
Зрозумів.Ще таке питання(розумію що тема про кломазон,але окрему створювати нема змісту)
-хочу застосувати метрибузин+прометрин,яке зробити дозування ,щоб і лободу тримало і пшеницю в жовтні по дисковці посіяти(ну щоб не було післядії)?
2.0 л/ га Прометрину + 300 г в діючій речовині метрибузину, якщо гумус маленький то метрибузину можна зменшити до 250 г в діючій на 1 га.
І пшеничку на осінь буде де сіяти.