Опубліковано Газета "Агробіз... 12 Червень, 2015 - 15:52
Серед усіх зернобобових культур відомих людству найбільше цінується соя. За свідченням біологів, соя перебуває на вершині піраміди рослинного білка та олії у світі. Маючи «ідеальний» баланс вуглеводів (25-30%) та білка (30-55%), який має відмінний амінокислотний склад, соя стає чудовим замінником продуктів тваринного походження у харчуванні людини. Також у золі насіння сої міститься багато калію, фосфору та вітамінів (А, В1, С, В2, Є, К, D1, D3, Р). А головне, соя є природним концентратом енергії та високоякісного протеїну, без чого інтенсивне тваринництво просто неможливе.
ЗМІСТ
Розділ І. Фітнес для сої: система удобрення
Застосування добрив для сої є специфічним, враховуючи її біологічну здатність засвоювати атмосферний азот за допомогою симбіозу із бульбочковими бактеріями-азотфіксаторами та поглинати фосфор із важкодоступних сполук з ґрунту.
Розділ ІІ. Вплив обробки насіння на розвиток рослин та продуктивність сої
Протягом останніх років значно розширився сортовий склад і зріс потенціал урожайності сої. Проте реалізація генетичного потенціалу сучасних сортів культури у виробництві залишається доволі низькою, а середня урожайність в Україні за останні роки становить 1,2-1,9 т/га або 1,55 т/га.
Розділ III. Захист посівів сої від бур’янів
Враховуючи цінність сої як джерела кормових і продовольчих ресурсів, з метою збереження та отримання високого врожаю під час її вирощування особливу увагу необхідно приділяти заходам з обмеження шкідливості бур’янів.
Розділ IV. Хвороби сої та заходи щодо обмеження їх шкідливості
Соя є стратегічною і ринково-орієнтованою культурою сучасності. Її широко використовують як продовольчу, кормову і технічну культуру.
Розділ V. Шкідлива ентомофауна в посівах сої
Захист посівів сої від шкідників є важливою та актуальною складовою для отримання високих стабільних урожаїв і підвищення якості зерна, особливо в останній час у зв’язку зі зростанням посівних площ і підвищення урожайності в результаті впровадження інтенсивних технологій виробництва в нашій країні.
Розділ VI. Сучасна селекція сої
Вже багато століть великий інтерес до цієї культури підтримується завдяки її низькій собівартості, тобто соя — це найдешевший продуцент збалансованого за амінокислотами білка, придатного для харчового і кормового використання.
За детальною інформацією з приводу отримання спецпроекту з серії «Агрономія сьогодні» «Здоров'я рослин: СОЯ»
звертайтесь до відділу передплати ТОВ «Прес-Медіа»
(044) 494-09-51
(044) 494-09-52
(067) 823-38-50, (067) 823-38-51, (067) 823-38-52, (067) 823-38-53, (067) 823-38-60 |
Хто автор?
Автори:
Іван Марков, канд. біолог. наук, професор Національного університету біоресурсів та природокористування України (НУБіП)
Ігор Сторчоус, канд. с.-г. наук, Інститут зазисту рослин НААН України
Сергій Іванюк, кандидат с.-г. наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії селекції сої і зернобобових культур Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, лауреат державної премії в галузі науки і техніки
Сергій Авраменко, канд. с.-г. наук, старший науковий співробітник лабораторії рослинництва та сортовивчення, голова Ради молодих вчених Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААНУ
Валентина Сергієнко, канд. с.-г. наук, завідувач лабораторії гербології та технології застосування пестицидів Інституту захисту рослин НААН
Світлана Ткачова, науковий співробітник Лабораторії ентомології та стійкості сільськогосподарських культур проти шкідників Інституту захисту рослин НААН України