Вибір гібриду,система добрив, система захисту.
Доброго дня колеги. Наважусь створити першу тему в цій рубриці. Хочу посіяти кукурузу, раніше не сіяв ніколи, агрономічних знань немаю (самоучка). Хотілось би щоб земляки поділилися досвідом - чиїм гібридам віддати перевагу, яке ФАО обрати для посіву, які і скільки використати добрива. Мої вхідні дані: - Територіально Київська область; - Попередник - соняшник; - Проводений обробіток - дискування після збору врожаю 7-10 см. (падалиці зійшло небагато), основний обробіток - оранка 27-29 см. - Добрив під оранку невносив. - Тільки закрию вологу постараюся провести аналіз грунту. P.S. На деяких порталах відзначається що соняшник кращий попередник для ячменю, але що ж на тому ячмені заробиш ...
20 Березень, 2014 - 19:17
#1
Все дуже просто. Залежно від можливостей. Якщо в ідеалі то- вносимо добрива; насіння Піонер або Монсанто*якого зараз ніде немає:) беремо захист середнячковий; збирання, сушка, транспортні витрати, собака дика, щоб качани не рвали односельчани. Ітого =2600-3000грн/га + малі затрати на сушку. Урожайність 10т, у нас дасть хай 8-9т. Варіант 2 Все те саме, але американська селекція. Економія 650грн. Урожайність 9т, у нас дасть хай 8т. Варіант 3 Українська селекція. Економія 1000грн. Урожайність 5-10т, у нас 6,5т-9т. +СУШКА потягне не мало. По ФАО перший раз краще 275!-310. Добрива нітроамофоска 200кг або селітри 100кг бо думаю, все інше важко буде знайти і внести. Ps: я б радив посіяти в 2012 кукурудзу і сою 50/50. Ціни на кукурудзу може і не бути вже такої. З агрономічної точки зору сонях- кукурудза-соняшник-кукурудза і гамба нашим грунтам...
А я з Вами поділюсь своїм секретом, якого мене навчив один геніальний нині покійний агроном. Для Київської області розрахунок такий. З 28 березня(для кожного регіону дата змінна) рахуєте дні до поки три дні підряд півсума оптимуму і максимуму сягне +6(наприклад: до 3го квітня середньдобова температура була менша 6 градусів цельсію а потім три дні підряд більше або дорівнює потім віднімаєте 5 одиниць ФАО за кожен день(ФАО 320-(9днів)45=275) Це те ФАО яке принесе найбільший врожай в цому році в розрахунку на 16% вологості. Від себе рекомендую, якщо своеї сівалки немає, то додатково віднімайте 2 одиниці ФАО за кожен день від настання оптимальних строків сіву. Якщо в Вашому регіоні сроки сіву 25 квітня, а посіяли 30 то 275-10= ФАО 265.
Цікавий метод розрахунку. Треба буде перевірити. Хоча мабуть мало що дасть бо насіння треба замовити на початку березня. Хочу посіяти НК СІМБА ФАО 270 від Сингенти. Що скажете за їхню кукурузу ? Сіяв 2 роки їх соняшник НК Бріо - непоганий результат. В 2010 - 32 ц\га, в 2011-му - 26 ц\г по слабеньких грунтах. Сівалка своя СПЧ-6 з системою контролю висіву "Факт". Цікавить більш конкретно: - селітру під передпосівну культивацію дати ? - Європак не згорне ту селітру на край поля ? (купив тільки, ще не працював ним) - комплексне добриво в рядки при посіві, чи теж краще розкидати під культиватор ? - якщо добриво вноситься під рядок сівалкою - зменшити його норму гектарну чи ті самі 200 кг кидати ? - Які рекомендовані строки посіву в Київській ? Бо якщо по книжці чекати на температуру посівного шару 10 градусів то будеш в пісок сіяти - весни то у нас сухі стали. Ну якось так.
Гібрид непоганий. Головне- взяти якісне насіння, а не у дяді Петі з підвала. Азотні добрива, нітроамофоска під культивацію. Один розкидає, другий заробляє в грунт. Краще з мінімальним розривом в часі. За січень і неповний лютий випало в 2,5 рази більше опадів ніж в 2011, тому +10С нормально, це і буде десь останні дні квітня, але треба дивитись по своїх грунтах. Добрива- делікатне питання. Тут вже рахуємо наші гроші та беремо до уваги попередника після якого треба добре заправить поле. На 1т зерна кукурудза потребує 15-25кг азоту. Середнє арифм- 20кг. От і рахуєм 20кг*8т зерна= 160кг азоту,а це 340кг карбаміду або 470кг амселітри. Мовчу про нітроамофоску, бо це буде більше ніж пів тони. Тому не доречно говорити про зменшення норм внесення. Непоганий варіант селітра і карбомід 50/50. У рядки на чорноземах дають фосфор. На опідзолених- Азоту 5кг по д.р.(30кг нітроамофоски)
З добривами так треба: або до бабки сходить, або зробить аналіз грунту.
Який вже там аналіз у ФГ та ще й після соняшника. Тут після нормального попередника треба хочаб N60P60K60 давати. А це тільки селітри вже буде 180 кг, а ще P і K. Тимпаче в цьому році з добривами буде важко. Дякуємо пану Фірташу з його новенькою цяцькою від укрзалізниці- колії не тільки нашої ПдЗх залізниці... купить, купимо, а поки приїде те добриво, то й посівна закінчиться :rofl:
Іронія незрозуміла. Планую після закриття вологи провести аналіз грунтів.
Вірно плануєте. Я робив восени аналіз(N P K S Ca Mg), і один зразок обійшовся 270 грн. За його результатами я дуже кардинально змінив план живлення.
Чесно кажучи, не сподівався на таку відповідь. На сьогоднішній день мало хто робе аналіз. Це єдиний правильний вихід при плануванні. Успіхів!
Добрий вечір! ...як кажуть, підключаюсь... а скажіть будь ласка, яка у Вас сівалка? сам зараз складаю СПЧ з купи запчастин, є питання що до загортачів. хто як реалізує це на сівалках?
Конкретніше..
Перерив тирнет - ніде не знайшов ні рекомендованої норми висіву ні на погонному метрі, ні в тис.шт на га, ні глибини, ні строків посіву. Хтось по Сингенті має таку інформацію ?
Для кукурудзи з ФАО 270 густоту стояння перед збиранням рекомендують 80 тис/га для доброго агрофону(добрива,догляд) і 70 тис/га для низького.До цієї норми додаєте приблизно 15-20% норми(фактична схожість(ярлик на мішку),польова схожість(5-10%), страховий фонд при міжрядках(якщо плануються).Для переводу в шт/м.п. необхідно штучну норму поділити на 14285.Крім того в описах гібриду необхідно подивитись біологічні особливості гібриду(стійкість до загущення, полягання, можливість кущення, тощо)і норму знову скоригувати.З власного досвіду рекомендую гібриди Піонер-відмінна вологовіддача-менші втрати восени на сушіння/доробку+урожайність трішки вище за монсанто,ще трішки більше за сингенту,ну і....за вітчизняні.
В якій лабораторії робили?Хто відбирав зразки?
Немає Монсанто чи Піонер?
Фао 320-константа?
Доброго дня!В мене є Піонер (ліцензійний):Н 32;Г 12 та П 8229.Детальна інформація за тел.(050)382-53-72.Олег
Доброго дня!А в мене є Піонер (ліцензійний):PR39H32 PR39G12 PR39D81 PR39B76 P8529 PR39F58 PR62A91 PR63A86 PR63a90 PR64A15 PR64F50 PR64A71 E71 E83 and other :laugh:
Ні, змінна :smile: Взагалі значення ФАО для цього розрахунку береться оптимально-максимальне для певного регіону.
Як вважаєте під кукурудзу карбамід краще внести лійкою під час закриття вологи? Чи після сівби в підкормку?
Лійкою
заробити в грунт. втрати азоту і токсичність біурету зменшаться.
В кого які результати в цьому році ? Може давайте трохи поділомося досвідом, щоб не наступать кожному на свої граблі ?
Від 10 до 28 ц\га. Насилу вийшли на нуль.
Співчуваю, що ще сказати. Хоча співчування при таких розкладах до одногог місця я думаю ...
Добрий день шановні фермери ) Хочу також поділитись своїми думками та досвідом фермерів з якими співпрацюю ! Нещодавно був у фермера (Черкаська) що в минулому році прибдав в Нас (Райз) насіння кукурудзи Монсанто та Сингента - відмітив що Сингента показала чудові результати за 110 ц\г але по волозі була трохи вища ніж монсанто , Піонер взалі їм дуже не сподобався , доречі спостерігалось не в одному господарстві , навіть в тих господарствах де були дощі і нормальна технологія дав на 20 ц менше порівняно з монсанто та сингентой ! Також мені здається що в цьому році максимально ставка буде на Сингенту орієнтована ціна 1200 за п.о порівняно з Монсанто по 1600 за п.о , але також все залежить від ціни $ ! Відмічають також чудові показники Майсадур та Дікман !
В 2011-му в одного знайомого Піонер з великим ФАО (він непам’ятає яким, і яким саме сіяв) дав по 15 т/га. Я навпаки думав щось Піонерівське посіяти в 2013-му ...
Підтримую Костю. Років 10 тому, ми використовували восновному сорти і гібриди вітчизняної селекції. З ростом цін на продукцію зявилась можливість використати гібриди Сингенти, Піонеру, Декалбу, Май агро, та інших. Всі ці бренди безумовно заслуговують на існування, та всеж методом підбору ми вийшли на такі результати. По соняшнику тільки Піонер, кукурудза- Декалб, Піонер, Маїсдур. НАГОЛОШУЮ! це лише моя думака і вона нікого не стосується. Але перевірено. Педан і Сини гарантують. Стосовно сортів, то наразі ще не бачив я щоб вітчизняні сорти хтось перевершив. Для мого регіону сорти СГІ та ІСГСЗ перевищують чеські та німецькі сорти пшениць та ячменів.
в мене від 8 т до 9т/га монсанто в сухому показала
В якому році і яка область?
в цьому році на Волині
Полтавська обл. Pioneer 5.5 т/га, Монсанто 5.5 т/га. Дощу не було ціле літо.
Південь кіровоградщини. Косад семанс в 11 році 7-8т\га в 12році 0,5- 2,5т\га. Азот 100-120 кг\га., стартове Яра міла 17-27-7 70кг\га. З приводу дощів. Доща не було взагалі. В 2011 восени не було жодного дощу, перші опади в вигляді снігу пройшли 12 січня. Весною волога була в грунті за рахунок талого снігу, але дуже швидко зникла. Був ще такий прикол. Косили ячмінь, так на землі було видно слід від колес СЗшки. Ця осінь від попередньої просто шикарна. В нашому районі поганий ріпак тільки у дуже криворуких.
Київщина, Сингентовський НК Сімба (українська селекція), попередник соняшник, 250-280 кг\га амселітри+під рядок 150-180 кг\га NPK 16:16:16 , Майстер Пауер, Брексіл Цинк - 8,1 т\га в заліку. Якби не підгоріла в серпні - було б краще 100 проц. Від посадок шириною метрів з 20 повигоряло все.
Костянтин Шевченко, у цьому році для досліду посіяли НК Сімба на Волині врожайність вийшла до 110ц/га у сухому. І це при високому інфекційному фоні (кукурудза 3-й рік підряд)
Ого. Могли б описати коротко що робили, як живили, чиєї селекції насіння було ? Навчіть і мене так ))). На 2013 попередником кукурузи буде соя 2 роки підряд.
А мені цікаві складові врожаю. Густота рослин при посіві. Кількість рядів та зерен в ряду. Маса качана, та маса зерна з одного качана.
Коротче кажучи, Володимир, якщо це у вас не державна таємниця - результати досліду(дослідів) - в студію ! ))
ну раз так просить студія тоді: НК Сімба вологість 32.1 бункерна врожайність 142.8 ц\га суха врожайність 112.8 ц/га ДМС Сектор вологість 36.3 бункерна 135.3 ц/га суха 100.2 ц/га ДКС 3705 вологість 30.5 бункерна 139.7 ц/га суха 112 ц/га П8659 вологість 27.2 бункерна 135.1 ц/га суха 114.3 ц/га
Технологія вирощування : НПК 16:16:16 130 кг/га КАС-32 300 КГ/га Примекстра голд (до сходів) Абакус +карате+Санні міх по вегетації
щодо сої : яб азотних під кукурудзу не давав , на перших порах в припосівне фосфор і калій . подальше удобрення залежно від регіону .Якщо що то в особовому режимі.
Антон Педан, щодо зерен 18 рядів 35 зернин массу качана ніколи не рахуйте . Причина :різна товщина серцевини.густота стояння 80000 рослин на га
Антон Педан, доречі якщо я не помиляюсь яра міла це аналог кристалону . А ціну дізнатись можна якщо не секрет звичайно
Маса качана при відомих рядах і кількості зерен дає точну масу 1000шт. (never say never) Стосовно ціни то виходить 8500грн\т. Яра кристалон- порошкоподібне водорозчинне складне добриво. Різниця лише в технології застосування.
Антон Педан, маса осередка різниться від 150 до 300 грам залежно від гібриду. Щодо яра дякую
Антон Педан, Маса качана при відомих рядах і кількості зерен дає точну масу 1000шт повірте ніколи не вирахуєте масу 1000 при відомій масі качана .Просо для себе порівняйте масу качанів піонер та сингента .У сингенти осередок у 2 рази тонший зернини а у піонера зернина від качана відрізняється на 1.5%.от і порівнюйте у синг. довжина насінини 2.5 мм у піонера 1.6мм
Костянтин Шевченко, прошу скинути номер телефону для телефонних консультацій
Антон Педан в цьому році користувався кристалоном що порадили б .
до речі хто що скаже по пшениці дромос
Кристалоном не користувався. Для позакореневого використовую 15%розчин карбаміду і реаком. З качаном якась плутаниця вийшла. Масу 1000 вищитати із кількості і маси зерен з одного качана. А масу качана піднесши до маси зерна з нього отримаємо коєфіцієнт реалізації потенціалу.