Юридичні питання діяльності фермерських господарств

9 постів / 0 нових
Останнє повідомлення
14 Грудень, 2014 - 12:31 #1
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 місяців 2 тижні тому
Рейтинг: 87
Юридичні питання діяльності фермерських господарств

Стало гостро питання про прийняття у члени фермерського господарства ще одного чоловіка ( а членів ФГ у нас вже налічується  більше десяти чоловік) для того,  щоб він мав можливість отримати у власність земельну ділянку у розмірі земельної частки (паю) із земель, що знаходяться в постійному користуванні ФГ.

Тому в цьому питанні повинно бути все чітко відповідати законодавству, бо законність приватизації землі обов"язково будуть перевіряти правоохоронні органи. В нашому господарстві працівники міліції вже перевіряли законність наших дій стосовно отримання дозволів на розробку проектів землеустрою членами фермерського господарства. Мене, як голову фермерського господарства, викликали на бесіду в міліцію, де я повинен був доказувати, що кожен член мого господарства є моїм родичем.
 

14 Грудень, 2014 - 13:23
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 місяців 2 тижні тому
Рейтинг: 87

Так власне виникає питання:

Чи може бути членом фермерського господарства рідний брат дружини голови фермерського господарства, у випадку коли в нього немає дітей?

Справа в тому, що якби в нього були діти, то питання взагалі б не стояло. Адже ст. 3 Закону "Про фермерське господарство" зазначає, що особи, які перебувають у родинних стосунках першого ступеня споріднення з племінниками дружини голови ФГ  (наприклад батько племінника, він же брат дружини голови) є членами сім'ї та родичами голови фермерського господарства і відповідно можуть бути членами фермерського господарства.

Стаття 3. Члени фермерського господарства

1. Членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх
батьки, діти, які досягли 14-річного віку, інші члени сім'ї,
родичі
, які об'єдналися для спільного ведення фермерського
господарства, визнають і дотримуються положень Статуту
фермерського господарства. Членами фермерського господарства не
можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором
(контрактом).

2. При створенні фермерського господарства одним із членів
сім'ї інші члени сім'ї, а також родичі можуть стати членами цього
фермерського господарства після внесення змін до його Статуту.

3. Для цілей цього Закону до членів сім'ї та родичів голови
фермерського господарства відносяться
дружина (чоловік), батьки,
діти, баба, дід, прабаба, прадід, внуки, правнуки, мачуха, вітчим,
падчерка, пасинок, рідні та двоюрідні брати та сестри, дядько,
тітка, племінники як голови фермерського господарства, так і його
дружини
(її чоловіка), а також особи, які перебувають у родинних
стосунках першого ступеня споріднення з усіма вищезазначеними
членами сім'ї та родичами
(батьки такої особи та батьки чоловіка
або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої особи, так і її
чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти).

 

Якщо трактувати вищевказану статтю закону керуючусь лише принципом відповідності  " букві закону", то виходить, що брат дружини голови ФГ може бути членом ФГ лише у разі наявності у нього дітей, які в свою чергу будуть племінниками для дружини голови ФГ.

Але якщо трактувати закон більш широко, виходячи з "духу закону", то то на мою думку рідний брат дружини голови ФГ все ж таки має право на членство у господарстві, так як він по відношенню до дружини голови має ступінь споріднення аж ніяк не меншу ніж його діти (племінники дружини голови).

А ще як врахувати, що членами ФГ, відповідно до букви закону, можуть бути навіть батьки дружини (чоловіка) двоюрідної сестри (брата) голови ФГ, то чому ж рідний брат дружини голови не може бути членом ФГ?

6 Травень, 2015 - 07:18
Коментарі: 3
Україна, Рівненська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 8 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 70
Починаючий форумчанин

Почали розпаювання ФГ. Розділили наші 40 га на 16 паїв, а членів ФГ всього 7. Ми хотіли б взяти кращи ділянки, а гірши лишить на потім, може колись нас стане більше. А в інституті землеустрою кажуть, що треба брати під порядок, інакше можуть не дозволити. Може хто знає, як правильно і по закону. Бо не хтілося б брати горбаки с крутосхилами, щей з стовбами високовольтної ЛЕП посеред паю.

6 Травень, 2015 - 08:34 (Відповідь на #3)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 місяців 2 тижні тому
Рейтинг: 87

Виходить 2,5 га на одну земельну ділянку. Малувато.

Я рекомендую вам звірити якісні характеристики грунтів вашого поля, які прийняли для розрахунків в Інституті землеустрою, з Держгрунтохороною (в минулому Облдержродючість). Там можуть бути розходження по якості, і якщо якість грунтів буде гірша то розмір земельної ділянки може бути більшим ніж 2,5 га.

 

6 Травень, 2015 - 14:59 (Відповідь на #4)
Коментарі: 3
Україна, Рівненська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 8 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 70
Починаючий форумчанин

Я рекомендую вам звірити якісні характеристики грунтів вашого поля, які прийняли для розрахунків в Інституті землеустрою, з Держгрунтохороною (в минулому Облдержродючість). 

Думаю, що вони десь там і брали ті характеристики. Зараз треба взнати, чи мають вони нас примусити розпаювати спочатку під порядок, чи можна відступити з краю, бо там крутосхили і ЛЕП.

 

 

 

6 Травень, 2015 - 23:23 (Відповідь на #5)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 місяців 2 тижні тому
Рейтинг: 87

Вони беруть дані з своїх джерел.

16 Червень, 2015 - 11:04
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 2 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 17

Доброго дня колеги. Підкажіть чи всі вже отримали "листи щастя" з пенсійного фонду на сплату суми коштів за працівників котрі вийшли на пенсію з вашого господарства. 

Можливо вже хтось знає як це питання вирішити, адже кожен рік платити немає змоги. Певно буду ліквідовувати ФГ. По можливості підкажіть як це зробити. Дякую всім за відповідь.

16 Червень, 2015 - 12:39 (Відповідь на #7)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 місяців 2 тижні тому
Рейтинг: 87

Викладіть сканкопію (фотокопію) листа. Я зараз взагалі не сплачую єдиний соціальний внесок. В господарстві найманих працівників немає, лише члени ФГ. Навіть звіти до податкової не подаю.
 

8 Лютий, 2016 - 08:24
Коментарі: 3
Україна, Рівненська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 8 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 70
Починаючий форумчанин

Чи немає часом тут на форумі фермерів, яки створили свої ФГ після 2002 року на підставі договорів оренди земель державної власності. Маємо проблеми з податковою, яка вимагає сплати орендної плати громадянином- засновником ФГ, який вказаний в договорі оренди як "орендар".Хоча бути землекористувачем згідно цільового призначення "ведення фермерського господарства" може тільки юр.особа- ФГ.

Може хто теж опинився в подібній ситуації, може хтось уже й вирішив її?  Відгукніться. 0679383870.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь