Підкажіть що за бур’ян і як з ним боротися

36 постів / 0 нових
Останнє повідомлення
6 Серпень, 2013 - 13:52 #1
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 3 дні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин
Підкажіть що за бур’ян і як з ним боротися

Неопізнані бур’яни.
Підкажіть хто знає що це за нечисть росте така. Років 4 назад завівся на одному полі, а потім мабуть через грунтообробну техніку попав на всі мої поля. Росте здоровенним, корінь рветься бува на сантиметрів 20, а скільки ще в глиб - хто зна. І що з ним робити. Кожен рік посилаю пару чоловік просто його зрубувати в посівах, але ефекту мало. Плантації розростаються, скоро один він буде рости на полях. В пшениці. 12201bef4debe3765a18ecdc390baa7e.jpg В кукурузі. a2fbf91c6bf095f886dc3a5548f35565.jpg

30 Травень, 2012 - 11:59
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: Ніколи тому
Рейтинг: 0

Бур'ян називається "Ваточник сірійський" - боротися можна хіба що гліфосатами та й то на ранніх фазах розвитку (коли він ще не опушений). Доза ЗЗР - 4л і більше.

30 Травень, 2012 - 12:50
Коментарі: 4
Україна, Київська обл., м. Київ
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 2 місяці тому
Рейтинг: 1175
Активний літераторПочинаючий журналістПочинаючий форумчанин

Рік тому писали про нього в "Зерні": http://zerno-ua.com/?p=3266 Там і рекомендації по знищенню давали. Інші рекомендації дивіться тут: http://dizr.cherkassy.ua/news/2010-06-10-66

30 Травень, 2012 - 18:21
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: Ніколи тому
Рейтинг: 0

http://www.propozitsiya.com/?page=149&itemid=3895&number=133 шкода, що зараз в інтернеті не прочитаєш, в самому журналі досить багато написано. перспективний медонос доречі. з однієї рослини до двох кілограм отримали

30 Травень, 2012 - 22:10
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 3 дні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Шоб він ........ той медонос. По сої вніс гліфосат, доза 3,5 л. при діючій 480 г.\л. Побачу що буде. Дякую що допомогли розібратися. По ходу його механічно краще не трогать - ще більш зараза розростається.

31 Травень, 2012 - 10:19
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: Ніколи тому
Рейтинг: 0

Знову ж таки по Ваточнику - зверніть увагу на препарат Елюміс (виробництва Сингенти) - проте потім потрібно дотримуватись сівозміни

31 Травень, 2012 - 12:11
Коментарі: 4
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 2 тижні тому
Рейтинг: 34

Бур’ян дуже швидко поширюється. Проблема буде якщо не вивисти за 2 роки. На півдні та в Золотоношському р-ні той хто вчасно не звертав увагу на ваточник тепер дивиться на "кубла" цієї зелені...

31 Травень, 2012 - 14:53
Коментарі: 4
Україна, Київська обл., м. Київ
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 2 місяці тому
Рейтинг: 1175
Активний літераторПочинаючий журналістПочинаючий форумчанин

Олександр Григоришин:
http://www.propozitsiya.com/?page=149&itemid=3895&number=133 шкода, що зараз в інтернеті не прочитаєш, в самому журналі досить багато написано.

Хто не виписує "Пропозицію" дивіться статтю у вкладенні.

ВкладенняРозмір
PDF icon _d4536.pdf1.16 МБ
31 Травень, 2012 - 15:02
Коментарі: 4
Україна, Київська обл., м. Київ
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 2 місяці тому
Рейтинг: 1175
Активний літераторПочинаючий журналістПочинаючий форумчанин

Володимир Голобородько:
зверніть увагу на препарат Елюміс (виробництва Сингенти) - проте потім потрібно дотримуватись сівозміни

Можливо й спрацює, проте обробляти потрібно до 4-6 листка. Далі бур'ян нечутливий до будь-яких гербіцидів. Презентацію Сингенти по даному препарату дивіться у вкладенні.

ВкладенняРозмір
PDF icon 105od2012_d4536.pdf1.59 МБ
1 Червень, 2012 - 00:22
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 3 дні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Блін, а я вже заслав бійців і вони його сапами позбивали. По ходу можна тепер спокійно чекати нових дружних сходів... Мабуть візьмемо ранцеві оприсківачі, конячу дозу гліфосату якогось - та підемо годувать заразу ) Тільки що робити з розсадником. Глянув у ярок на краю поля, який сходить до ставка - а там на всю ширину того яру ціла дорога ваточника і веде та дорога на гору до мого поля. Чи є якась служба що за такими речами дивиться ?

1 Червень, 2012 - 17:30
Коментарі: 4
Україна, Київська обл., м. Київ
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 2 місяці тому
Рейтинг: 1175
Активний літераторПочинаючий журналістПочинаючий форумчанин

Костянтин Шевченко:
Чи є якась служба що за такими речами дивиться


Наскільки я знаю цим повинна займатися "ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КАРАНТИНУ РОСЛИН УКРАЇНИ".

1 Червень, 2012 - 22:43
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 3 дні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Редактор:
Костянтин шевченко:


а чого це моє рідкісне на Україні прізвище з маленької букви ? )))

5 Червень, 2012 - 11:52
Коментарі: 4
Україна, Київська обл., м. Київ
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 2 місяці тому
Рейтинг: 1175
Активний літераторПочинаючий журналістПочинаючий форумчанин

Костянтин Шевченко:
а чого це моє рідкісне на Україні прізвище з маленької букви


При цитуванні, всі прізвища з маленької букви))

5 Червень, 2012 - 16:29
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 9 років 1 місяць тому
Рейтинг: 15

Володимир Голобородько:
коли він ще не опушений


Можно и по опушенному работать, только нужно использовать Сильвет Голд, он эти вопросы очень просто решает.

Костянтин Шевченко:
Мабуть візьмемо ранцеві оприсківачі, конячу дозу гліфосату якогось - та підемо годувать заразу


Глифосата возьмите максимальную дозу + добавьте Эстерона + Сильвета + селитры и можете ему весело махать рукой :joke:

5 Червень, 2012 - 21:39
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 3 дні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Дякую. Відпишусь про результати.

6 Червень, 2012 - 13:43
Коментарі: 4
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 2 тижні тому
Рейтинг: 34

Олександр Григоришин:
перспективний медонос доречі


Мед з такого медоносу ніби шкідливий для людини... :sick:

25 Червень, 2012 - 09:13
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 9 років 1 місяць тому
Рейтинг: 15

Костянтин Шевченко:
5 червня 2012 в 21:39



Костянтин Шевченко:
Дякую. Відпишусь про результати.


Ну, так как успехи?

20 Липень, 2012 - 18:36
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 3 дні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Та нічого в цьому році не робили. Якось все понакладалося, а площа під ним ще невелика. Вирішив на той рік взятись серйозно. :)

1 Жовтень, 2012 - 22:43
Анонім (не перевірено)

Так,подібно що у нашого невмирущого хрону появився достойний суперник!:(А в кого є досвід боротьби з хроном?Ніби пропав,а через рік знову появився...

26 Січень, 2013 - 12:54
Анонім (не перевірено)

Костянтин Шевченко:
Відпишусь про результати.


Ватник сирийский - у нас называют "ластовень" :sick: Один из самых уважаемых мною сорняков. У нас растет плантациями (очагами). Мне вывести его не удалось... только слегка уменьшить очаги. Корень как у хрона на вид, по длинне выдергивал 2,5м. Живучесть - бешаная... при цветении - обалденный запах... У кого химией убить получилось?

24 Травень, 2013 - 15:30
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: Ніколи тому
Рейтинг: 0

Цей бурян розповсюджується на ура пасічниками. І я один з тих хто його навпаки розсаджує кореневищами. А що ж робити... Фермери позасівали все соєю і кукурудзою, а медоносна база з кожним роком зменшується.... Треба виходити якось з ситуаціїї.... Якби фермери сіяли еспарцет в достатній кількості, буркун та інші медоносні силосні рослини, то можливо ваточник і не набував такого поширення... а так це бурян майбутнього:)

24 Травень, 2013 - 16:01
Анонім (не перевірено)

vlad shirko:
це бурян майбутнього


Тіпун Вам на язик!!!

24 Травень, 2013 - 22:43
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 3 дні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Днів 5-6 назад обробили ранцевими оприскувачами Люмаксом (Сингента) в концентрації 5 раз більшій від рекомендованої. Сьогодні ходив по кукурузі - пропадає зараза :) Фотки викладу через тиждень як пропаде зовсім. Але він ще й досі лізе - будемо повторяти сто проц. Хочу позбуться його.

25 Травень, 2013 - 01:15
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: Ніколи тому
Рейтинг: 0

Костянтин Шевченко:
Днів 5-6 назад обробили ранцевими оприскувачами Люмаксом (Сингента) в концентрації 5 раз більшій від рекомендованої. Сьогодні ходив по кукурузі - пропадає зараза :) Фотки викладу через тиждень як пропаде зовсім. Але він ще й досі лізе - будемо повторяти сто проц. Хочу позбуться його.


Засихає наземна частина, після дощів десь через півтора місяці зійде знову..... Тримайтесь:)

29 Травень, 2013 - 07:04
Анонім (не перевірено)

vlad shirko:
Фермери позасівали все соєю і кукурудзою, а медоносна база з кожним роком зменшується.


А кто Вам мешает сеять фацелию, гречиху, еспарцет, горчицу, рапс, люпин??? С Вашим высказыванием не согласен ПОЛНОСТЬЮ!!! Вместо того чтобы вредить (а это опасно для Вашего здоровья) - лучше бы заботились о питании пчел. С каким количеством фермеров Вы общались чтобы поставить ульи на их земле??? К кому подходили и предлагали при подкормке подсолнечника КРНом в туки добавить фацелию или гречку??? По поводу того что ваточник будущее - посмеялся. Это какая же должна быть площадь, чтобы обеспечить одной пчелосемье взяток?

1 Червень, 2013 - 00:05
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 3 дні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Ось що з ним сталось за тиждень, але багато було маленького і пропустили. 44a705149b1a5906f91202b39283c9fb.jpg
RR-cою Люмакс виніс ще краще ніж цю погань. А кукурузі байдуже, навіть незважаючи на в 5 раз більшу концентрацію роб. розчину. Нічого, повторимо. Як думаєте - оклигає зараза ?

6 Червень, 2013 - 16:00
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: Ніколи тому
Рейтинг: 0

Угнетается, но потом отходит. Один из самых эффективных способов борьбы - механический! Был опыт применения гербицида Элюмис в посевах гибридов кукурузы. Применяли на ранних стадиях развития сорняка. Гербицид сработал. Надземную часть сорняка уничтожает отлично, сорняк не конкурирует на протяжении всего вегетационного периода, но корневая система перезимовывает на следующий год. Также относительно экспериментов с глифосатом - брали оригинальный Ураган Форте и тупо лили из канистры на сам сорняк ( получалась 10!!!! кратная норма, если не больше), и в итоге все равно ввиду мощной корневой системы не искореняется 100 % (спустя определенное время откапывали корневую систему часть уничтоженная, а часть все равно живая) . А вот по поводу механическое борьбы, говорят что если его постоянно выпалывать, он еще больше будет отрастать, но при этом больше тратить силы на восстановления нового поколения, за счет этого идет интенсивное истощение сорняка. Таким образом можно на протяжении нескольких лет вывести его полностью.

6 Червень, 2013 - 16:14
Коментарі: 5
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 7 років 3 місяці тому
Рейтинг: 85

Agro Linko:
А вот по поводу механическое борьбы, говорят что если его постоянно выпалывать, он еще больше будет отрастать, но при этом больше тратить силы на восстановления нового поколения, за счет этого идет интенсивное истощение сорняка. Таким образом можно на протяжении нескольких лет вывести его полностью.


Так , до речі я вивів дома хрін. Сапаторив сапаторив , хрін зменшувався в діаметрі поки не пропав.

7 Червень, 2013 - 11:48
Анонім (не перевірено)

Agro Linko:
А вот по поводу механическое борьбы, говорят что если его постоянно выпалывать, он еще больше будет отрастать, но при этом больше тратить силы на восстановления


Это не механическая а ручная работа. ХэндМэйд)))) И силы на восстановление тот кто полет потратит больше чем "ластовень". После ранних зерновых - дискуют. А когда начнет появляться - ранцевым опрыскивателем глифосатят локально. То растение на которое попал глифос - умирает. А тот корешок, который разрезало при дисковке и не взошел - 50/50 что перезимует. Этот рецепт дали коллеги из соседнего села.

18 Червень, 2013 - 17:21
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: Ніколи тому
Рейтинг: 0

Fermer UA:

vlad shirko:
Фермери позасівали все соєю і кукурудзою, а медоносна база з кожним роком зменшується.

А кто Вам мешает сеять фацелию, гречиху, еспарцет, горчицу, рапс, люпин???

З перечисленого єдинний цінний сорт меду це з фацелії і експарцету. На гречку часом бджіл вивожу, але в сильну спеку можна пролетіти з медом. Рапсу сіють багато, але багато бджіл труять. Горчиця медонос ніякий, люпин росте в мене в дикому стані - меду бджоли ніколи не збирали... Крім того моя така думка що кожен повинен займатись своєю роботою фермер - оброблять землю, пасічник - доглядати бджіл;). + фекрмери позабирали всі поля, залишились горбаки де й трактором заїхати важко, я вже мовчу що там робить ся в сильний дощ...

Fermer UA:
С Вашим высказыванием не согласен ПОЛНОСТЬЮ!!! Вместо того чтобы вредить (а это опасно для Вашего здоровья) - лучше бы заботились о питании пчел.

Ваточнік я пока розсаджую на неугіддях, заросших бурянами землях... Дякувати Богу є поки що корисної території:), А чому вона небезпечне для мого здоровя - не зрозуміло. Якщо ви про отруний мед з ваточника - то це казки фермерів. В Америці з Ваточника добувають мед багато років і в магазинах продають і це ж треба... досі не вимерли:)

Fermer UA:
С каким количеством фермеров Вы общались чтобы поставить ульи на их земле??? К кому подходили и предлагали при подкормке подсолнечника КРНом в туки добавить фацелию или гречку???

Є досвід сусіднього пасічника - відповідь від фермера - дуля тобі, ще медом обїсишся... Я згідний що не всі такі, але поки проблеми в цьому плані є...

Fermer UA:
По поводу того что ваточник будущее - посмеялся. Это какая же должна быть площадь, чтобы обеспечить одной пчелосемье взяток?

Помаленьку ростем:):):):), а далі видно буде...

18 Червень, 2013 - 19:41
Анонім (не перевірено)

vlad shirko:
З перечисленого єдинний цінний сорт меду це з фацелії і експарцету.


Так КТО мешает сеять???

vlad shirko:
Крім того моя така думка що кожен повинен займатись своєю роботою фермер - оброблять землю, пасічник - доглядати бджіл


Согласен. Каждый должен заниматься либо тем - что нравится, либо тем - что лучше всего получается, или - тем что выгодно...

vlad shirko:
Ваточнік я пока розсаджую на неугіддях, заросших бурянами землях... Дякувати Богу є поки що корисної території:), А чому вона небезпечне для мого здоровя - не зрозуміло.


Грешным делом решил что разбрасываете корневища по полям... вот и предупредил что за такое могут... побить... О вреде меда - НИЧЕГО не говорил.

vlad shirko:
Є досвід сусіднього пасічника - відповідь від фермера - дуля тобі, ще медом обїсишся... Я згідний що не всі такі, але поки проблеми в цьому плані є...


)))))))))))) Думаю 95% фермеров с удовольствием разместят пасеки возле своих полей. Особенно если сеют подсолнечник. Не знаю с какой Вы области (региона) - у нас если пасека, то предупреждают о том что будут вносить инсектициды. И "бджоляр" уже решает вывезти пчел или просто не выпускать до обеда.

vlad shirko:
Помаленьку ростем


На вскидку - 2 сотки. Это мало даже для одной пчелосемьи... Наверно сахаром подкармливаете??? В защиту фермеров - с этого года начали "дрючить" за севооборот. Так вот - в зависимости от зоны зерновых должно быть до 80%. Для пчел из зерновых интересна только гречиха. Иными словами фермер вынужден сеять кукурузу. П.С.: у нас недели 2 назад качали первый взяток. П.П.С.: у многих фермеров есть пчелосемьи. Из тех кого знаю от 5 до 25 ульев. П.П.П.С.: кооперируйтесь с фермерами - не все такие какой попался Вашему коллеге!!! Фацелия ориентир 32-38грн/кг семян. Или берите землю в аренду и организовывайте медовый конвейер))) В то, что пчелы не летят на люпин - не верю!!!

21 Червень, 2013 - 10:08
Анонім (не перевірено)

Вот фото. ad9cd294043b6e72996899a99463177c.jpg
На пшеничке ластовень. Менее 1 сотки очаг - а портит вид всему участку.

17 Липень, 2013 - 11:04
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 7 років 5 місяців тому
Рейтинг: 17

Шановні колеги маю в себе в господарстві проблемний бурян. Не можу знайти його назву та дуже проблемно вивести з посівів цукрового буряка, та й в зернових важко. Можливо це мята дика, але не схожа. Підкажіть будь-ласка.

17 Липень, 2013 - 12:09
Коментарі: 6
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 8 років 11 місяців тому
Рейтинг: 46

Похож на Пикульник обыкновенный - Жабрій звичайний: http://www.agroscience.com.ua/herba/zhabrii-zvychainyi-galeopsis-tetrahit-l

6 Серпень, 2013 - 10:52
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: Ніколи тому
Рейтинг: 4

"переліска однорічна" мені схоже!

3 Липень, 2014 - 14:02
Коментарі: 0
Україна, Запорізька обл., м. Токмак
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 7 місяців тому
Рейтинг: 7

Доброго дня!
Підкажіть будь ласка, що це за бур'ян і як з ним боротися?

Щоб додати коментар, увійдіть