836 постів / 0 нових
Останнє повідомлення
24 Травень, 2014 - 18:47 #1
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 11 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин
Соя (звичайна і RR)

В кого яка думка на 2013-й ? Забувать вже за RR сою чи ще сіяти ? Хто мав справу з соєю Ворскла, Сузір’я, Вільшанка ? Поряд господарство, директор знайомий, віддає 1-у репродукцію по нормальній ціні.

10 Січень, 2013 - 09:56
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 9 років 9 місяців тому
Рейтинг: 20

Особисто я зі звичайною соєю справи не мав(((. Жаль, тому ці сорти і не вирощував. Нормальна ціна, це яка? Документи на сою (сортові)?

10 Січень, 2013 - 11:36
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 11 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

За 6000 грн\т віддає. Сортові в порядку. Хоча мабуть сіятиму знову свою. І на гроші дешевше - і простіше. :)

10 Січень, 2013 - 12:53
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 9 років 9 місяців тому
Рейтинг: 20

Для годиться можна посіяти і звичайної. Адже чиновники стали більш набожні, і починають нагадувати, що Бог може покарати за рр.

10 Січень, 2013 - 23:37
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 11 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Колеги, порекомендуйте з власного досвіду інокулянт в рідкій формі ? Інокулянтом працював лише минулий рік, брав в сипучі формі.

10 Січень, 2013 - 23:56
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

А який ви хотіли б інокулянт? Той що зберігається на насінні, наприклад до 90 днів, чи той, при обробці яким необхідно насіння висіяти протягом 24 годин? І якою машиною будете травити?

11 Січень, 2013 - 00:38
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Я поки що застосовував лише сухі інокулянти на стерильному торфі, один раз АБМ інокулянти, а другий раз HiStick виробництва компанії Becker Underwood. Але в подальшому сухих не хочу застосовувати. По перше не сподобалось, що не весь інокулянт прилипає до насіння і мінімум 30 %, його просипається на дно ящика сівалки і може зменшувати норму висіву, при цьому цей торф торкається стінок ящика сівалки, які нагріваються на сонці більше 30 градусів. А як відомо ризобії при такій температурі гинуть. По-друге, у мене насіння сої покрите рівномірним шаром протруйників і мікродобрив і при перемішуванні цей шар злітає з насіння, особливо коли добавляю трохи води. Тому думаю треба суміщати обробку насіння протруйниками і інокулянтами. Крім того менше обробок - менше травмування насіння. І саме так роблять в США, Канаді. Причому робочий розчин готують разом з протруйниками і інокулянтами в одному бакові, тільки треба дивитись на сумісність. При чому ці тести вже давно зроблені і є таблиці, де це можна побачити.

11 Січень, 2013 - 00:55
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 11 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Олександр fgrubin:
А який ви хотіли б інокулянт? Той що зберігається на насінні, наприклад до 90 днів, чи той, при обробці яким необхідно насіння висіяти протягом 24 годин? І якою машиною будете травити?


Покищо не розібрався в цьому. Травитиму ПС-10А. Якщо чесно то думав що всі вони працюють так щоби насіння висіялось на протязі доби.

11 Січень, 2013 - 01:10
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Для себе бачу два варіанта інокулянтів:

11 Січень, 2013 - 01:18
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Іще добавлю, що молібден, який рекомендують добавляти при обробці насіння сої для покращення роботи бактерій, а також для підвищення стійкості сої проти хвороб, є токсичний для інокулянтів. Тому його потрібно наносити окремо від інокулянтів і зразу ж висівати насіння. Це також прописано в інструкціях.

11 Січень, 2013 - 01:41
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Костянтин Шевченко:
Хто мав справу з соєю Ворскла


Сам не вирощував, але посіви бачив. Не розтріскувалась. Ще слідкував за її вирощуванням в Глобинському районі на сайті поле-онлайн від фірми Август.

15 Січень, 2013 - 16:57
Коментарі: 2
Україна, Волинська обл., м. Горохів
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 4 дні тому
Рейтинг: 50

Костянтин Шевченко:
Колеги, порекомендуйте з власного досвіду інокулянт в рідкій формі ? Інокулянтом працював лише минулий рік, брав в сипучі формі.


У цьому році обробляв сою сумішшю Респекта+Нітрагін+Санні мікс(бобові). Обробку проводив перед посівом. Результат 26 ц/га.

15 Січень, 2013 - 19:36
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 11 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Замовив Басфовський Оптімайз на інокуляцію. Позакоренево підживлю Плантафоном.

15 Січень, 2013 - 20:39
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Костянтин Шевченко:
Замовив Басфовський Оптімайз на інокуляцію. Позакоренево підживлю Плантафоном.


По якій ціні і в якій упаковці замовили? В цьому році буде два вида Оптимайза, до старого розрахованого на 4,5 т добавляється нова формуляція на 9 т з більшим титром бактерій.

15 Січень, 2013 - 21:10
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 9 років 9 місяців тому
Рейтинг: 20

Олександр fgrubin:
Для себе бачу два варіанта інокулянтів:


Підтримую. Інокулянти на торфу не зовсім ефективні

15 Січень, 2013 - 22:14
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87
7 Лютий, 2013 - 21:42
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 11 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Дуже непогана стаття по технології вирощування сої -

7 Лютий, 2013 - 21:47
Коментарі: 6
Україна, Кіровоградська обл., смт. Петрове
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 1 місяць тому
Рейтинг: 200
Починаючий блогерПочинаючий форумчанин

Костянтин Шевченко:
Дуже непогана стаття


При чому перевірено на практиці. Підпишусь під "кожним" словом.

15 Лютий, 2013 - 20:37
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 9 років 8 місяців тому
Рейтинг: 0

Добрий день форумчани. Хотілося б приєднатись до вашого братства.В звязку з нереальними цінами на міндобрива, \з точки зору споживача\,чи хто небуть використовує так звані фосформомілізуючі,азотофіксуючі препарати\окрім бобових\.І ще в мене є одне питання, щодо інокуляції сої Mo і Сo чи їх позакореневого внесення.

15 Лютий, 2013 - 20:45
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 9 років 8 місяців тому
Рейтинг: 0

Вибачаюсь сам побачив що з першим питанням не попав в тему,можливо по цій темі, в звязку з зловживанням рекламою виробників та дистрибютерів, створити окрему тему для практиків.

15 Лютий, 2013 - 22:50
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 11 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Де ви тут побачили рекламу виробників та дистрибюторів ?

15 Лютий, 2013 - 23:25
Коментарі: 6
Україна, Кіровоградська обл., смт. Петрове
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 1 місяць тому
Рейтинг: 200
Починаючий блогерПочинаючий форумчанин

Иван Моргун, Наука каже, що Мо нанесене на поверхню насінини приторможує віруляцію сої різобіями, а моя приктика каже, що краще додати Мо і В на насінину. На практиці бачив, що в гарний рік з опадами бульбочки утворюються раніше на зерно+Мо+В ніж на 3-4 трійчасті+Мо+В, при цьому кількість бульбочок на момент наливу бобів однакова за кількістю і масою. В роки посухи однозначно переважає варіант зерно+Мо+В, бо під час посух мікродобрива на лист не дають такого ефекту.

16 Лютий, 2013 - 14:52
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 9 років 8 місяців тому
Рейтинг: 0

Антон Педан:
Наука каже, що Мо нанесене на поверхню насінини приторможує віруляцію сої різобіями, а моя приктика каже, що краще додати Мо і В на насінину. На практиці бачив, що в гарний рік з опадами бульбочки утворюються раніше на зерно+Мо+В ніж на 3-4 трійчасті+Мо+В, при цьому кількість бульбочок на момент наливу бобів однакова за кількістю і масою. В роки посухи однозначно переважає варіант зерно+Мо+В, бо під час посух мікродобрива на лист не дають такого ефекту.


Дякую за відповідь. Антон,чи поєднуєте обробку Мо+B інокуляцією ризобіями і в якій формі використовуєте МоіВ?

16 Лютий, 2013 - 14:59
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 9 років 8 місяців тому
Рейтинг: 0

Костянтин Шевченко:
Де ви тут побачили рекламу виробників та дистрибюторів ?


Констянтин,я не мав на увазі рекламу на форумі.Хотілося б почути думку тих хто використовував ці препарати.

16 Лютий, 2013 - 15:19
Коментарі: 6
Україна, Кіровоградська обл., смт. Петрове
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 1 місяць тому
Рейтинг: 200
Починаючий блогерПочинаючий форумчанин

В лютому здаю

17 Лютий, 2013 - 12:55
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Антон, ви хочете отримати результати саме по бактеріальним захворюванням чи взагалі вас цікавить наявність всіх патогенних мікроорганізмів? Робив я колись фітоекспертизу насіння сої в ТОВ "АгроАналіз" Каховка. Відправляючи туди зразок, я вже знав, що є проблеми зі схожістю у цієї партії насіння. І я дуже здивувався, коли вони мені оголосили результат – схожість 94 і відсутність особливих проблем. Але ж я до цього самостійно досліджував це насіння. Робив це так: висаджував у герметичну не прозору ємкість, наповнену мокрим прожареним піском, близько сотні насінин, але не повністю їх закривав піском, а тільки до половини, так як робили у нашій насіннєвій інспекції. Потім спостерігав за процесом проростання. Температуру також контролював, старався витримувати 20 градусів. Отримував результати , які мене не задовольняли, лише близько 65 % схожості. А 25 % насінин, які були трохи морщені або мали в розрізі зеленуваті сім’ядолі, взагалі покривались слизом і не проростали. Був у мене і еталонний зразок сої, в якого в цих же умовах перевірки виходило 95 % схожості. Знайомий агроном підказав мені, що слиз може означати, що насіння заражене бактеріями. Пробував я пророщувати це ж насіння, попередньо обробивши його протруйниками Вітавакс, Максим XL, Раксил. Жоден з варіантів протруйників не зміг зняти проблему зі слизом та суттєво підвищити схожість насіння. В підсумку, лише коли я попросив цю лабораторії перевірити мій зразок ще один раз, і особливу увагу звернути на насіння, яке було трохи морщене або мало в розрізі зеленуваті сім’ядолі, тоді і вони знайшли бактерії на насінні і побачили відсутність схожості. Отже, як кажуть, довіряй але перевіряй.

17 Лютий, 2013 - 13:57
Коментарі: 6
Україна, Кіровоградська обл., смт. Петрове
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 1 місяць тому
Рейтинг: 200
Починаючий блогерПочинаючий форумчанин

Олександр fgrubin, А Ви які сорти сої вирощуєте? Я як підсів на Легенду так і не злазю. Збираю врожай 15-20серпня. Завжди є запас вологи і можливість посіяти рапс.

17 Лютий, 2013 - 15:30
17 Лютий, 2013 - 15:41
Коментарі: 6
Україна, Кіровоградська обл., смт. Петрове
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 1 місяць тому
Рейтинг: 200
Починаючий блогерПочинаючий форумчанин

Так є такі проблеми. Косити вночі хіба що. А що виходить , який сорт радує?

17 Лютий, 2013 - 16:00
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Так от зараз просто в тупику. Мерлін і Кордобу точно не сіятиму. Брав в 2012 Кордобу по 14500 за тонну, думав, що буде стійкіша по осипанню від Мерлін,а вийшло, що сипалась вона просто чудово. Крім того вона виявилась дуже не стійка генитично проти бактеріального опіку.Зараз у мене є насіння сорту Фаетон 2011 року,але цей сорт у мене вилягає і є нестійким проти склеротинії та переноспорозу. В 2011 Фаетон увесь ліг в третій декаді липня ще на стадії цвітіння,після нічного ливня з вітром, а потім пішла біла гниль. Молотив з великою кільккістю склероцій лише по 25 ц/га. В той же час Мерлін в 2012 вистояв після цього ливня і я взяв його по 30 ц/га.

17 Лютий, 2013 - 16:08
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Взагалі, в період з 10 вересня по 20 вересня 2012, лущали дуже багато сортів. Наприклад, канадський Черемош у сусудів розлущувався навіть тоді коли стебло було ще зелене, а боби вже посохли. Раундапостійкі середньостиглі сорти, що були висіяні ще в квітні, також осипались дуже гарно. У одного знайомого такий сорт в 2010 залишився на весну і не осипався, весною 2011 він взяв його по 18 ц/га, а от в 2012 осипався так як і в мене.

17 Лютий, 2013 - 16:10
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Результати на демонстраційних ділянках ФГ "Григи" e0581934ad9127de76058cf57c54c4e8.jpg

22 Лютий, 2013 - 22:04
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 11 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Інокуляцію хочу провести Оптимайзом (компанії BASF). Компанія ЗАБОРОНЯЄ одночасну обробку насіння інокулянтом і препаратами що містять молібден. Пропонують окремо протруйник+мікродобриво а після повного висихання - Оптимайз. Але 2 обробки шнековим протруювачем натовчуть сої процентів 15. Проводити обробку бетономішалкою - це утопія. Що шановне панство порекомендує ? Дати молібдену позакоренево ? Грунти по яких буде розміщена соя - по кислотності близькі до нейтральних\слабокислі, зза цього молібденом хочу погратись.

23 Лютий, 2013 - 11:27
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Так є така проблема з молібденом і бактеріями. Цікаво, що молібден потрібен бактеріям, але в великій кількості є токсичним для них. Позакореневе підживлення, на мою думку, не дасть бажаного ефекту, так як з листків до коріння, на якому саме живуть ці бактерії, молібден мабуть рухатись не буде. Та й думаю, "дорога ложка до обіду", тобто коли молібден уже буде на насінині разом з бактеріями, то ефективність діяльності бактерій повинна покращуватись, і процес азотофіксації можливо почнеться раніше. І до того моменту коли ми будемо проводити позакореневе підживлення молібденом, а це мабуть не раніше ніж на стадії 3 трійчастих листків, молібден на насінні вже зробить свою справу. З приводу обробки насіння бактеріями та молібденом зустрічав рекомендації про можливість одночасної обробку але так, щоб препарати подавались до насіння з різних ємкостей та різними насосами. Ось

23 Лютий, 2013 - 12:05
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

23 Лютий, 2013 - 12:19
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Костянтин, а який вам Оптимайз пропонують: стару формуляцію з титром бактерій 2 x 10^9 Bradyrhizobium japonicum чи нову фомуляцію з титром бактерій 5 x 10^9

23 Лютий, 2013 - 21:42
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 11 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Цього не уточнював. Де це можна почитати ?

23 Лютий, 2013 - 23:27
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Ця інформація отримана від менеджерів БАСФА при спілкуванні у телефонному режимі. Але на сайті БАСФа про це поки що нема інформації, більше того, там є В моїх попередніх повідомленнях (№ 34 та № 35) є посилання на інструкції для Оптимайза в США з титром бактерій 5 x 10^9.

25 Лютий, 2013 - 21:28
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

З приводу нової формуляції Оптимайза вияснив слідуюче. Препарат вже пройшов реєстрацію, але в БАСФ ще не отримали на руки свідоцтво про реєстрацію,тому й не включили його в свій каталог на 2013 рік. Поставки плануються в кінці березня. Ціну не назвали, порадили звертатись до дистриб'юторів. Продзвонив декількох , але там взагалі не знають такої формуляції і пропонують лише стару формуляцію. Прайсова ціна упаковки старого Оптимайзу (з титром бактерій 2 x 10^9 і розрахованої на 4,5 тонни насіння) складає 547 $ без ПДВ, але дистриб'ютор, з яким я останні роки співпрацюю запропонував ціну 4050 грн.

25 Лютий, 2013 - 22:38
Коментарі: 6
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 8 років 11 місяців тому
Рейтинг: 46

По оптимайзу сегодня выяснил следующее. Можно обрабатывать протравленные семена сои, если протравитель Максим XL или Витавакс - за эффективность менеджеры Басф ручаются и проверили совместимость на практике. Байеровский протравитель Февер (один из дешевых) - еще в процессе изучения на совместимость с Оптимайзом, но я предполагаю, что триазол (протиоконазол) можно будет тоже совместить, тем более представители Байера изучали даже в баковой смеси свой протравитель и какие-то инокулянты (не признались - какие) - говорят эффект замечательный даже если влить все это в один бак. Но я бы все-таки разделил - сначала протравитель - потом перед посевом - инокулянт.

25 Лютий, 2013 - 22:40
Коментарі: 6
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 8 років 11 місяців тому
Рейтинг: 46

По механизации обработки семян в условиях хозяйства - однозначно ПС-10 либо подобная машина. Бетономешалка непрактична и некачественно распределяет протравитель - проверял на практике.

5 Березень, 2013 - 16:46
Коментарі: 6
Україна, Кіровоградська обл., смт. Петрове
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 1 місяць тому
Рейтинг: 200
Починаючий блогерПочинаючий форумчанин

Сьогодні розмовляв з В.І. Січкарем. Думаю тим, хто серйозно займається соєю, цю людину не потрібно представляти. Просив його порадити сорт сої який найбільше підійшов би в моєму господарстві. Зараз вирощую Легенду, тільки маю з нею певні проблеми. Буває стою на розкосі загінки, комбайн пішов у ті гони, і чую як як вистрелюють стрючки і летить мною вирощений урожай на землю. На глаз видно, що втрати на жатці менші ніж за пару днів перестою. Сипиться одним словом. Професор порадив два сорти, Данко і Васильківську. До земляків... Люди добрі, може хто багатий на цей сорт Данко!? Хотілося б придбати 1-2 репродукцію.

5 Березень, 2013 - 18:44
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 11 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Я сою сію вже років з 4. Думаю що займаюся серйозно ))). Що це за любдина, і як з нею проконсультуватись ?

5 Березень, 2013 - 19:22
Коментарі: 6
Україна, Кіровоградська обл., смт. Петрове
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 1 місяць тому
Рейтинг: 200
Починаючий блогерПочинаючий форумчанин

5 Березень, 2013 - 23:10
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Антон, ви вирішили змінити ультраскоростиглу Легенду ( 80 -85 днів) на Данко, період вегетації якого може досягати 120 днів? Рапс вже не посієте та й озима пшениця під питанням.

7 Березень, 2013 - 15:05
Коментарі: 6
Україна, Кіровоградська обл., смт. Петрове
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 1 місяць тому
Рейтинг: 200
Починаючий блогерПочинаючий форумчанин

Так Олександре, зрозуміли Ви правильно. Тільки між Полтавщиною і півднем Кіровоградщини дууууже велика кліматична різниця. Те, що у Вас достигає за 120днів у нас росте 105. Різниця основна в кількості річного запасу вологи та СНU(кількість теплових одиниць за вегетаційний період). Додатково про СНU (crop heat units). Мабуть помічали, що соняшник висіяний на місяць раніше іншого, достигає на дні раніше. Парадокс?!!! Справа в тому, що на формування певного врожаю, необхідно певна кількість тепла світла і води. і соняшник який я сію 1-15 червня збираю пізніше на тиждень за 1-15травня,(в Квітні не сію). різниця в врожайності відсутня, або коливається в незначній мірі. Про олійність не скажу, бо не займаюсь переробкою

9 Березень, 2013 - 12:31
10 Березень, 2013 - 15:05
Коментарі: 6
Україна, Кіровоградська обл., смт. Петрове
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 1 місяць тому
Рейтинг: 200
Починаючий блогерПочинаючий форумчанин

Олександр fgrubin, Мабуть пізно кинувся я шукати. Зараз розглядаю сербську Фортуну і кіровоградську Ізумрудну. Домовився з сусідом помінятись Ізумрудну на Легенду. Він сіяв в 2011 Легенду і отримав 25ц\га, а в 2012 вона по три боби витягнула, а нього Дони, і він не став її косить.

20 Квітень, 2013 - 15:14
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 7 років 3 місяці тому
Рейтинг: 0

Колеги, підкажіть скільки сої потрібно сіяти на метр рядка при міжрядді 19 см. (ультраранній сорт в зоні недостатнього зволоження).

20 Квітень, 2013 - 15:28
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 11 місяців 4 тижні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Якщо взяти Аннушку, то Соєвий вік при міжрядді 15 см, рекомендує 1 млн. схожих насінин на гектар. Якщо поглушити через сошник (міжряддя 30 см) то 850 тис. Знаючи масу 1000 зерен, посівну придатність, ширину агрегату, відстань між сошниками - просто порахувати.

23 Квітень, 2013 - 21:59
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 7 років 3 місяці тому
Рейтинг: 0

Дякую. А по строкам зорієнтуйте будьласка, вона сіється як кукурудза чи ближче до сорго?

Щоб додати коментар, увійдіть