Насіннєїд коріандровий

Російська назва: 
Кориандровый семеед
Латинська назва: 
Systole coriandri
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує коріандр.
Імаго розміром 1,5 – 2 мм, чорного кольору, основний членик вусиків і частково ноги жовтуваті; голова й груди блискучі, дрібнопунктировані, з рідким коротким опушенням; черевце гладеньке, блискуче, видовженоовальне; крила безбарвні; жилки бурі, вусики з 5члениковим джгутиком і 3члениковою булавою. Личинка 2 – 2,5 мм, біла, безнога.
Зимує насіннєїд у стадії личинки в стані діапаузи всередині плодів, що знаходяться на складах або обсипалися на поверхню ґрунту. Заляльковується навесні. Період стадії лялечки — 6 – 9 діб. Дорослі особини прогризають в оболонці плода округлий отвір і виходять назовні. Період льоту тривалий, з травня до середини червня. Самки вилітають з готовими яйцями в яйцепроводі, плодючість їх — 25 – 60 яєць. Відкладають яйця на молоді, ще незрілі плоди, переважно по одному, рідше — по два. Відроджені личинки проникають усередину плода, живляться сім’янкою, не торкаючись оболонки та ефіровмістилища. При пошкодженні однієї сім’янки маса плода зменшується на 21 – 26 %, при пошкодженні двох — до 40 %. Масова частка ефірної олії знижується на 18 – 22 %. Пошкоджені плоди втрачають схожість.
Коріандровий насіннєїд розвивається в 2 – 3 поколіннях: у першому — другому на посівах коріандру, в другому — третьому — на диких зонтичних рослинах.
Заходи захисту. Просторова ізоляція посівів коріандру різних років вегетації. Своєчасне і ретельне збирання врожаю насіння, без втрат. Зяблева оранка полів зпід коріандру із загортанням у ґрунт рослинних решток. Застосування в господарстві одного строку посіву коріандру, озимого чи весняного, або розміщення їх з дотриманням просторової ізоляції.