Вимоги до температури.
У польовій культурі поширена квасоля звичайна, яка є найбільш теплолюбною серед зернобобових рослин. Насіння її проростає при 10°С, а сходи формуються лише при 12-14°С і гинуть при заморозках всього мінус 0,5-1°С. Лише окремі сорти витримують заморозки до мінус 2°С. Оптимальна температура 22-25°С.
Вимоги довологи.
Квасоля більш посухостійка, ніж горох, сочевиця і боби. Проте для проростання насіння поглинає багато вологи - близько 105% від своєї маси. Добре переносить посуху до цвітіння, а в фази цвітіння і утворення бобів при нестачі вологи припиняється цвітіння і плодоутворення. Найкращою вологістю ґрунту в період вегетації є 70-80% НВ.
Вимоги до грунту.
До ґрунтів квасоля досить вимоглива. Кращими для неї є легкі за механічним складом чорноземи з нейтральною реакцією ґрунтового розчину (рН 6,5-7). Непридатні важкі, заболочені або надто легкі піщані ґрунти.
Вимоги до світла.
Квасоля відноситься до південних світлолюбних культур короткого дня. Трапляються нейтральні і довгоденні сорти звичайної квасолі. Тривалість вегетаційного періоду в залежності від стиглості сортів 75-120 днів.