виїмчастокрилі молі — Gelechiidae

 
Поширена повсюдно. Пошкоджує зерно і зернопродукти в складах, а на півдні ареалу — і в полі. Гусениці пошкоджують зерно в період наливання. Лабораторна культура зернової молі використовується для масового розведення паразита трихограми.
 
Більш численна у степових районах України та Криму. Пошкоджує яблуню, грушу, сливу та інші плодові.
Метелик з розмахом крил 9 – 11 мм, передні крила сірі з чорними штрихами, з білуватою поперечною косою смугою й темносірим полем біля основи. Яйце розміром 0,45 × 0,30 мм, овальне, жовте. Гусениця завдовжки 5 – 6 мм, веретеноподібна, спочатку оранжевочервона, перед заляльковуванням — оливковозелена; голова і передньогрудний щит чорні. Лялечка — 5 мм, коричнева, у білому коконі.
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує кмин.
Метелик розміром 10 – 11 мм, з червонуватокоричневими з численними довгастими штрихами передніми крилами, задні крила сірі. Колір крил значно варіює.
 
Карантинний шкідник у Криму та інших областях південного степу України. Пошкоджує картоплю, особливо бульби у сховищах, тютюн, баклажани, томати, дурман, паслін та інші культурні й бур’янисті пасльонові. Метелик розміром 12 – 16 мм, передні крила широколанцетні, коричневосірі, з темнішим внутрішнім краєм, жовтими лусочками й темнокоричневими штрихами; задні крила з виїмкою по зовнішньому краю, торочка довша за ширину крила, у самців на передньому краї пензлик з довгих волосків, що досягають середини крила.
 
Трапляється у степовій і лісостеповій зонах бурякосіяння. Пошкоджує буряки.