Шкідники цукрових буряків

 
Поширена у всіх районах бурякосіяння, більш численна у західному Лісостепу. Пошкоджує буряки, лободу, лободу білу, шпинат, блекоту, дурман.
 
Трапляється у степовій і лісостеповій зонах бурякосіяння. Пошкоджує буряки.
 
Трапляється повсюдно. У небезпечній чисельності частіше відмічається в північних і західних регіонах України. Поліфаг. Крім буряків пошкоджує картоплю, соняшник, конюшину, сходи злаків, хрестоцвітні, цибулю, щавель, лободу тощо.
Жук розміром 10 – 12 мм, зверху чорний, у дрібних волосках, які надають йому жовтокоричневого відтінку; на надкрилах три довгастих реберця.
Яйце розміром до 1 мм, молочнобіле, округле.
 
Трапляється повсюдно. Особливо численна вона у західних областях України, в районах з підвищеною вологістю. Пошкоджує буряк.
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує цукрові буряки, лободу, лободу білу, калюжницю.
 
У значній кількості трапляється на південному сході України. Пошкоджує цукровий буряк, лободу, лободу сланку тощо.
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує буряки, гречку, коноплю. В посушливих умовах може живитися сходами еспарцету, хмелю та хрестоцвітими.
 
Поширений у Степу і південних районах Лісостепу. Поліфаг. Живиться на 130 видах рослин, що належать до 33 родин. Пошкоджує буряк, однорічні й багаторічні бобові, соняшник, капусту, коноплі, суниці та інші культури.
 
Трапляється повсюдно, найчисленніший у центральному і східному Лісостепу. Поліфаг, крім буряків пошкоджує соняшник, бобові та багато інших культур і бур’яни.
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує цукрові буряки та бур’яни з родин лободових і амарантових.
Жук розміром 8 – 12 мм, тіло довгасте, вузьке; передньоспинка вкрита грубими крапками; головотрубка коротша від передньоспинки, вигнута, з тонким кілем; вусики розміщені перед серединою головотрубки; ноги короткі; верх і низ тіла вкриті сіруватими волосками.
Яйце до 1 мм, овальне, жовтооранжеве. Личинка — 11 – 13 мм, біла, дугоподібно вигнута, безнога; голова світлокоричнева; на спинному боці й по боках рудуваті бляшки.