Олександр fgrubin: Такі борони використовували раніше при вирощуванні буряків і
Ми тоже використовували ,не один рік,лапчатки під буряк та сою. Висівали буряк 1,7-1,8 п.о.. Потім придбали кн-3,8 і посіли з такомою самою густиною на глибину 3 см. Це був жах: буряк практучно весь сійшов. Наймали людей ,для проріджування,при 100 % гербіцидному захисті. На сої використовували ,як першу культивацію.
Костянтин Шевченко: орав десь 27-28 см, а клинок до 1 га невстиг (упав сніг, тракторист запив). Лишилось воно здисковане
Ну і як урожай сої був на цьому клинку? Зрозуміло, що окремо ви його не молотили, а візуально на момент збирання різниця була з основним полем, там де була оранка?
Абсолютно ніякої. Хочеться дисконути на скільки АГ-ка полізе та й все. Але ж таким чином я в посівному шарі лишу всі рештки з болячками. Що робити незнаю. Поки що.
Сьогодні приїхав збирати колезі. В нього зовсім інша ситуація. Більше 30 ц\га. Попередник соняшник (начебто поганий для сої). Приорав по 200-300 кг\га NPK 16-16-16, сіяв з одночасним внесенням амселітри в рядок, близько 150 кг\га.(ніколи б неподумав що звичайну селітру можна прямо СЗ-ю в рядок). Ніяких інокулянтів. Сіяв взагалі в суху землю. Ніяких фунгіцидів. От тобі й маєш.
Ні Саш, інший. Чи такий. Вже ніхто нерозбере ))) Ось фотки з сої. мало звертав раніше увагу на корінь - а це чогось зацікавило. Це від нестачі вологи покручений такий ? Чи що глибоко посіяв ? Хоча до 5 см сіяв же. Ось сліди від захворювання.
Ось вигляд перед збиранням, наче й соя - а урожай я описав раніше який.
Валерій Дубровін: Похоже, что корень уперся в подошву на глубине 8-10 см. Какая обработка почвы была? Проверяли почву на плотность?
Приоране кукурузище, 26-28 см, весною закрив вологу (трохи спізнився і нее дуже якісно вийшло). Передпосівна культивація АГ-6, глибина близько 5-6 см. А як перевірити ? В мене нема перетрометра. І яка щільність має бути ? Інтуітивно відчуваю що треба не орати а глибокорозпушувачем пройтись. Валерій, просвіти будь-ласка що робити. :)
Цього року на одному полі 11 га (2.5га було виорано озиму) решта забороноване на зиму і перед посівом, поле дало 26ц/га (різниця між ораним і дискованим на око в сторону дискованого), на другому, поле не оралось років 5 і не буде дуже глинистий грунт, попередник соя дало 21 ц/га зараз бороную на максимум і буду третій рік поспіль сіяти сою.
Валерій Дубровін: Похоже, что корень уперся в подошву на глубине 8-10 см. Какая обработка почвы была? Проверяли почву на плотность?
Приоране кукурузище, 26-28 см, весною закрив вологу (трохи спізнився і нее дуже якісно вийшло). Передпосівна культивація АГ-6, глибина близько 5-6 см. А як перевірити ? В мене нема перетрометра. І яка щільність має бути ? Інтуітивно відчуваю що треба не орати а глибокорозпушувачем пройтись. Валерій, просвіти будь-ласка що робити. :)
Проверяется плотность электродом 4мм в почву, а сверху центром ладони надавливаете. Чем глубже зайдет - тем лучше. Еще одной из причин может быть повышенная кислотность почвы. Она особенно негативно влияет на клубеньковых бактерий.
Колеги, з областей в яких соя в цьому році не підгоріла - підсовітуйте господарство насіннєве якесь. Свою ГМО-ку хочу позбутись і купить якусь іншу, ультра\середньо ранню. Бажано щоб родила тон по 5. :)
Костянтин Шевченко: ультра\середньо ранню. Бажано щоб родила тон по 5. :)
Сам таку ж шукаю. :laugh: Крім того потрібно, щоб вона була стійка до хвороб та не розтріскувалась. Мені Володимир Vavis хвалився, що бачив у сусідньому насінневому господарстві не погану сою.
Набирав Соєвий Вік. Сказали після НР звернуться, по спільному вирощуванню. Але ж поcівмат що даватимуть - оплатити у повному обсязі. То не дуже зрозуміла фішка з спільним вирощуванням )) Обмеження по площі. Їх цікавить не менше 80 га.
В цьому році в наших краях бачив їх "Анастасію", вродила за 30 ц/га, але ж погодні умови саме для неї в нас були ідеальні. А от в іншому районі нашої області люди взяли лише по 14 ц/га і Аннушку по 12. А що обіцяють по спільному вирощуванню?
Олександр fgrubin: Так от зараз просто в тупику. Мерлін і Кордобу точно не сіятиму. Брав в 2012 Кордобу по 14500 за тонну, думав, що буде стійкіша по осипанню від Мерлін,а вийшло, що сипалась вона просто чудово. Крім того вона виявилась дуже не стійка генитично проти бактеріального опіку.Зараз у мене є насіння сорту Фаетон 2011 року,але цей сорт у мене вилягає і є нестійким проти склеротинії та переноспорозу. В 2011 Фаетон увесь ліг в третій декаді липня ще на стадії цвітіння,після нічного ливня з вітром, а потім пішла біла гниль. Молотив з великою кільккістю склероцій лише по 25 ц/га. В той же час Мерлін в 2012 вистояв після цього ливня і я взяв його по 30 ц/га.
Авжеж бачили,сіють у нас такі. Але й лущать та осипаються вони гарно. До речі, ви в курсі, що Танаїс це сорт Тундра в Канаді, та й в нас багато хто сіє Тундру, а інші Танаїс і навіть не думають, що це один сорт.
Олександр fgrubin: Авжеж бачили,сіють у нас такі. Але й лущать та осипаються вони гарно.
Саш, наскільки я знаю - нема таких сортів щоб не сипались зовсім. Чи ти вже за цей час що соєводством займався знаєш такі ? То напиши нам тут, та ми не будемо париться )) Врожайність тих "канадців" нормальна ?
Аметист, точно не сипеться, але в нього не дуже великий потенціал врожаю. І сипляться всі сорти по різному, особливо в екстремальних умовах високих температур та суховіїв, або в умовах різкого перепаду вологості. Наприклад, приїхав на поле, дивишся, все нормально, а завтра приїжджаєш комбайном, а половина врожаю вже на землі. Так от "канадці" від прогрейна саме такі, осипаються стрімко. Можливо Корсак, самий пізній з них, стійкіший. Але потенціал врожаю у них гарний.
В нашому господарстві вже три роки сіють сорти: Танаїс,Либідь,а Черемош -4. Першими двома задоволені,а з черемошем треба бути обережним бо зараза швидко висипається!! В цьому році вже замовили Терек і Корсак і ще шукаємо хороше насіння сорту ПВС-008.В 2011 році купили то він дав нам по 38ц\га,але був змішаний ще з якимось сортом!
Черемош 22ц\га,але я демаю ще два центнери висипалось,дощі не дали вчасно зібрати! Либідь 26ц\га Танаїс 25ц\га Але посіви були зріджені,на момент збирання густота була 580-620 тис.\га.За рахунок цього думаю теж не дібрали!
Можливо на Київщині ці сорти й не будуть сильно осипатись. А от у нас, південь Полтавщини, в 2012 Танаїс (Тундра) осипалась за один день майже на половину, а на Черемоші тоді розтріскувались боби навіть коли стебло було ще зеленим. В 2013 йшли дощі і розтріскування не було.
А в мене знайомі ПВС-008 пробували в 2012, то нічого особливого він не показав, в порівнянні з тими ж канадськими. ПВС-008, американський сорт, зареєстрований в Україні. Насторожує те, що в США звичайної сої дуже мало в порівнянні з раундапостійкою. Хоча б цікаво було б детальніше його б роздивитися. В 32 повідомленні цієї теми, я наводив Результати по врожайності сої на демонстраційних ділянках ФГ "Григи" в 2012 році, так там ПВС008 дав лише 11,7 ц/га з датою обмолоту 30.08. Рік тоді в нас був дуже сухий і жаркий.
Спробуй середньоранній сорт канадської компанії Сіменс Прогрейн ІНК наприкладі "Черемош".Цей сорт в наших умовах завжди стабільно дає гарні результати..
Доброго дня! Давно слідкую за темою, подумую цьогоріч сіять сою (до цього ніколи її не сіяв). Але лякає, що тут на форумі з наших посушливих країв ніхто не обзивається. Невже нема когось з Дніпропетровської, Кіровоградської, Запорізької областей, хто вирощує сою? Дуже цікавлять які сорти придатні для вирощування в нас.
Для Дніпропетровська та Запоріжжя соя це взагалі лотерея. Може Мегасан розповість чому не вирощують у них сою. Віталій, якщо вирішите сіяти, то навіть не думайте про канадські від Прогрейна та австрійські сорти.
Олександр fgrubin: Віталій, якщо вирішите сіяти, то навіть не думайте про канадські від Прогрейна та австрійські сорти.
Та я розумію,що це не для нашого клімату. Був на дні поля в "Соєвого віку", там були люди з Дніпропетровщини і Запоріжжя, що вирощують сою, але близько познайомитись не встиг. Про сою подумую, бо озиму посіяти не встиг (поле не давалось дискувати через високу вологість), а щось сіяти треба...
Віталій Гайдай, Є тут і такі. І досить непогано вона в нас родить. Особисто я вирощував Легенду. Врожайність її макксимальна 13ц по соняшнику 26 яр.ячмінь.(з бактеріями але без добрив) З плюсів її ще те, що після неї можна посіяти ріпак, бо збирають її в 20х числах серпня. З мінусів сиплеться...(умовно вся соя сиплеться бо така в неї природа) В 2012 не сіяв через посуху, але продавав посівмат. Хто її сіяв приблизно 3-7ц\га отримали. В 13му році засіяв 85га найомною сівалкою (як краще хотів) посіяли занадто глибоко, соя пропала і я без посівмату залишився. Проте ваші земляки зі Щорська сіяли ГМ-сою по соняшнику і зібрали 26ц\га. Вибачте мені за такі поради, але якщо к вас немає комбайну, якщо соняшник кожен рік чи через два, то шкурка вичинки не варта.
Антон Педан: Вибачте мені за такі поради, але якщо к вас немає комбайну, якщо соняшник кожен рік чи через два, то шкурка вичинки не варта
Поради приймаю всякі, бо досвіду в цьому питанні нуль. Сусід сіяв (на корм для свиней)минулого року. Так при тому,що посіяна була не дуже і без інокулянтів все ж під 10-ку взяв. Щодо комбайну... Думаю, може підібрати так, щоб час збирання сої попав після пшениці, але до соняшника...
Антон Педан: . Проте ваші земляки зі Щорська сіяли ГМ-сою по соняшнику і зібрали 26ц\га.
Ти мене хочеш добить!!!? Це був Партнер. Просто те мудило робило в себе культивацію і приїхало до мене сіять. На крилах він змінив глибину а середину забув от і посіяв полосами два метри добре зійшли, там де стики проходів, а шість метрів 2-3шт на м2. Плюс повітря в нього стояло на 300 кг пшениці а треба було зменшить в двічі. Короче біда.
Не дивлячись на це ми Партнера всетаки взяли восени. І сіять він може на 2-3см. Олександр fgrubin, Дивився на моєму каналі ютуб який фон до і після проходу?
Шановні, повернусь до інокулянтів, хто чим користувався крім Оптимайзу ? Мені досить велика частина моїх знайомих радить спробувати такі інокулянти як HiCoatSuper та Хайстік, є в когось досвід вирощування сої з використанням даних інокулянтів ?
Хайстік пробував, але вирощую сою майже як монокультуру, зрідка розбавляючи озимою пшеницею, тому ефективність застосування інокулянтів під великим питанням.
Ми тоже використовували ,не один рік,лапчатки під буряк та сою. Висівали буряк 1,7-1,8 п.о.. Потім придбали кн-3,8 і посіли з такомою самою густиною на глибину 3 см. Це був жах: буряк практучно весь сійшов. Наймали людей ,для проріджування,при 100 % гербіцидному захисті. На сої використовували ,як першу культивацію.
Ну і як урожай сої був на цьому клинку? Зрозуміло, що окремо ви його не молотили, а візуально на момент збирання різниця була з основним полем, там де була оранка?
Абсолютно ніякої. Хочеться дисконути на скільки АГ-ка полізе та й все. Але ж таким чином я в посівному шарі лишу всі рештки з болячками. Що робити незнаю. Поки що.
Сьогодні приїхав збирати колезі. В нього зовсім інша ситуація. Більше 30 ц\га. Попередник соняшник (начебто поганий для сої). Приорав по 200-300 кг\га NPK 16-16-16, сіяв з одночасним внесенням амселітри в рядок, близько 150 кг\га.(ніколи б неподумав що звичайну селітру можна прямо СЗ-ю в рядок). Ніяких інокулянтів. Сіяв взагалі в суху землю. Ніяких фунгіцидів. От тобі й маєш.
А сорт який?
RR , назви ніхто незнає.
У тебе такий же, чи інший?
Ні Саш, інший. Чи такий. Вже ніхто нерозбере )))
Ось фотки з сої. мало звертав раніше увагу на корінь - а це чогось зацікавило. Це від нестачі вологи покручений такий ? Чи що глибоко посіяв ? Хоча до 5 см сіяв же.
Ось сліди від захворювання.
Ось вигляд перед збиранням, наче й соя - а урожай я описав раніше який.
Похоже, что корень уперся в подошву на глубине 8-10 см. Какая обработка почвы была? Проверяли почву на плотность?
Це одна рослина з таким коренем чи їх багато?
Приоране кукурузище, 26-28 см, весною закрив вологу (трохи спізнився і нее дуже якісно вийшло). Передпосівна культивація АГ-6, глибина близько 5-6 см. А як перевірити ? В мене нема перетрометра. І яка щільність має бути ? Інтуітивно відчуваю що треба не орати а глибокорозпушувачем пройтись. Валерій, просвіти будь-ласка що робити. :)
Цього року на одному полі 11 га (2.5га було виорано озиму) решта забороноване на зиму і перед посівом, поле дало 26ц/га (різниця між ораним і дискованим на око в сторону дискованого), на другому, поле не оралось років 5 і не буде дуже глинистий грунт, попередник соя дало 21 ц/га зараз бороную на максимум і буду третій рік поспіль сіяти сою.
То звідки ж в мене те ущільнення взялось як я кожен рік переорюю все ?
Що для вас означає "боронування", тобто чим боронували і на яку глибину?
А який попередник був у кукурудзи на цьому полі?
Бороную МТЗ 82 БДФ 2.4 на глибину неменше 15 см.
Соняшник, з такою ж глибиною оранки.
Оранка це добре, але плужна підошва може бути і глибше, попитайте, може в когось зі знайомих є чим поміряти щільність грунту.
Якщо плужна підошва є і вона глибше ніж Костя орав, то як вона могла впливати на корінь сої на глибині 8 см?
А не міг АГ-6 ущільнити грунт на глибині близько 8 см?
Проверяется плотность электродом 4мм в почву, а сверху центром ладони надавливаете. Чем глубже зайдет - тем лучше. Еще одной из причин может быть повышенная кислотность почвы. Она особенно негативно влияет на клубеньковых бактерий.
Колеги, з областей в яких соя в цьому році не підгоріла - підсовітуйте господарство насіннєве якесь. Свою ГМО-ку хочу позбутись і купить якусь іншу, ультра\середньо ранню. Бажано щоб родила тон по 5. :)
Сам таку ж шукаю. :laugh: Крім того потрібно, щоб вона була стійка до хвороб та не розтріскувалась. Мені Володимир Vavis хвалився, що бачив у сусідньому насінневому господарстві не погану сою.
Набирав Соєвий Вік. Сказали після НР звернуться, по спільному вирощуванню. Але ж поcівмат що даватимуть - оплатити у повному обсязі. То не дуже зрозуміла фішка з спільним вирощуванням )) Обмеження по площі. Їх цікавить не менше 80 га.
В цьому році в наших краях бачив їх "Анастасію", вродила за 30 ц/га, але ж погодні умови саме для неї в нас були ідеальні. А от в іншому районі нашої області люди взяли лише по 14 ц/га і Аннушку по 12. А що обіцяють по спільному вирощуванню?
Знайомі хвалять медісон та аполо
Медісон знаємо, а от сорт Аполо не бачу в державному реєстрі рослин, там є херсонський Аполон, але його вже я сіяв та забракував через осипання.
Скажіть - хто сіяв, чи можливо бачив сою від
Авжеж бачили,сіють у нас такі. Але й лущать та осипаються вони гарно. До речі, ви в курсі, що Танаїс це сорт Тундра в Канаді, та й в нас багато хто сіє Тундру, а інші Танаїс і навіть не думають, що це один сорт.
Саш, наскільки я знаю - нема таких сортів щоб не сипались зовсім. Чи ти вже за цей час що соєводством займався знаєш такі ? То напиши нам тут, та ми не будемо париться )) Врожайність тих "канадців" нормальна ?
Аметист, точно не сипеться, але в нього не дуже великий потенціал врожаю. І сипляться всі сорти по різному, особливо в екстремальних умовах високих температур та суховіїв, або в умовах різкого перепаду вологості. Наприклад, приїхав на поле, дивишся, все нормально, а завтра приїжджаєш комбайном, а половина врожаю вже на землі. Так от "канадці" від прогрейна саме такі, осипаються стрімко. Можливо Корсак, самий пізній з них, стійкіший. Але потенціал врожаю у них гарний.
В нашому господарстві вже три роки сіють сорти: Танаїс,Либідь,а Черемош -4. Першими двома задоволені,а з черемошем треба бути обережним бо зараза швидко висипається!! В цьому році вже замовили Терек і Корсак і ще шукаємо хороше насіння сорту ПВС-008.В 2011 році купили то він дав нам по 38ц\га,але був змішаний ще з якимось сортом!
А яка врожайність була в 2013? Ви в курсі, що Танаїс це Тундра в Канаді, та й у нас деякі сіють його під такою ж назвою?
Черемош 22ц\га,але я демаю ще два центнери висипалось,дощі не дали вчасно зібрати! Либідь 26ц\га Танаїс 25ц\га Але посіви були зріджені,на момент збирання густота була 580-620 тис.\га.За рахунок цього думаю теж не дібрали!
Можливо на Київщині ці сорти й не будуть сильно осипатись. А от у нас, південь Полтавщини, в 2012 Танаїс (Тундра) осипалась за один день майже на половину, а на Черемоші тоді розтріскувались боби навіть коли стебло було ще зеленим. В 2013 йшли дощі і розтріскування не було.
Розкажіть будь-ласка детальніше за нього.
А в мене знайомі ПВС-008 пробували в 2012, то нічого особливого він не показав, в порівнянні з тими ж канадськими. ПВС-008, американський сорт, зареєстрований в Україні. Насторожує те, що в США звичайної сої дуже мало в порівнянні з раундапостійкою. Хоча б цікаво було б детальніше його б роздивитися. В 32 повідомленні цієї теми, я наводив Результати по врожайності сої на демонстраційних ділянках ФГ "Григи" в 2012 році, так там ПВС008 дав лише 11,7 ц/га з датою обмолоту 30.08. Рік тоді в нас був дуже сухий і жаркий.
Спробуй середньоранній сорт канадської компанії Сіменс Прогрейн ІНК наприкладі "Черемош".Цей сорт в наших умовах завжди стабільно дає гарні результати..
І навіщо нам такий сорт? До речі, Черемош в каталозі Прогрейна значиться як Venus.
Доброго дня! Давно слідкую за темою, подумую цьогоріч сіять сою (до цього ніколи її не сіяв). Але лякає, що тут на форумі з наших посушливих країв ніхто не обзивається. Невже нема когось з Дніпропетровської, Кіровоградської, Запорізької областей, хто вирощує сою? Дуже цікавлять які сорти придатні для вирощування в нас.
Для Дніпропетровська та Запоріжжя соя це взагалі лотерея. Може Мегасан розповість чому не вирощують у них сою. Віталій, якщо вирішите сіяти, то навіть не думайте про канадські від Прогрейна та австрійські сорти.
Та я розумію,що це не для нашого клімату. Був на дні поля в "Соєвого віку", там були люди з Дніпропетровщини і Запоріжжя, що вирощують сою, але близько познайомитись не встиг. Про сою подумую, бо озиму посіяти не встиг (поле не давалось дискувати через високу вологість), а щось сіяти треба...
Віталій Гайдай, Є тут і такі. І досить непогано вона в нас родить. Особисто я вирощував Легенду. Врожайність її макксимальна 13ц по соняшнику 26 яр.ячмінь.(з бактеріями але без добрив) З плюсів її ще те, що після неї можна посіяти ріпак, бо збирають її в 20х числах серпня. З мінусів сиплеться...(умовно вся соя сиплеться бо така в неї природа) В 2012 не сіяв через посуху, але продавав посівмат. Хто її сіяв приблизно 3-7ц\га отримали. В 13му році засіяв 85га найомною сівалкою (як краще хотів) посіяли занадто глибоко, соя пропала і я без посівмату залишився. Проте ваші земляки зі Щорська сіяли ГМ-сою по соняшнику і зібрали 26ц\га. Вибачте мені за такі поради, але якщо к вас немає комбайну, якщо соняшник кожен рік чи через два, то шкурка вичинки не варта.
Поради приймаю всякі, бо досвіду в цьому питанні нуль. Сусід сіяв (на корм для свиней)минулого року. Так при тому,що посіяна була не дуже і без інокулянтів все ж під 10-ку взяв. Щодо комбайну... Думаю, може підібрати так, щоб час збирання сої попав після пшениці, але до соняшника...
А нема їх контактів? А де самі знаходитесь?
А що за сівалка була?
Проблема була не в сівалці а в тому, що тракторист мудило. Забив на нас і посіяв на 10 см
А сівалка була СЗешка?
Ти мене хочеш добить!!!? Це був Партнер. Просто те мудило робило в себе культивацію і приїхало до мене сіять. На крилах він змінив глибину а середину забув от і посіяв полосами два метри добре зійшли, там де стики проходів, а шість метрів 2-3шт на м2. Плюс повітря в нього стояло на 300 кг пшениці а треба було зменшить в двічі. Короче біда.
Не дивлячись на це ми Партнера всетаки взяли восени. І сіять він може на 2-3см. Олександр fgrubin, Дивився на моєму каналі ютуб який фон до і після проходу?
Шановні, повернусь до інокулянтів, хто чим користувався крім Оптимайзу ? Мені досить велика частина моїх знайомих радить спробувати такі інокулянти як HiCoatSuper та Хайстік, є в когось досвід вирощування сої з використанням даних інокулянтів ?
Хайстік пробував, але вирощую сою майже як монокультуру, зрідка розбавляючи озимою пшеницею, тому ефективність застосування інокулянтів під великим питанням.